Gwiazdy

Złota płyta Viki Gabor trafi na aukcję WOŚP. Komu jeszcze pomaga młoda wokalistka?

Gwiazdy

Viki Gabor ma zaledwie 13 lat, lecz już może pochwalić się wieloma sukcesami. Najnowszym z nich jest wydanie debiutanckiej płyty, która niedawno pokryła się złotem. Młoda artystka zajmuje się jednak nie tylko śpiewaniem i nauką, ale też ekologią oraz pomocą innym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej karierze, a także o tym, co jest dla niej najważniejsze.

Sukces Viki Gabor

Choć Viki Gabor całkiem niedawno wkroczyła do świata show-biznesu, to już wiele osiągnęła. Nastolatka m.in. zajęła pierwsze miejsce w Eurowizji Junior 2019. Wówczas po raz pierwszy w historii Polska zwyciężyła w konkursie dwa razy z rzędu.

Młoda artystka nie osiada jednak na laurach i marzy o zrobieniu międzynarodowej kariery, na wzór jej idolki - Ariany Grande. Nieustannie zmierza w tym kierunku, a wielkim krokiem milowym w realizacji marzeń było dla niej stworzenie hitu pt. "Superhero", który podbił serca fanów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Piosenka doczekała się nawet pełnej anglojęzycznej wersji. Również jej nowa płyta "Getaway into my imaginations", która miała premierę 4 września, w szybkim czasie uzyskała status złotej.

- Nie spodziewałam się tego, tym bardziej, że dopiero 3 miesiące minęły i od razu jest pokryta złotem. (...) Bardzo się cieszę, że mam takich fanów i takich ludzi wspierających mnie, bo to jest po prostu bardzo miłe i bardzo dobrze się z tym czuję - wyznała w naszym programie Viki Gabor.

13-latka została doceniona także przez Związek Producentów Audio-Video, który przyznał jej aż 3 nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyków 2020. Choć nie otrzymała żadnej statuetki, już same nominacje w kategoriach "fonograficzny debiut roku", "teledysk roku" oraz "utwór roku" robią wrażenie.

- Fryderyki to jest naprawdę wielka rzecz i zawsze oglądam ich rozdanie. Samo to, że byłam nominowana (...) było już dla mnie takim "wow" - stwierdziła piosenkarka.

Mimo tych wielu wyróżnień, Viki Gabor i tak uważa Eurowizję za swój najbardziej przełomowy moment w karierze. Dlaczego?

- Eurowizja strasznie mi otworzyła drzwi po prostu na moją karierę, to mi bardzo pomogło - powiedziała nastolatka.

Viki Gabor pomaga innym

Nastolatka na co dzień nie zajmuje się wyłącznie karierą. Ma w życiu priorytety i zwraca uwagę na rzeczy, na których jej zależy, czyli przyrodę i zwierzęta. Nawet zysk ze sprzedaży swojego singla "Superhero" przeznaczyła na ochronę środowiska. Z jakiego powodu?

- Dużo moich przyjaciół też dba o planetę i strasznie nam na tym zależy. Istnieją bardzo ładne miejsca, które już nie wyglądają, jak wyglądały wcześniej. To trochę boli, bo ja bardzo lubię naturę, zwierzęta. Widzieć, jak one cierpią i to się po prostu dzieje, to jest naprawdę smutne - wyznała wokalistka.

Ponadto, już w zeszłym roku wspierała WOŚP dwiema aukcjami charytatywnymi, które przyniosły spore pieniądze dla fundacji. Sama kolacja z jej udziałem została sprzedana za 3 tysiące złotych. W tym roku również się udziela.

- Na WOŚP na aukcję oddaję swoją złotą płytę . Też mam swoją jakby e-skarbonkę, więc możecie wpłacać. Bardzo was do tego zachęcam, bo oczywiście każda złotówka się liczy i to jest bardzo ważne - dodała Viki Gabor.

Viki Gabor na scenie Dzień Dobry TVN z utworem "Have Yourself a Merry Little Christmas". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości