Razem z Ukrainą

Koncert "Razem z Ukrainą" już 20 marca o 20:00 w TVN. "Jesteśmy artystycznym wojskiem"

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Matczuk
20 marca o 20:00 w TVN koncert "Razem z Ukrainą"
20 marca o 20:00 w TVN koncert "Razem z Ukrainą" Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Już w niedzielę 20 marca o godzinie 20:00 widzowie TVN będą świadkami wyjątkowego koncertu "Razem z Ukrainą". Na scenie wystąpią znani i cenieni artyści. Wśród nich, w roli wokalisty, pojawi się aktor Tomasz Ziętek, a występy gwiazd uświetni Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

Tomasz Ziętek na koncercie "Razem z Ukrainą"

Już 20 marca w Łodzi na scenie Atlas Areny odbędzie się koncert zorganizowany przez TVN Grupa Discovery. Jego celem jest zebranie środków na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Kwota pozyskana z biletów i zbiórki w czasie trwania koncertu zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej, która od lat prowadzi misję w Ukrainie.

Z tej okazji w studiu Dzień Dobry TVN pojawił się m.in. aktor Tomasz Ziętek. Podczas wydarzenia zobaczymy go w roli wokalisty. - Ja zaśpiewam duet z Natalią Kukulską "Imagine" Johna Lennona - opowiada. - Niestety, bilety się już rozeszły, ale zachęcam do oglądania koncertu na Playerze i w TVN - dodaje. W trakcie koncertu widzowie będą mogli wesprzeć zbiórkę na rzecz Ukrainy, wysyłając SMS-y.

"Razem z Ukrainą" - Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

Na scenie Atlas Arena w Łodzi zobaczymy również Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. - My zaśpiewamy około 10 piosenek. Najważniejsza z nich to "Dziwny jest ten świat", którą nasza Daria wykona z Krzysztofem Zalewskim w towarzystwie chóru, który zaśpiewa a capella - tłumaczy dyrygentka Sylwia Fabiańczyk-Makuch. - Utwór w tym momencie nabiera innej symboliki (...) Daria pochodzi z Ukrainy, myślę, że wybrzmi to bardzo specjalnie w tych okolicznościach i poruszy słuchaczy - dodaje.

Solistka chóru Daria Psekho pochodzi z miasta Chersoń na południu Ukrainy. Wielu jej znajomych, przyjaciół i dalsza rodzina została w kraju. - Mam codziennie z nimi kontakt, ale czasem zdarza się, że mają bardzo zły zasięg i odłączają ich od komunikacji. Staramy się codziennie kontaktować, oni są bardzo odważni, walczą cały czas, chodzą na protesty, udowadniają, że oni są Ukraińcami i chcą zostać i żyć w swoim kraju - podkreśla. - Cały czas twierdzą, że Chersoń jest dalej Ukrainą - dodaje wokalistka.

Chór wystąpi w składzie 50 osób. - Te emocje, obawiamy się ich oczywiście, u artystów jest to naturalne, ta wrażliwość jest wpisana w nasze funkcjonowanie. Myślę, że szczytny cel zjednoczy nas i doda nam sił - zaznacza Sylwia Fabiańczyk-Makuch. - Uważam, że muzycy i artyści z całego świata - jesteśmy artystycznym wojskiem. Musimy w ten sposób, jak umiemy, wspierać Ukrainę - podsumowuje Daria Psekho.

Organizatorem wydarzenia jest agencja Follow The Step. Partnerem telewizyjnym TVN Grupa Discovery. Transmisję koncertu będzie można oglądać na antenie TVN oraz w Playerze już 20 marca o 20:00.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości