"Muszę się zastanowić, czy mam zostać tancerką, panią od przedszkola, czy śpiewarką". O jakiej przyszłości marzą dzieci?

Kim chcesz zostać, jak dorośniesz?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kim chcesz zostać, jak dorośniesz?
Kim chcesz zostać, jak dorośniesz?
“Back to school” - rodzice na miejscu dzieci
“Back to school” - rodzice na miejscu dzieci
"Konfrontacje Agaty" - Mieć czy nie mieć dzieci?
"Konfrontacje Agaty" - Mieć czy nie mieć dzieci?
“Prace domowe spisuję od innych” (napisy)
“Prace domowe spisuję od innych” (napisy)
Na co dzieci wydają pieniądze?
Na co dzieci wydają pieniądze?
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Co robią rodzice, gdy dzieci idą spać? - napisy
Co robią rodzice, gdy dzieci idą spać? - napisy
Odgracamy pokój dziecięcy - napisy
Odgracamy pokój dziecięcy - napisy
Pamiętacie, jak byliście mali i zadawano wam pytanie: "kim chcesz zostać, jak dorośniesz?" To magiczne pytanie, które otwierało drzwi do świata marzeń, pełnego superbohaterów, kosmonautów i gwiazd pop. Z biegiem lat marzenia te ewoluują, ale dziecięce wyobrażenia o dorosłości nadal fascynują i inspirują. Bartek Dajnowski postanowił sprawdzić, o jakiej przyszłości marzą współczesne dzieciaki.

"Kim chcesz zostać jak dorośniesz?"

Marzenia o sportowej karierze rodzą się często na szkolnych boiskach i w halach sportowych, ale są też pokłosiem popularności sportowców, takich jak Robert Lewandowski, czy Iga Świątek. Małe dzieci marzą o zdobywaniu medali, grze w wielkich drużynach i staniu na podium. Piłkarze, koszykarze, pływacy – każdy sport ma swoich małych fanów, którzy chcą kiedyś stanąć w blasku fleszy.

Niesłabnącą popularnością wśród dzieci cieszy się chęć stania na straży prawa i porządku, łapania złoczyńców i dbania o bezpieczeństwo innych to kolejna popularna odpowiedź. Dzieci fascynują się mundurami, syrenami i dreszczykiem emocji związanym z policyjnymi pościgami. To zawód, który kojarzy się z odwagą, sprawiedliwością i pomocą potrzebującym. Czy, zdaniem bohaterki materiału Bartka łatwo jest złapać złodzieja? - Trudno, ale z moimi takimi fioletowymi butami, to gdybym przemalowała je na czarno, to bym złapała wszystkich - odpowiedziała rezolutna dziewczynka. - Policjant ma czarne buty, a moje buty są fioletowe i szybko biegają - dodała.

Artystyczne pasje dzieci

Świat sztuki i rozrywki to kolejna kraina dziecięcych marzeń. Bycie na scenie, nagrywanie piosenek, granie w filmach czy malowanie wielkich dzieł – to wszystko fascynuje małych artystów. Talent show, koncerty i galerie sztuki budzą w nich chęć tworzenia i występowania przed publicznością. - Jeszcze muszę się zastanowić, czy mam zostać tancerką, pani od przedszkola, czy mam zostać śpiewarką - stwierdziła kolejna bohaterka reportażu. -  Czasami śpiewam o różnych i mama mówi, że jeszcze muszę się pouczyć - wyjaśniła.

Co zaskakujące, żaden z rozmówców naszego reportera nie planował kariery w sieci. Tworzenie filmików, prowadzenie kanałów na YouTube czy bycie popularnym na Instagramie to nowoczesne wersje dziecięcych marzeń o sławie i rozpoznawalności.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

Reporter: Bartek Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości