Gwiazdy

Małgorzata Pieczyńska i jej przepis na ziołową herbatę oraz dżem z płatkami róż. "Robi furorę"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej
Dary jesieni z ogrodu Małgosi Pieczyńskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Małgorzata Pieczyńska kocha przyrodę i jak mało kto zna się na pielęgnacji roślin. Jest też mistrzynią przetworów i samodzielnie przygotowuje ziołowe herbaty. Aktorka w Dzień Dobry TVN zdradziła przepis na aromatyczny napar i pyszny dżem z różą.

Ogród Małgorzaty Pieczyńskiej

Małgorzata Pieczyńska od najmłodszych lat jeździła do domku letniskowego pod Warszawą, który należał do jej rodziców. To właśnie tam podpatrywała, jak uprawia się ogródek i dba o rośliny. Oprócz tego spacerowała po lasach oraz łąkach i zbierała dary natury. Tak zaczęła się jej pasja.

- Moja mama robiła dżemy, ale ja zaczęłam je wzbogacać. To już nie jest dżem truskawkowy, tylko truskawki z siekanymi płatkami róż, do tego jest dużo cytryny, skórki cytrynowej. To jest tak pachnący dżem, on robi furorę - pochwaliła się aktorka.

Przyjaciele Małgorzaty kochają jej herbaty. Gwiazda sama zbiera zioła i komponuje aromatyczne mieszanki. Pokazała jedną z nich.

- To jest herbata zbierana przez całe lato. Tutaj jest mięta, babka lancetowata, przywrotnik, kocanka, kończyna różowa, chmiel - zdradziła swój przepis aktorka. - Taka herbatka ma niezwykłą jakość. To nie są jakieś zmiotki z posiekanego nie wiadomo czego, łącznie z łodygami, pająkami i muszkami. Wszystko jest bardzo dokładnie płukane. A później suszone - podkreśliła.

Małgorzata Pieczyńska kocha przyrodę

Tata aktorki nauczył ją szacunku do roślin. Jaki był przełomowy moment?

- Szłam z tatą po działkach i zerwałam liść akacji. Chciałam sobie powróżyć "kocha, lubi, szanuje". Ojciec złapał mnie za włosy i mówi: "A gdybym ja tak wyrwał ci tych włosów, żeby sobie powróżyć? Co ty na to? Dlaczego ty to zrobiłaś? Przecież ten listek był do czegoś potrzebny. Nie wolno rwać, nie wolno niszczyć". Zapamiętałam to na całe życie, że już nigdy w życiu nie zrobiłam tego bezrefleksyjnie. Jak zbieram, to nie idę z kosą po łące - zaznaczyła Małgorzata Pieczyńska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molęcki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości