szczecin

  szczecin

  Gala rozdania Fryderyków 2021 odbyła się w czwartek, 5 sierpnia 2021 roku w Szczecinie. Nagrody zostały wręczone już po raz 27., a przyznano je w 22 kategoriach: trzech w muzyce jazzowej oraz 19 w muzyce rozrywkowej. Kto triumfował? Zobacz pełną listę zwycięzców Fryderyków 2021.

  Dwie osoby zginęły w pożarze szpitala przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia, kiedy jeden z pacjentów palił papierosa. Mężczyzna zginął na miejscu, drugi zmarł po kilku godzinach.

  Z Przemyśla Głównego odjeżdża pociąg do Szczecina Głównego. Ile kilometrów musi pokonać, na ilu stacjach się zatrzymać? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Co robił nasz obieżyświat, aby wytrzymać ok. 15-godzinną podróż? Czy zniósł ją bezboleśnie? :)

  Okazało się, że papugi wcale nie mają ptasich móżdżków. Nie tylko potrafią powiedzieć coś do mikrofonu, ale także ustawić kamerę i ułożyć włosy. Przekonali się o tym: prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak i operatorzy ;)

  Prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że polski przemysł stoczniowy w Gdyni, Gdańsku i Szczecinie zostanie odbudowany. Czy rzeczywiście sprawy mają się aż tak źle? Dziennikarz Dzień Dobry TVN, a w wolnych chwilach, kapitan łodzi motorowej rodem z DDR i wilk morski Filip Chajzer sprawdził, czy statki budowane w Polsce są na fali, czy stocznie czeka raczej fala zwolnień. Przy okazji swojego pobytu na Wybrzeżu spotkał... elektryka ze stoczni. Kto wie, może i ten ma szansę na karierę polityczną?

  Paulina Wilkiewicz zabrała kamerę Dzień Dobry Wakacje do Szczecina gdzie wspólnie z Państwem mogliśmy przyglądać się zmaganiom w ramach cyklu Enea Tri Tour. Od czego zacząć trening by przygotować się do triathlonu? Czy pogoda była łaskawa dla uczestników dzisiejszych zawodów?

  Prezenterowi pogody Dzień Dobry TVN Bartkowi Jędrzejakowi odebrało głos. Są dwie teorie: albo jest to wynik emocji powyborczych, albo konik ponownie przegryzł kabel. Całe szczęście Dorota Wellman i Marcin Prokop, mając już pewne doświadczenia w odczytywaniu prognozy pogody, godnie go zastąpili :) Skąd Marcin czerpał inspiracje przedstawiając prognozę pogody dla Szczecina? Gdzie oboje chcialiby kiedyś trafić?

  Była żona Radosława Majdana projektuje ubrania. Choć to Warszawa jest polskim centrum mody, Sylwia dalej mieszka w Szczecinie. Dlaczego nie chce przenieść się do stolicy? Względy rodzinne czy biznesowe? Czy nie chciałaby mieć butiku w centrum Warszawy? O tym, kim są klientki projektantki oraz jakie relacje utrzymuje z Radosławem, Sylwia Majdan opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Szczecin leży 100 kilometrów od morza, a od Warszawy prawie 600, ale dzięki autostradzie ze stolicy można tam dojechać w ok. 5 godzin. W jakim czasie dojedzie się z Gdańska, Wrocławia i Poznania? Jakie eksponaty można zobaczyć w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji? W którym miejscu w Szczecinie można zobaczyć piękny dywan z krokusów? Jakie inne atrakcje można znaleźć w tym mieście? Sprawdził to dla widzów Dzień Dobry TVN Jakub Porada.

  Mieszkał tam przez pierwsze 7 lat swojego życia. Teraz odkrył je na nowo. Co najbardziej fascynuje go w tym mieście i co sprawia, że tam właśnie czuje się jak w domu? O latach dzieciństwa spędzonych w Szczecinie i swoich powrotach do tego miasta opowiedział nam Radzimir Dębski.

  Chciała tylko zobaczyć Bałtyk... a została w Polsce na dłużej. Anita Agnihotri mieszka w Szczecinie już prawie 40 lat. Jak to się stało, że kobieta, pochodząca z bogatej hinduskiej rodziny, związała swoje losy z Polską? Czy po przyjeździe do naszego kraju potrafiła się odnaleźć? Co sprawiło, że pewnego dnia chciała wrócić do swojej ojczyzny? Poznajcie historię właścicielki najsłynniejszej w Szczecinie hinduskiej restauracji.