eurowizja

  Henryk "Svika" Pick zmarł w wieku 72 lat. Informację o śmierci legendy sceny podały izraelskie media. To od odpowiadał m.in. za sukces Diany International podczas Eurowizji w 1998 r. Córka muzyka jest żoną Quentina Tarantino.

  Jeden kraj ma duże szansę na przejęcie roli gospodarza.

  Kontrowersje wywołał brak punktów dla polskiego wykonawcy.

  Finał odbędzie się w sobotę 14 maja.

  Sam Ryder podbił serca milionów fanów na całym świecie, a wszystko to za sprawą publikowanych w sieci nagrań. Brytyjski wokalista zyskał sławę dzięki wpadającym w ucho coverom, a jego nieprzeciętny głos okazał się przepustką do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

  "Apel o zjednoczenie w obronie przez nieuchronną zagładą"

  "Studiowałem muzykę, miałem też zajęcia z muzyki klasycznej. Uwielbiam nokturny Chopina".

  Uczestnik Eurowizji zmarł na COVID-19.

  Maneskin to zespół, który szturmem zdobywa listy przebojów i bije kolejne rekordy. Do swoich sukcesów grupa z Włoch może zaliczyć m.in. zwycięstwa na festiwalu w San Remo i tegorocznej Eurowizji. Czy muzycy byli przygotowani na takie powodzenie? Jakie przesłanie niosą ich utwory? Z zespołem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN, Anna Kalczyńska.

  Choć Eurowizja 2021 odbyła się już kilka tygodni temu, emocje po jej zakończeniu nie opadły. Temperatura nadal jest wysoka w kontekście zwycięzcy konkursu, czyli zespołu Maneskin, o którym piszą wszystkie media. Niebawem muzycy pojawią się również w Dzień Dobry TVN, co zapowiedziała nasza prowadząca Anna Kalczyńska. Co o nich wiemy?

  Barbara Pravi była prawdziwym objawieniem tegorocznej Eurowizji. Reprezentująca Francję wokalistka wystąpiła z dramatyczną piosenką. Utwór Voilà zapewnił jej drugie miejsce w konkursie i międzynarodowy rozgłos. Okazuje się, że jej rodzinna historia również sięga poza granice Francji.

  Zmarł Sanja Ilić - serbski muzyk, który wraz z zespołem Balkanika reprezentował swój kraj na Eurowizji w 2018 roku. Przyczyną śmierci były komplikacje po zakażeniu koronawirusem.

  Roksana Węgiel to młoda wokalistka, która szturmem zdobywa muzyczny świat. Artystka skończyła właśnie 16 lat. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowała fanom i przyjaciołom za życzenia oraz prezenty. Jak wokalistka świętowała urodziny?

  Viki Gabor ma zaledwie 13 lat, lecz już może pochwalić się wieloma sukcesami. Najnowszym z nich jest wydanie debiutanckiej płyty, która niedawno pokryła się złotem. Młoda artystka zajmuje się jednak nie tylko śpiewaniem i nauką, ale też ekologią oraz pomocą innym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej karierze, a także o tym, co jest dla niej najważniejsze.

  W 2003 roku w Kopenhadze odbyła się pierwsza Eurowizja Junior. Nasz kraj reprezentowała 12-letnia Kasia Żurawik, która zaśpiewała utwór pt. "Coś mnie nosi". Dziś jest już dorosłą kobietą. Czym się obecnie zajmuje? Jak wspomina swój udział w konkursie? Opowiedziała o tym w studiu Dzień Dobry TVN.

  Mikolas Josef, czyli czeska gwiazda Eurowizji, zaprezentował w studiu Dzień Dobry TVN swój najnowszy hit. Utwór "Lalalalalalalalalala" będzie wam towarzyszył tej jesieni. Naszych prowadzących Paulinę i Damiana porwał do tańca.

  Zwyciężczyni Eurowizji, Netta Barzilai należy do tych kobiet, które nie wstydzą się swoich krągłych kształtów. Udowodniła to ostatnio dodanym w mediach społecznościowych zdjęciem, na którym pozuje w stroju kąpielowym.

  Roxen od dziecka wiedziała, że muzyka to jej życie i wybawienie. Ma unikatowy głos, a jej teksty tworzą świat, gdzie wszystko wydaje się możliwe. Zdaniem wokalistki, piosenki powinny mieć leczniczą moc i wprowadzać harmonię. Urodzoną w Rumunii artystkę okrzyknięto muzycznym objawieniem roku. Najnowszym singlem Roxen jest "How to Break a Heart".

  Europejska Unia Nadawców (EBU) ogłosiła daty Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników wydarzenia. Tegoroczna edycja została bowiem odwołana przez panująca pandemię koronawirusa.

  Duncan Laurence jest holenderskim wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów, który rozwinął swoją karierę dzięki wygranej w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Właśnie ukazała się jego EP-ka "Worlds on Fire" oraz nowy singiel "Someone Else". Z artystą rozmawiała Gabi Drzewiecka.

  Jest absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku pedagogika baletu oraz jednym z najbardziej cenionych polskich choreografów na świecie. Dzięki niemu Viktoria Nowak i Paulina Bidzińska wygrały konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy! Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Przybyłowicz. Opowiedział nam, między innymi, o trudach kariery tancerza i kulisach pracy choreografa.

  Pochodzi z artystycznej rodziny. Jest córką dyrygenta, skrzypka i kameralisty oraz altowiolistki, malarki, hobbystycznie zajmującej się projektowaniem ubrań. Gościem Dzień Dobry TVN była dziś tegoroczna reprezentantka Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizja 2017 - Kasia Moś: "Pracowałam na to wiele lat. Ogromnie się cieszę i doceniam. Dziękuję wszystkim, którzy nas wsparli". Na spotkanie z wokalistką zapraszamy też o 16:25 w programie "Misja pies" TVN.

  Katarzyna Moś będzie reprezentowała Polskę na tegorocznej Eurowizji. Co założy? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka jastrzębska towarzyszyła piosenkarce podczas przymiarek. Kto jest autorem jej kreacji z polskich kwalifikacji? A kto ją wspiera? Trzymamy kciuki za Katarzynę Moś podczas Eurowizji!

  Jamala jest zwyciężczynią ostatniej Eurowizji. Powiedziała nam o emocjach związanych z wygraną, przesłaniu piosenki, która dała jej zwycięstwo i początkach kariery w Kijowie. Kiedy była ostatnio na Krymie? Artystka pokazała nam również kawiarnię, w której lubi spotykać się ze znajomymi.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła Carmell. Pod tym pseudonimem kryje się Małgorzata Bernatowicz, wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz córka aktorki Ewy Kasprzyk. Podoba się Wam piosenka "Faces", która jest propozycją na krajowe eliminacje do Eurowizji 2017?

  Piosenka "Flashlight" - to propozycja wokalistki Kasi Moś do konkursu polskich preselekcji Eurowizja 2017. Kasia Moś zaśpiewała ją dziś w studiu Dzień Dobry TVN. Podoba się Wam ta piosenka? Będzie muzycznym hitem?

  Jamala to tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji. W Rzeszowie z wokalistką spotkał się Żenia Klimakin. Co gwiazda robi w Polsce? Jak wygląda jej życie po wygranym konkursie? Czy podobał jej się występ Michała Szpaka? Jamala przygotowała dla widzów Dzień Dobry Wakacje miłą niespodziankę. Jak podoba Wam się jej występ?

  Czy emocje po Eurowizji już opadły i jak ta wielka gala muzyczna wygląda od zaplecza? Na śniadanie do TVN Cafe wpadł dziś Michał Szpak ... i tabuny jego fanów! Czy, mimo iż mówi o sobie: "Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem", zdążył już odpocząć i dojść do siebie po ogromnym wysiłku włożonym w występ na Eurowizji?

  W niedzielę w Dzień dobry TVN niezwykłe kobiety: niezapomniana z Thelmy i Louise Susan Sarandon, prosto z Cannes - Grażyna Torbicka, a także Ewa Błaszczyk o operacji córki - czy pojawiła się nadzieja dla Oli będącej od 16 lat w śpiączce? A na koniec czat z Michałem Szpakiem i Eurowizja od kulis - tylko u nas prywatne nagrania wokalisty. Zaczynamy o 8.30.

  Michał Szpak będzie reprezentował nasz kraj w Sztokholmie podczas Eurowizji. Chwilę przed wylotem z wokalistą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jakie towarzyszą mu emocje przed konkursem? Czy spodziewał się takiego pożegnania na lotnisku? Jakie przygotował stylizacje na swój występ?