Gwiazdy

Tomasz Organek odważnie o kryzysie psychicznym. "To jest objaw naszej odpowiedzialności"

Gwiazdy

Tomasz Organek zdecydował się poruszyć ważny i aktualny temat. Mowa o zdrowiu psychicznym. W ostatnim czasie wielu Polaków może potrzebować pomocy, ale nie wszyscy wiedzą, gdzie jej szukać.

Tomasz Organek o kryzysach psychicznych

Jesienią ubiegłego roku Tomasz Organek zaraził się koronawirusem. W jego przypadku choroba przeszła dość łagodnie. Pojawiły się jednak niespodziewane powikłania. Artysta zaczął borykać się ze spadkiem dobrego samopoczucia, problemami ze snem i innymi depresyjnymi objawami. To doświadczenie zainspirowało go do stworzenia utworu "Walcz". W teledysku nie przypadkowo przewija się motyw tańca.

- Był taki czas tego głębokiego lockdownu, kiedy nie mogliśmy nic właściwie zrobić. Jedynym sposobem był taniec. Każdy mógł włączyć sobie muzykę, włożyć słuchawki, zamknąć oczy i odreagować stres. (...) Taniec jest walką o siebie - wyjaśnił Organek.

Gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Głos w sprawie zabrał również Matusz Biernat z Fundacji "Człowiek". Jak zauważył, ostatnie miesiące i trudna pandemiczna sytuacja mogą sprzyjać nasilaniu się problemów psychicznych.

- Pamiętajmy o tym, że w wielu domach brakuje obecnie pieniędzy, brakuje również pracy. Ludzie zaczynają się między sobą kłócić. Powstają trudne relacje i wtedy pojawia się kryzys psychiczny - mówił.

Wszyscy którzy chcą skorzystać z bezpłatnej pomocy, ale nie wiedzą, gdzie się po nią zwrócić, mogą skorzystać z Mapy Wsparcia .

- Bardzo często wstydzimy się poprosić o pomoc, bo kryzys psychiczny jest powodem do wstydu -nie wiedzieć czemu. Ja zawsze tłumaczę, że to jest objaw naszej odpowiedzialności, bo jeżeli my będziemy się źle czuć, to gwarantuję, że nasi bliscy też będą się źle czuć - podsumował Organek.

Artysta nie ukrywa, że przez ostatni kryzys psychiczny sam również skorzystał z pomocy specjalisty. Nie miał przed tym żadnych oporów, ponieważ już wcześniej odwiedzał gabinet psychologa.

Jak Tomasz Organek radzi sobie z obostrzeniami w branży muzycznej? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Mateusz Łysiak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości