Szkolne uwagi na celowniku
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie dostał uwagi od nauczyciela. Najczęściej są to treści, które rodzice, delikatnie mówiąc, bagatelizują. Uczniowie często "karani" są za absurdy. Jakie treści zamieszczane są w dziennikach?
"Roksana stwierdziła, że sobie odpocznie i poszła spać na podłodze", "Uczeń na lekcji przygotowywał tosty", "Maja próbuje zrobić z nauczyciela debila" - to tylko niektóre z przykładów.
- Jedna koleżanka dostał uwagę za to, że miała powerbanka w szkole - powiedziała uczennica.
Najczęstszy powód uwag w szkole
Jak się okazuje, najczęściej nauczyciele wpisują do dziennika uwagi związane z przeszkadzaniem na lekcji oraz jedzeniem w czasie trwania zajęć. Na pytanie naszego reportera, dlaczego uczniowie nie mogą jeść na przerwach, jedna z nastolatek odpowiedziała: - Na przerwie chodzimy do toalety. 45 minut wytrzymać bez jedzenia to jest ciężkie. Ja dużo jem, więc potrzebuję jeść ciągle - tłumaczyła.
Nastolatkowie wciąż skarżą się, że na celowniku jest ich ubiór. Nauczyciele zwracają uwagę na długość spódnic u dziewczyn, a nawet na strój na lekcję wychowania fizycznego.
- Jak miałyśmy strój na WF i miałyśmy leginsy, to według nauczycieli, to była zachęta do uwagi chłopców. Ja się kłóciłam i bardzo często niefajne rzeczy z tego wychodziły. Uważam, że nie należy uczyć dziewczynek, że to one mają się inaczej ubierać, tylko należy uczyć chłopców, żeby się tak nie zachowywać. Wiadomo, to jest szkoła i powinny być granice, ale to jest wolność tego, jak chcemy się ubierać – podsumowała 15-letnia Róża.
Mimo wszystko uczniowie nie biorą do siebie wpisów nauczycieli. Jak przyznają, rodzice, czytając uwagi, uważają, że wpisywane są za mało istotne przewinienia.
- Traktują to niepoważnie, nigdy nie miałam awantur za uwagę - podkreślił 14-letni Tymek.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Co studiowały gwiazdy? "Wszechstronność się przydaje"
- Nowy ranking MBA Perspektywy 2024. Które uczelnie najlepiej kształcą menadżerów?
- Dziecko rzuca studia? To nie koniec świata. "Rodzice mówią: idź na prawo, idź na medycynę"
Autor: Nastazja Bloch
Źródło: Bartek Dajnowski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN