siostra

  siostra

  Wiele osób bardzo często ma sny, w których pojawiają się członkowie rodziny. Co na ten temat mówi sennik? Siostra symbolizuje przede wszystkim wsparcie, wrażliwość, empatię i bezpieczeństwo. To ona zawsze wysłucha, czy doradzi. Sen można jednak odczytywać też w kontekście negatywnym.

  Rafał Zawierucha i Mateusz Banasiuk to uznani polscy aktorzy. Obaj mają po dwie siostry, a jak wiadomo, relacje braci z siostrami często nie należą do najłatwiejszych. Do naturalnych starć, które pojawiają się między rodzeństwem z racji różnicy wieku, dochodzą jeszcze te związane z inną płcią i zainteresowaniami. Jaki kontakt ze swoimi siostrami mają nasi goście?

  Posiadanie starszego brata lub siostry to bezcenny skarb. Jeśli komuś życie takiego skarbu poskąpiło, to może zgłosić się do fundacji "Starszy brat, starsza siostra". O szczegółach działalności fundacji mówili w Dzień Dobry TVN: psycholog dziecięcy Maja Olsen i Derrick Ogrodny. Jakie warunki należy spełniać, by zostać starszym bratem lub siostrą? W jaki sposób weryfikowane są osoby, które chcą zostać mentorami? Kto ustala program zajęć dziecka i mentora?

  Malwina Siwiec jest zupełnym przeciwieństwem swojej siostry Natalii. Czym dziewczyny się różnią? Czy rodzice trzymali je krótko? Jaką macochą jest Natalia? Czym zajmuje się Malwina? Powiedziały o tym dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Mieliśmy też okazję poznać rodzinę Natalii i Malwiny.

  Siostrzanej relacji towarzyszą różne - często przeciwstawne - emocje. Siostry mogą się jednocześnie kochać i nienawidzić, wspierać i niszczyć, cieszyć się z sukcesów tej drugiej i ich zazdrościć. O różnych odcieniach siostrzanej miłości rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką i wokalistką Malwiną Kusior, aktorką Karoliną Chapko oraz psycholog Patrycją Rzepecką.

  Obie zaczynały od sportu. Młodsza Monika trenowała skok wzwyż, starsza o 4 lata Ania wolała skok w dal i trójskok. Zobaczcie historię dwóch niezwykłych sióstr Jagaciak.

  Kiedy ich zdjęcia ukazały się w kolorowej prasie, wszyscy jednogłośnie orzekli, że są jak dwie krople wody. Karolina Wolińska pracuje w branży... cukierniczej. Oprócz tego, że jest „niesławną” siostrą Dawida - jest także piękna i skromna. Kocha surfing i zwierzęta. W studiu Dzień Dobry TVN rodzeństwo Wolińscy opowiedzieli o tym, co ich łączy, a co dzieli.

  Samookaleczenia, przekleństwa i niechęć w stosunku do chorej na schizofrenię siostry to tylko niektóre z wad Natalii. Czy surowym rodzicom udało się przełamać bariery i pomóc Natalii zaakceptować własną siostrę?

  Siostry mogą być najlepszymi przyjaciółkami lub rywalkami. Dziś w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o siostrzanej miłości. Jakie relacje ma diwa operowa Małgorzata Walewska ze swoją młodszą siostrą Justyną, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN? Czy siostry bywają o siebie zazdrosne? Czy Jagna Marczułajtis często kłóci się ze swoją siostrą? O komentarz poprosiliśmy psycholog Katarzynę Miller.