uwaga

  uwaga

  Dramat trwał pięć lat. Za zamkniętymi drzwiami, w domowym zaciszu matka bezczynnie przyglądała się, jak partner znęcał się nad synem. 9-letni pasierb był regularnie bity przez swego ojczyma. Na okrucieństwo oprawcy zareagowali obcy ludzie. Finał tej historii obserwowali dziennikarze programu interwencyjnego "Uwaga! W twojej sprawie".

  Klątwa Ondyny to choroba genetyczna, charakteryzująca się upośledzoną kontrolą oddychania, co w nocy może doprowadzić do śmierci. Jedną z osób, które zmagają się z tym schorzeniem jest mały Julek. Chłopiec cierpi także na chorobę Hirschsprunga, padaczkę i nowotwór. Trzylatkowi możemy pomóc.

  Szpital onkologiczny w Częstochowie na początku lipca zawiesił swoją działalność. Powód? Mówi się, że to brak przestrzeni, choć i przedstawiciele szpitala i właściciel budynku twierdzą, że to nie oni wypowiedzieli umowę. Cierpiący na nowotwory pacjenci zmuszeni są dojeżdżać do innych placówek, w których będą mogli kontynuować leczenie. Kto jest temu winien?

  11-letni Kacper Ziółkowski razem z rodziną mieszka w przerobionej stodole. Chłopiec ma porażenie mózgowe, ale dzięki determinacji rodziców i intensywnej rehabilitacji uniknął wózka. Rodziną zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! oraz Fundacja TVN Nie Jesteś Sam. Dzięki Waszemu wsparciu rodzina otrzyma w te świta nowy dom! DZIĘKUJEMY za okazane wsparcie!

  Zuzia Plewa cierpi na pęcherzycę - rzadką chorobę przez którą na jej ciele i w przełyku powstają pęcherze, które pękają i tworzą rany. Do tej pory nie ma na nią leku. Bandaże, ból i nieprzespane noce - to codzienność Zuzi i jej mamy Barbary. Dlatego program "Uwaga!" i Fundacja TVN Nie Jesteś Sam postanowili spełnić marzenie Zuzi. Co, poza wyzdrowieniem, jest jej największym marzeniem?

  Wracamy do tragicznych wydarzeń ze Stalowej Woli, czyli ataku nożownika w centrum handlowym. Mężczyzna zranił 10 osób, a jedna z ofiar nożownika zmarła. Posłuchajmy relacji świadka zdarzenia z reportażu wyemitowanego w programie "Uwaga". A o komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Ryszarda Cebulę, dziennikarza "Uwagi". - Gdyby była ochrona na miejscu, ofiar z całą pewnością byłoby mniej. Dowiedziałem się, że tam były zaledwie 4 osoby ochrony na cały potężny gmach galerii handlowej - mówił w Dzień Dobry TVN dziennikarz.

  W Dzień Dobry TVN dziennikarz "Uwagi" Tomasz Kubat opowiedział o swojej podnóży do Egiptu. Prowadził tam śledztwo dziennikarskie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Jak wyglądał szpital, w którym przebywała Polka? Czy rzeczywiście po przyjeździe do Egiptu zaczęła się dziwnie zachowywać? I czy miała za sobą leczenie psychiatryczne? Zobaczcie!

  Zabójstwo, samobójstwo, narkotyki, choroba psychiczna, skrzep w mózgu... Nie sposób zliczyć teorii dotyczących powodu śmierci Magdaleny Żuk. Czy szum wokół sprawy w końcu ucichnie, a śledczy będą mogli zająć się pracą? W Dzień Dobry TVN dziennikarka Uwagi Edyta Krześniak powiedziała, dlaczego śledztwo w sprawie tragedii w Egipcie jest tak skomplikowane.

  Śledztwo kryminalne w sprawie śmierci Magdaleny Żuk prowadzi cała Polska. Na temat tragicznego zdarzenia w Egipcie chętnie wypowiadają się nie tylko dziennikarze i detektywi, ale również internauci. Kto powinien zająć się sprawą? W Dzień Dobry TVN dziennikarka Uwagi Agnieszka Madejska powiedziała o swoim spotkaniu z chłopakiem Magdaleny - Marcusem. Czy miał związek z podobną sprawą zaginięcia sprzed paru lat?

  Czy polska gospodarka jest sobie w stanie poradzić bez pracowników z Ukrainy? W reportażu poznaliśmy historię Denisa i Artura, którzy przyjechali do Polski w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. O tym, ilu Ukraińców pracuje aktualnie w Polsce i jak wyglądają procedury zatrudniania pracowników zza wschodniej granicy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Andrzejem Kubisiakiem - ekspertem rynku pracy, Miroslavą Keryk - socjologiem i specjalistką ds. migracji i społeczności ukraińskiej w Polsce oraz wykładowcą na Uczelni Łazarskiego , a także z dziennikarzem programu Uwaga! Grzegorzem Kuczkiem.

  Prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska była bohaterką jednego z odcinków programu Uwaga. Reporterowi opowiedziała m.in. o okolicznościach poznania swojego męża Macieja Maciejowskiego i dystansie do siebie. Widzowie mogli zobaczyć także niektórych członków jej rodziny.

  Dziś wieczorem odbędzie się X finał wspólnej akcji programu Uwaga i Fundacji TVN 'Nie jesteś sam'. Na jaki cel były zbierane w tym roku pieniądze? I jak wyglądają przygotowania do gali? Gośćmi Anny Maruszeczko byli: Tomasz Kubot i Robert Bednarski.

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Zbigniew Łuczyński – prowadzący program Uwaga, oraz Dorota Kącka, która cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Jak wygląda rehabilitacja takiego schorzenia? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Zielone Drzwi" Anny Maruszeczko.

  Wystarczyło, że Angelina Jolie w pewien szczególny sposób pokazała swoją nogę podczas gali rozdania Oscarów i cały świat o tym mówi. Są ludzie, którzy potrafią zwracać na siebie uwagę i mają do tego wrodzony talent. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mistrza kreacji i zwracania na siebie uwagi Michała Piróga oraz medioznawcę prof. Wiesława Godzica. Jakie korzyści ze swojego wizerunku czerpie Michał Piróg? Po co zakłada spódnicę i buty na obcasach? Czy prof. Wiesław Godzic założyłby spódnicę?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dorotę Smoleń, blogerkę i koordynatorkę akcji „Macierzyństwo bez lukru” oraz Martynę Aftykę, dziennikarkę programu „Uwaga”. Na czym polega to przedsięwzięcie, co zmienia w rodzicielstwie i co skłoniło naszych gości do tego, by o macierzyństwie powiedzieć prawdę?