Dzień Dziecka w Szczecinie. Dokąd można zabrać malucha 1 czerwca?

Rodzice z dzieckiem na przedstawieniu
Dzień Dziecka w Szczecinie. Gdzie można zabrać dziecko 1 czerwca?
Źródło: Ryan McVay/GettyImages
Już za moment jedno z najbardziej kolorowych i wesołych świąt w kalendarzu, czyli Dzień Dziecka. To doskonała okazja, by spędzić czas ze swoją pociechą, bawiąc się i jedząc wyjątkowe smakołyki. Można na przykład wybrać się na basen, przedstawienie lub wystawę. W Szczecinie odbędzie się tego dnia wiele wspaniałych atrakcji, specjalnie dla najmłodszych. Które warto odwiedzić?

Dzień Dziecka w Szczecinie

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej lubianych świąt. Obchodzą je nie tylko najmłodsi, ale też osoby dorosłe, które w tym dniu uwielbiają znów czuć się jak dziecko. W Szczecinie z okazji tego święta odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, które będą idealną okazją do miłego spędzania czasu ze swoją pociechą. Jako że 1 czerwca wypada w tym roku w sobotę, będzie na to dużo czasu. Niektóre wydarzenia potrwają cały weekend. Gdzie warto się wybrać?

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Dzieci

DD_20240331_Szkola_rep_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
“Back to school” - rodzice na miejscu dzieci
“Back to school” - rodzice na miejscu dzieci
"Konfrontacje Agaty" - Mieć czy nie mieć dzieci?
"Konfrontacje Agaty" - Mieć czy nie mieć dzieci?
“Prace domowe spisuję od innych” (napisy)
“Prace domowe spisuję od innych” (napisy)
Na co dzieci wydają pieniądze?
Na co dzieci wydają pieniądze?
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Co robią rodzice, gdy dzieci idą spać? - napisy
Co robią rodzice, gdy dzieci idą spać? - napisy
Odgracamy pokój dziecięcy - napisy
Odgracamy pokój dziecięcy - napisy

Dzień Dziecka z Koleją - wystawa

To idealna propozycja dla dzieci fascynujących się pociągami i marzących o zostaniu maszynistą czy konduktorem. Wystawę będzie można oglądać 1 czerwca, w godzinach od 10 do 16, na peronie 1 Dworca Głównego w Szczecinie. W jej trakcie najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć różnorodne pojazdy kolejowe, a także wejść do kabiny maszynisty.

Zawody Małych Kółek - wyścigi na rolkach

Z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w Szczecinie również wyjątkowy wyścig dla dużych i małych. Organizatorzy zapraszają dzieci, dorosłych oraz młodzież do udziału w ekscytującym dniu na rolkach. Odbędzie się on 1 czerwca w godzinach 13:30 - 18:00,  w Galerii Handlowej Turzyn. Uczestnicy będą mogli ścigać się w kilku kategoriach: Speed slalom, Bladecross, High Jump i Best trick.

Otwarcie Fabryki Wody

Dla miłośników wodnego szaleństwa idealne będzie wydarzenie organizowane w Fabryce Wody. Na najmłodszych, i tych trochę starszych, czekają baseny, zjeżdżalnie, sauny, a także odkrywanie świata nauki w Edukatorium. 1 czerwca 2024 dzieci do 14 r.ż. wchodzą za darmo. Jeśli więc chcecie spędzić Dzień Dziecka 2024 w wodzie, warto się tam wybrać.

Atrakcje na Dzień Dziecka 2024 w Szczecinie

Na jakie jeszcze atrakcje warto wybrać się w Szczecinie z okazji Dnia Dziecka? Oto lista wybranych wydarzeń:

 • Dzień Dziecka na Zamku - 1 czerwca 2024 - Interaktywne przedstawienia, animacje, koncerty, gry i konkursy, wspólna nauka tańca i wiele, wiele innych atrakcji. Impreza odbędzie się na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Rozpoczęcie wydarzenia już o 11:00.
  • Brzdąc 2024, czyli Dzień Dziecka na Jasnych Błoniach - 1 czerwca 2024 - Na najmłodszych czeka moc atrakcji, między innymi stoiska oraz wystawy sprzętu i pojazdów, park dmuchańców, improbajka, a także zajęcia z zumby. Start o godzinie 13:00.
   • Spektakl "Gong!" w Teatrze Pleciuga - 1 czerwca 2024 godz. 17:00 - To historia o poszukiwaniu siebie i swojej drogi, a także o walce z przeciwnościami i uporze w dążeniu do celu. 
    • Fikuśny Dzień Dziecka w Różanym Ogrodzie Sztuki - 1 czerwca o godzinie 11:00 - Ciocia Fika poczyta dzieciom piękną książkę "Opowiem Wam, co robią konie". W programie znalazło się także spotkanie autorskie z Sylwią Stano, przewodniczką po Kampinoskim Parku Narodowym, autorką książek dla dzieci.
     • Dzień Dziecka w Stajni - 1 czerwca 2024, godzina 10:00, Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT - W programie wydarzenia m.in. trening Hobby Horse, pokazy współpracy psów i przewodników oraz dmuchane zabawki.

      Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

      Zobacz także:

      Autor: Regina Łukasiewicz

      Źródło: infoludek.pl

      Źródło zdjęcia głównego: Ryan McVay/GettyImages

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości

      Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
      Materiał promocyjny

      Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?