Razem z Ukrainą

Kolejna ofiara wojny w Ukrainie. Nie żyje znana ukraińska aktorka

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
rp.pl

Oksana Shvets to kolejna artystka, która straciła życie przez inwazję rosyjskich wojsk w Ukrainie. Kobieta zginęła w wyniku ataku bombowego na budynek mieszkalny. Informację o jej śmierci przekazał Teatr Młody. Komunikat umieszczono w mediach społecznościowych.

Nie żyje Oksana Shvets

Oksana Shvets była znaną, ukraińską aktorką. Artystka skończyła studio teatralne im. Iwana Franki i uczyła się także w Kijowskim Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej. To właśnie teatr był jej największą miłością. Od 1980 roku występowała m.in. w Teatrze Młodym, Teatrze Muzyki i Dramatu w Tarnopolu i Kijowskim Teatrze Satyry.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Aktorka grała zarówno w filmach, jak i serialach. Jedną z najbardziej znanych ról Oksany Shvets była rola w serialu "Nasiedniki". Jeszcze za życia uhonorowano ją odznaczeniem państwowym "Zasłużonego artysty Ukrainy".

Śmierć w wyniku ataku bombowego

Teatr Młody opublikował komunikat w mediach społecznościowych, w którym informuje o śmierci Oksany Szweć. Artystka zginęła w wyniku ataku wojsk rosyjskich w Kijowie. - Podczas bombardowania rakietowego budynku mieszkalnego w Kijowie, została zabita Oksana Shvets, uhonorowana artystka Ukrainy - czytamy w oświadczeniu.

W komunikacie zespołu Teatru Młodego nie zabrakło ciepłych wspomnień o Oksanie Shvets . Możemy przeczytać również zdanie bezpośrednio skierowane do rosyjskich wojsk - Nie ma wybaczenia dla wroga, który najechał nasz kraj - podsumowują pracownicy teatru.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: rp.pl

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości