Razem z Ukrainą

Piotr Adamczyk wykazał się ogromnym sercem w 50. urodziny. "Tym razem zapragnąłem prezentów"

Razem z Ukrainą

Autor:
Oskar
Netkowski

Co prawda swój jubileusz aktor obchodzić będzie dopiero 21 marca, ale już na kilka dni przed urodzinami postanowił zaplanować ten dzień. - Dzieciak ze zdjęcia ma już pół wieku - napisał w swoim poście Piotr Adamczyk. Dodał, że zależy mu na wsparciu zbiórki bliskiej jego sercu.

Piotr Adamczyk - kariera aktorska

Piotr Adamczyk przez lata swojej pracy zawodowej stał się jednym z najbardziej poważanych i lubianych polskich aktorów. Początkowo można było widywać go głównie na scenie - najczęściej w warszawskim Teatrze Współczesnym. Od momentu ukończenia studiów zależało mu, by zdobywać doświadczenie przed kamerą. Jedną z pierwszych ról w jego dorobku był Ksawery w "Cwale" Krzysztofa Zanussiego. Później można było również często widywać go w spektaklach Teatru Telewizji, gdzie wcielał się w różne postaci - od Żyda do transwestyty.

Urodziny gwiazd

Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Aktor przed kamerą zaczął pojawiać się regularnie od 1995 roku. Początkowo przypadło mu wcielić się w postać Fryderyka Chopina w filmie "Chopin. Pragnienie miłości". Widzom kojarzy się jednak głównie z postacią Karola Wojtyły, którą odegrał w biograficznym filmie o życiu papieża. Piotr od lat udziela również swojego głosu w dubbingowanych filmach.

50. urodziny Piotra Adamczyka

Aktor pokazał zdjęcie, na którym jeszcze jest niemowlakiem. Wszystko z okazji przygotowań do 50. urodzin. Choć Piotr Adamczyk przyznał, że nie jest fanem tego święta, to ma pomysł na jego celebrację.

- Okrągłe 50 lat, dzieciak ze zdjęcia ma już pół wieku, rozumiesz to? W zasadzie nie lubię celebrować urodzin. Jest tyle innych, fajnych powodów do świętowania. Tym razem jednak zapragnąłem prezentów. Zróbcie mi tę przyjemność i zasilcie urodzinową zbiórkę na rzecz Fundacji Happy Kids. Mają teraz pod swoją opieką mnóstwo dzieci ewakuowanych z Ukrainy, a także dzieci w regularnej pieczy zastępczej - zaapelował jubilat.

- Trzeba im zapewnić jak najpiękniejszą i najlepszą codzienność, zatem poproszę Was o taki prezent. Pamiętajcie, że mały może dużo, jeśli stoi za nim wielu. Może już nie jestem taki mały, jak na zdjęciu, ale nadal potrzebnych jest mi wielu z Was, żeby powiększać współczynnik dobrych uczynków na tym świecie - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości