bliźniaki

  Myśląc o przypominającej nas osobie, zakładamy wyłącznie wizualne podobieństwo. Jak donoszą naukowcy - możliwe, że niesłusznie.

  29-letnia Chantelle Broughton została mamą bliźniąt. Gdy je pierwszy raz ujrzała, była zdziwiona, ponieważ dzieci mają różny kolor skóry. - To był szok. Tak bardzo się różniły - wspominała.

  Ciężarna Ukrainka przeszła w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki dwie operacje, które uratowały życie jej dzieciom. Bliźnięta z syndromem podkradania, Anadrij i Arkadij, przyszły na świat przez zabieg cesarskiego cięcia.

  To zdarza się na 10 mln przypadków.

  Teraz będziemy mogli ich zobaczyć w programie podróżniczym na HBO Max.

  - Nie potrafię opisać bólu, który przeżyliśmy - opowiada z perspektywy czasu Kloe Matthews.

  - To jest przezabawne - komentują internauci.

  Abby i Erin to bliźniaczki syjamskie, które dzięki odwadze lekarzy i rodziców otrzymały szansę na normalne życie. Siostry urodziły się bowiem połączone głowami, a operacja rozdzielenia była dla specjalistów niemałym wyzwaniem. Zabieg w Children's Hospital w Filadelfii zakończył się sukcesem, a dziś siostry mają 5 lat.

  Ginekolog: "To jak wygrana w loterii".

  Incydent zarejestrowała kamera.

  Agnieszka Kuszewska i Ewa Rogalska są bohaterkami programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Żywiołowe bliźniaczki ze Śląska cieszą się olbrzymią sympatią widzów TTV. Do ekipy programu dołączyły w czwartym sezonie i od razu pokazały, że z nimi nie będzie nudy. Bliźniaczki nie ukrywają, że są dla siebie bardzo ważne i spędzają ze sobą dużo czasu. W rozmowie z Karoliną Kalatzi z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziały o tym, jak bardzo są do siebie podobne, nie tylko z wyglądu. 

  Z okazji Dnia Bliźniąt spotkaliśmy się z niezwykłymi bliźniaczkami. Są biegaczkami, sportsmenkami i prawie wszystko robią razem, nawet razem przeżywają emocje. Czy coś ich dzieli? O tym opowiedziały nam Ewa Jacniak i Małgorzata Przybyła.

  - Nie mają Państwo rozdwojenia jaźni - uspokoili prezenterzy.

  Kobieta odważnie opisuje, jak macierzyństwo zmieniło jej ciało.

  Do tej pory na dwóch kołach przejechali ponad pół miliona kilometrów. Jak zrodziła się ich wspólna pasja? Opowiedzieli o tym w reportażu Marty Wrońskiej dla Dzień Dobry TVN.

  Jo Hayhoe ma dziewięcioro dzieci w tym bliźniaków, którzy urodzili się w innych dniach. Kobieta postanowiła co roku obchodzić ich urodziny naprzemiennie. Kiedy dorosną chce dać swoim pociechom możliwość zdecydowania, którą datę chcą celebrować.

  Te dziewczyny podbijają TikToka. Carmen i Lupita Andrade to 22-letnie bliźniaczki syjamskie, które otwarcie opowiadają w sieci o swojej codzienności. Mimo że łączy je jedno ciało, podkreślają, że są całkowicie różnymi osobami.

  Stephanie Hansen ma trójkę dzieci, które przyszły na świat w 2020 r. Co ciekawa, maluchy nie są trojaczkami. Jak to możliwe? 32-latka opowiedziała swoją historię w jednym z brytyjskich dzienników.

  Hugo i Ross Turnerowie to znani brytyjscy podróżnicy i sportowcy. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedzieli o swoim eksperymencie dietetyczno-medycznym. Jak zareagowały ich organizmy? Jakie są najciekawsze badania dotyczące bliźniąt?

  Brittany i Briana Salyers to bliźniaczki jednojajowe. Ta pierwsza wyszła za mąż za Josha, a druga za Jeremy'ego, którzy również są bliźniakami. Małżeństwa zamieszkały w jednym domu i wspólnie wychowują dzieci. O swojej niezwykłej historii pary opowiedziały w dokumencie TLC dostępnym w serwisie Player.pl, pt. "Obsesyjna miłość sióstr".

  "Jej mąż błagał lekarzy, by ratowali mu żonę".

  Rebecca Roberts z Wielkiej Brytanii przekonała się, że będąc w ciąży, można zająć w nią kolejny raz. Choć zjawisko to wydaje się niemożliwe, okazuje się, że jest prawdopodobne. Mama "bliźniaków" miała bowiem do czynienia z superfekundacją. Co to takiego?

  Choć bliźniaki z Kalifornii przyszły na świat się w odstępie zaledwie nieco ponad 15 minut, to w akcie urodzenia będą mieć wpisane inne daty. Wyjątkowa sytuacja miała miejsce w sylwestrowy wieczór, kiedy to jeden maluch urodził się chwilę przed północą, a drugi już w nowym roku.

  Bracia byli słynnymi francuskimi prezenterami , producentami i eseistami naukowymi.

  Grichka Bogdanoff - słynny bliźniak i wielki entuzjasta operacji plastycznych - nie żyje. Informację o śmierci przekazał jego agent. Gwiazdor francuskiej telewizji miał 72 lata.

  Miłość rodzeństwa przetrwa wszystko. Jest o tym przekonana mama piątki dzieci, Kelly Graves. Kobieta opisała w sieci niezwykłą historię swoich bliźniaków, z których silniejszy pomaga przeżyć słabszemu. Zobaczcie, jak wyglądają maluchy.

  Umeno Sumiyama i Koume Kodama zostały uznane za najstarsze bliźnięta jednojajowe. Japonki mają po 107 lat i zostały wpisane do Księgi Guinnessa. Siostry pobiły rekord innej pary bliźniąt o 125 dni.

  Maja Hyży pochwaliła się synami: 9-letnimi bliźniakami Wiktorem i Aleksandrem. Wokalistka zazwyczaj publikuje zdjęcia, na których nie widać twarzy jej pociech, dlatego najnowsze fotki wywołały niemałe poruszenie. Czy rzeczywiście chłopcy tak bardzo przypominają Maję?

  19 maja świętujemy ogólnopolski Dzień Bliźniąt. Z tej okazji do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy znane mamy: Maję Hyży, Paulę Tumalę i Annę Guzik, by porozmawiać o ich podwójnym szczęściu, ale i wysiłku, z którym mierzą się każdego dnia.

  27 sierpnia obchodzony jest Dzień Spieczonego Bliźniaka, a 19 maja Ogólnopolski Dzień Bliźniąt. W naszym show-biznesie jest kilka gwiazd, które mogą pochwalić się bliźniaczym rodzeństwem. W wielu przypadkach wspólnie podbijają salony.