Zrozpaczona siostra o śmierci 37-letniej Agnieszki. "Jej mąż błagał lekarzy, by ratowali mu żonę"

Kobieta w szpitalu
Siostra 37-letniej Agnieszki z Częstochowy zabrała głos
Źródło: Gettyimages/Johner Images
37-letnia Agnieszka z Częstochowy była w bliźniaczej ciąży, którą uporczywie podtrzymywano mimo obumarcia płodów. Kobieta zmarła w szpitalu, a jej rodzina nie ustaje w walce o sprawiedliwość. Bliskim zależy nie tylko na wyciągnięciu konsekwencji wobec lekarzy, ale także na ochronie innych kobiet przed tragicznym losem. Siostra bliźniaczka zmarłej wydała oświadczenie, w którym zapowiada kolejne kroki.

Sprawa 37-letniej Agnieszki z Częstochowy

Rodzina 37-letniej Agnieszki T. z Częstochowy przeżywa prawdziwy dramat. Kiedy kobieta trafiła do szpitala, skarżyła się na ból brzucha i wymioty. Potwierdzono wtedy obumarcie jednego z bliźniaczych płodów, jednak nie zdecydowano się na jego usunięcie. Pacjentka przez kolejne dni miała go w sobie nosić. I choć jego śmierć nastąpiła 29 grudnia, jak twierdzi rodzina Agnieszki, bliźnięta usunięto dopiero po dwóch dniach.

Sam szpital przyznał zresztą w oświadczeniu, że "przyjęto postawę wyczekującą". Placówka tłumaczy, że lekarze mieli nadzieję na uratowanie drugiego płodu.

Rodzina 37-latki zarzuca im, że nie usunęli na czas martwych płodów. Konsekwencja takiej decyzji miała doprowadzić do śmierci kobiety po kilku tygodniach od terminacji ciąży. Krewni zmarłej dodali, że miała zachorować potem na sepsę. Informacja na ten temat ponoć nie pojawiła się w dokumentach. Wkrótce w związku z pogarszającym się stanem 37-latka została przeniesiona z ginekologii na oddział neurologiczny.

Ciąża po leczeniu onkologicznym
Źródło: Dzień Dobry TVN

- W przeciągu kilku dni stała się "warzywem" - oceniała rodzina. Agnieszka zmarła 25 stycznia i osierociła trójkę dzieci.

Śmierć 37-letniej Agnieszki z Częstochowy. Siostra zmarłej wydała oświadczenie

Siostra Agnieszki nadal nie może uwierzyć w to, co się wydarzyło. Celem jej oraz całej rodziny jest uczczenie pamięci bliźniaczki oraz pomoc innym kobietom w Polsce, by nie musiały mierzyć się z tak okrutnym losem.

– Nazywam się Wioletta Paciepnik. Jestem siostrą bliźniaczką zmarłej Agnieszki z Częstochowy. Moja siostra zmarła w szpitalu po ponad miesięcznym pobycie tam. Była w ciąży bliźniaczej. Kiedy w grudniu jeden płód obumarł, mąż Agnieszki (a mój szwagier) błagał lekarzy, by ratowali mu żonę, nawet kosztem ciąży. Agnieszka nosiła tydzień martwy płód. Aż obumarł drugi. Oba wydobyto po kolejnych dwóch dniach – mówi Wioletta Paciepnik na nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

– Do końca miałam nadzieję, że z tego wyjdzie. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Do szpitala idzie się po to, żeby dostać pomoc, a nie żeby umrzeć. Jak jest się w ciąży, to powinno się mieć jeszcze lepszą opiekę. Siostra spędziła święta w szpitalu, pożegnałam się z nią w ostatniej chwili. Aż zgasła. Bardzo potrzebujemy sprawiedliwości i będziemy jej szukać. Złożyliśmy skargę do Rzecznika Praw Pacjenta i zawiadomienie do prokuratury. Chcemy uczcić pamięć mojej ukochanej siostry i ochronić inne kobiety w Polsce od podobnego losu - dodaje siostra pani Agnieszki.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Gettyimages/Johner Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?