Gwiazdy

Patrycja Markowska zapowiada nową płytę. Zaprosiła nas z kamerami na plan wyjątkowego teledysku

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
W żywiole Patrycji Markowskiej
W żywiole Patrycji Markowskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Patrycja Markowska to rockandrollowa dusza, która nie kłania się trendom. Niedawno artystka wraz z Dawidem Karpiukiem pracowała nad teledyskiem do nowej piosenki. To, jak im poszło, sprawdziła Sandra Hajduk-Popińska.  

Patrycja Markowska – współpraca z Dawidem Karpiukiem

Artystka pracuje nad kolejną płytą. Jak zdradziła, krążek pojawi się już na początku kwietnia. Do współpracy nad jednym z singli zaprosiła Dawida Karpiuka. - Usłyszałam na antenie Antyradia zespół Dawida "Dziwna wiosna" i odpadłam, bo to taka piękna energia. Ja lubię spełniać marzenia, więc odezwałam się do Dawida, tworząc nową płytę – powiedziała wokalistka.  

Jak przebiegała współpraca? Wokalista wspomina, że w pamiętny dzień spóźniła się na próby. Gwiazda jednak celowo pojawiła się nieco później, by nie stresować Dawida swoją obecnością. - Wiem, że jak pracuje się z ludźmi, których nie znamy, to można czuć się ocenianym, osaczonym – powiedziała Patrycja. To, co w nowym utworze jest ważne, to przekaz. Test do piosenki napisała Żaneta Lubera.

- Większość tekstów na płytę pisałam sama. Tutaj zadziałała moja intuicja. Jak przeczytałam tekst napisany przez Żanetę, to się popłakałam. Dlatego, że to jest bardzo trudny czas pod wieloma względami. To, co dzieje się na świecie, byliśmy najpierw przytłoczeni pandemią, teraz tym, co dzieje się w Ukrainie. Dla mnie to zdanie, że "wierzę, że wciąż idę w dobrą stronę" jest czymś niezwykle istotnym - dodała Patrycja.

Patrycja Markowska na planie teledysku

Sandra Hajduk-Popińska przyjrzała się także temu, jak wyglądają prace nad teledyskiem. Jak się okazało, klip kręcony był metodą tak zwanego "jednego ujęcia".

- Staramy się, to jest dopiero początek, ale ja lubię takie one shotowe ujęcia, bo są nieoszukane i ta energia jest skumulowana – powiedziała Patrycja. A następnie dodała, że nowa piosenka utrzymana jest w nieco innym klimacie. - Żeby śpiewać bluesa, musiałam do tego dojrzeć, musiałam pewne rzeczy przeżyć, żeby zaśpiewać to wiarygodnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości