bliźniaki

  bliźniaki

  Maja Hyży pochwaliła się synami: 9-letnimi bliźniakami Wiktorem i Aleksandrem. Wokalistka zazwyczaj publikuje zdjęcia, na których nie widać twarzy jej pociech, dlatego najnowsze fotki wywołały niemałe poruszenie. Czy rzeczywiście chłopcy tak bardzo przypominają Maję?

  Erramatti Mangayamma jest najstarszą mamą na świecie. Wraz z mężem przez dziesięciolecia starała się o dziecko, bezskutecznie. Do tego w wieku 40 lat przeszła wczesną menopauzę. Nazywano ją "bezdzietną", a jej mężowi radzono, by ożenił się ponownie. Jednak Mangayamma spełniła swoje marzenie - w wieku 74 lat urodziła bliźniaki.

  Ania i Mikołaj to rodzice dwóch par bliźniąt urodzonych jedna po drugiej. Nie minęło 9 miesięcy od pierwszej ciąży, a małżeństwo dowiedziało się, że ponownie na świat przyjdzie nie jedno, a dwoje maluchów. To bardzo rzadki przypadek w medycynie. Sama ciąża bliźniacza występuje 1 na 80 porodów, a prawdopodobieństwo dwóch pod rząd jest znikome. Jak rodzice przygotowali się na tę "niespodziankę" i jak radzą sobie z wychowywaniem czterech brzdąców?

  Od lat mówi się o wyjątkowych relacjach między bliźniętami. Czy porozumienie dusz dotyczy także bliźniaków Pawła i Tomasza Wojdów? Nasi goście to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski i Europy w sumo. W 2012 roku musieli zmierzyć się w finale Mistrzostw Europy. Czy ta walka była dla nich trudna?

  Pacjentka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie spodziewała się bliźniąt. Niestety jedno z nich zmarło w ok. 19 tygodniu ciąży i doszło do poronienia. Lekarze zdecydowali się na wykonanie skomplikowanego zabiegu zahamowania akcji porodowej, dzięki któremu kobieta mogła utrzymać i urodzić drugie dziecko. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dra Tomasza Waśniewskiego i dra Norberta Derę, aby powiedzieli nam o przeprowadzonym przez siebie zabiegu. Dlaczego jest on taki ryzykowny? Przez ile tygodni lekarzom udało się utrzymać tę ciążę? W jakim stanie urodziło się drugie dziecko?

  Sylwia i Paweł Olczakowie są rodzicami bliźniaków. Pokój dla ich synów pomogła urządzić Małgorzata Socha, której pasją jest aranżacja wnętrz. Jak poradziła sobie z tym zadaniem?

  Sytuacja, kiedy na świat przychodzą bliźnięta syjamskie zdarza się raz na 100 tysięcy urodzeń. Operacje ich rozdzielenia są dużym wydarzeniem. W przypadku Janka i Dawida, którzy urodzili się zrośnięci brzuszkami oraz u zrośniętych kręgosłupami Darii i Olgi, operacja się udała. Jak wygląda ich życie po operacji? Zobaczcie, z jakimi trudnościami muszą się mierzyć każdego dnia.

  Aktorka Małgorzata Lewińska od dwóch miesięcy ma ręce pełne roboty, a to za sprawą dwóch przystojniaków, którzy pojawili się w jej życiu. Przyszła z nimi do Dzień Dobry TVN i opowiedziała nam, jak zmieniło się jej życie po urodzeniu bliźniaków i jak sobie radzi z ich wychowywaniem.

  W Polsce było kilka przypadków urodzeń bliźniąt syjamskich. Ostatnio w Warszawie przyszli na świat - zrośnięci brzuszkami - Dawid i Janek. Są to na tyle rzadkie przypadki, że cała Polska śledzi losy bliźniaków syjamskich. Zobaczcie, jakie są przyczyny urodzeń zrośniętych ze sobą dzieci.

  Od zawsze, ich problemem było to, że ludzie je mylili. Postanowiły przeprowadzić eksperyment, który ma na celu zwrócić uwagę na problemy bliźniaków, na to że często traktuje się je jako jedną osobę. Czy zdarzają się im jakieś zabawne sytuacje związane z tym, że są tak podobne do siebie?

  Przez media okrzyknięta posiadaczką najdłuższych nóg w Polsce. Znana najbardziej z kultowego już "13. posterunku". W swoim życiu przeszła kilka burzliwych związków i rozwodów. Teraz jest szczęśliwą mamą ośmioletnich bliźniaczek, spełnioną aktorką i kochaną kobietą - Aleksandra Wożniak. Dziś jednak prym w kuchni Dzień Dobry TVN wiodły jej córeczki- Julka i Ania. Uwielbiają piec babeczki i są głównym punktem odniesienia na blogu mamy.