Parenting

Podwójne trojaczki w trzy tygodnie. Niezwykłe narodziny w szczecińskim szpitalu

Parenting

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
RMF FM
Stopy trójki dzieci

Podwónie potrójne szczęście zawitało do szpitala "Zdroje". Na świat - zaledwie w odstępie trzech tygodni - przyszły tam trojaczki. Placówka w Szczecinie specjalizuje się w prowadzeniu ciąż mnogich.

Trojaczki w Szczecinie

Pierwsze trio przyszło na świat w lutym. Bracia niedawno opuścili szpital. Chłopcy przyszli na świat w 31. tygodniu ciąży z uwagi na pogarszający się stan zdrowia ich mamy. Lekarze podjęli decyzję o zakończeniu ciąży. Pierwszy urodził się ważący 1310 g Igracy, następnie Mikołaj - w wadze 1460 g. Najlżejszy - Jaś - ważył nieco ponad kilogram. Maleństwa zaraz po porodzie trafiły na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

- W tym przypadku głównym powikłaniem było wcześniactwo, dzieci nie były zdolne do samodzielnego oddychania i wymagały wsparcia oddechowego. Na szczęście niezbyt długo, bo już po tygodniu odłączyliśmy je od respiratorów - powiedział w rozmowie z RMF FM dr n. med. Jacek Patalan, kierownik Oddziału Noworodków, Patologii i Intensywnej Terapii szczecińskiego szpitala "Zdroje".

Szczecin. Dwie pary trojaczków w trzy tygodnie

Dzień przed porodem pierwszej trójki do tej samej placówki trafiła pani Justyna. Kobieta również spodziewała się trojaczków. Przyszła mama znalazła się pod opieką lekarzy dokładnie 24 lutego i nie urywa, że na jej stan mógł mieć wpływ wybuch wojny w Ukrainie. Lekarze wdrożyli odpowiednie leczenie i przedłużyli ciążę do 33. tygodnia, który uznawany jest za bezpieczny dla ciąż wielopłodowych. Bruno (2020 g), Szymon (1820 g) i Tymon (1.920 g) przyszli na świat 17 maca. Teraz ostatni z nich opuścił szpital.

- Nasza placówka ma trzeci, najwyższy stopień referencyjności - podkreślił dr n.med. Andrzej Niedzielski, lekarz kierujący Oddziałem Położnictwa i Ginekologii z Pododdziałem Patologii Ciąży szpitala "Zdroje". - Mamy tu doświadczonych położników, doskonałą opiekę i monitoring ultrasonograficzny płodów, a także specjalizujący się w opiece nad skrajnymi wcześniakami zespół neonatologów, którego działania są dodatkowo wspierane najnowocześniejszym sprzętem do ratowania takich noworodków.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Pirotehnik / Getty Images

Pozostałe wiadomości