WOŚP

  WOŚP

  To jeden z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że sam zmaga się z licznymi chorobami, Łukasz Berezak od lat angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Niestety, w ostatnim czasie stan 17-latka pogorszył się. Internauci wyciągnęli pomocną dłoń i zebrali potrzebną sumę na jego leczenie. Zbiórka wciąż trwa.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera Polską służbę zdrowia od blisko 30 lat. Od siedmiu pieniądze zebrane podczas finału przeznaczane są na zakup sprzętu, który pomaga ratować noworodki. Jak dzięki fundacji i działaniom Jurka Owsiaka zmieniły się polskie oddziały neonatologiczne?

  Widzowie Dzień Dobry TVN doskonale znają panią Janinę Szelewską z Milikowic, którą w ubiegłym roku wyróżnili Pozytywką Dzień Dobry TVN. Statuetka jest wręczaną tym, którzy swoją dobrą energią i sercem dzielą się z innymi. 97-latka nie spoczęła na laurach, a zabrała się do pracy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiła bowiem na aukcję uszyte przez siebie kapcie i fartuszek.

  Poznajcie wzruszającą historię matki, która 8 lat temu straciła syna. Zostały po nim sportowe koszulki, które zbierał. Kobieta zdecydowała, że mogą posłużyć w dobrym celu i przekazała całą kolekcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy oddawała koszulki, płakała - rozłożone na widowni domu kultury zajmują połowę sali. Wciąż można je wylicytować.

  Za nami finał 29. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami wolontariusze zbierali pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Swoją cegiełkę dołożyła także Polska Stacja Polarna Hornsund. Co przeznaczyła na licytację? O tym opowiedzieli nam kierownik zimowania Mariusz Czarnul oraz pozostali członkowie grupy.

  Co roku studniówki w szkołach budziły wiele emocji. Ze względu na pandemię tegoroczni maturzyści mogą jednak zapomnieć o hucznej imprezie, na którą czekali z utęsknieniem. Ale czy na pewno? W sobotę 6 lutego o 19:00 odbędzie się nietypowa studniówka online, podczas której będą zbierane datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek.

  Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć mogłoby się wydawać, że pandemia pokrzyżuje plany, to gorących serc Polaków nic nie zdołało zatrzymać. "Mama ginekolog" zebrała ponad 5 mln złotych, a Jurek Owsiak poinformował, że mimo trudnych warunków epidemiologicznych WOŚP pobiła kolejny rekord.

  Jerzy Owsiak już 29. raz, jak co roku, hucznie otworzył finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanął namiot, który pełni funkcję centrum dowodzenia. Pandemia koronawirusa nie zdołała zatrzymać machiny dobra, jaką od tylu lat nakręca WOŚP. Byliśmy na miejscu. Emocje biorą górę, a każda kolejna złotówka na koncie fundacji jest na wagę złota.

  Małgorzata Nagat i Agata Stankiewicz nie bez powodu mówią o sobie, że są "Dziewczynami z wypiekami". To prawdziwe cukiernicze czarodziejki, które uwielbiają słodkie wyzwania. W swojej kameralnej pracowni tortów artystycznych przygotują nawet tort w kształcie sukni ślubnej! Z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyczarowały tort wiśniowy. Zdradziły, jak przygotować idealny biszkopt.

  Cheerleaderki z Cheer Angels na co dzień zagrzewają sportowców do walki o zwycięstwo. W tym roku dziewczyny z zespołu postanowiły pójść o krok dalej i chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W jaki sposób? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Magdaleną Jaroszewicz, tancerką i instruktorką tańca oraz tancerkami Magdaleną Ptaszek i Marianną Sobczak.

  Agata Młynarska z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy związana jest od początku. Mimo że przebywa poza krajem, to i tak wspiera fundację Jurka Owsiaka. Dziennikarka pomaga wolontariuszom ze sztabu w Madrycie, z którymi zorganizowała zbiórkę na rzecz orkiestry. Ile udało im się już zebrać? Czy w tym roku dziennikarka również wystawiła coś na aukcję? O tym wszystkim rozmawiały z nią Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak.