atrakcje

  Początki Jeleniej Góry sięgają XII wieku, do dziś można podziwiać zabytki z bogatej historii miasta.

  Góra Uluru w Australii to tzw. święta góra Aborygenów. Usytuowana jest w centralnej części Australii, w Parku Narodowym Uluru-Kata Tjuta. Niezwykła formacja skalna wyróżnia się tym, że zmienia swój rdzawo-czerwony odcień w zależności od padającego na nią światła. Piękna i magnetyzującą skała kryje wiele tajemnic – mimo że część z nich może wzbudzać niepokój, każdego roku odwiedzają ją dziesiątki tysięcy turystów.

  Port Said polskim czytelnikom kojarzyć się może przede wszystkim z lekturą "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Akcja tej szkolnej lektury rozgrywa się częściowo właśnie w Port Said i jest ściśle związana z historią tego kurortu. Port Said powstało bowiem w 1859 roku wraz z rozpoczęciem budowy kanału Sueskiego, do której w bezpośredni sposób nawiązuje w swojej powieści Henryk Sienkiewicz.

  "Energetyzuje całe miasto".

  Najstarsze miasto w Polsce i najmłodsze uzdrowisko. Michał Cessanis wybrał się do Uniejowa, by sprawdzić, jakie atrakcje czekają na miejscu na turystów. Termy, historyczny zamek i smaczne jedzenie. Co jeszcze zobaczył podróżnik?

  Najciekawsze zabytki pochodzą z początków XX w., kiedy to w mieście mieszkali niemieccy osadnicy.

  Giza, zabytkowa i tajemnicza, zachęca rok po roku setki tysięcy turystów do odwiedzin. Choć to duże miasto liczy ponad 3 miliony mieszkańców, znane jest głównie z turystyki. W obrębie kompleksu świątynnego zobaczyć można w Gizie Sfinksa, piramidy, mastaby i cmentarze.

  Spacer w chmurach w Dolni Moravie to niecodzienna atrakcja, przyciągająca tysiące turystów. Ścieżka w chmurach znajduje się na szczycie góry Slamnik w Czechach.

  Długi Targ i ulica Długa to wizytówka Gdańska. Znajdują się w dzielnicy Śródmieście i tworzą tzw. Trakt Królewski, który zaczyna się Złotą Bramą, a kończy Zieloną Bramą. Krajobraz dopełnia płynąca obok rzeka Motława.

  Jezioro Ochrydzkie określa się mianem perły Macedonii. Ten fenomen natury to jedno z najlepszych miejsc na wakacje. Przyjeżdżają tu turyści, którzy chcą odpocząć w spokoju i wykąpać się w krystalicznie czystym jeziorze. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto tam pojechać.

  Wiele atrakcji powstaje przy użyciu nowoczesnych technologii.

  Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę?

  Leżajsk jest jednym z najstarszych miast południowo-wschodniej Polski. Słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej, nietypowych organów w zabytkowej bazylice i grobu słynnego cadyka Elimelecha.

  Malowana wieś Zalipie jest znana w całej Polsce, ale przyciąga też zagranicznych turystów. Skąd wziął się zwyczaj ozdabiania chat w tej miejscowości i czy tradycja przetrwała do dzisiaj?

  Nizina Amazonki jest pokryta największym na świecie tropikalnym lasem deszczowym. Swoją nazwę zawdzięcza Amazonce, rzece, która nawadnia teren. W lasach otaczających Amazonkę rośnie ogromna ilość roślin i żyje wiele gatunków zwierząt. W niedostępnych częściach puszczy mieszkają dzikie plemiona. Mimo to z roku na rok powierzchnia lasów deszczowych się zmniejsza ze względu na rolnictwo, wypas bydła i pozyskiwanie drewna.

  Sri Lanka to niewielki, ale bardzo interesujący kraj. Ilość atrakcji jakie oferuje Cejlon jest ogromna. Co zobaczyć i co robić na wyspie? Jakie są największe atrakcje Sri Lanki i kogo na swojej drodze spotkał Michał Cessanis?

  W weekend 12-13 lutego na stoku Karpacz Biały Jar Winterpol odbywa się Projekt Zima TVN. Na miejscu czeka moc atrakcji i rozgrzewająca herbata. - Jak się już wyjeździcie, wyszalejecie, chodźcie do nas pod ten żółty namiot - zachęcała Diana Kautz.

  Kalwaria Zebrzydowska znajduje się w Małopolsce w powiecie wadowickim. Miasteczko zostało założone w 1617 roku przez wojewodę Mikołaja Zebrzydowskiego. Słynie na całą Polskę z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego Ojców Bernardynów. To jedyna kalwaria na świecie wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Świąteczny czas sprzyja odkrywaniu najciekawszych zakątków Polski. Dlatego Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w bożonarodzeniową podróż po Małopolsce. Gdzie warto wybrać się na narty? Jaka jest tradycja krakowskich szopek?

  Normandia ma bogatą historię, dzięki której może poszczycić się wiekowymi zabytkami i muzeami. Nie brakuje tu również malowniczych wiosek i klimatycznych miasteczek. Jest to idealne miejsce na wypoczynek od zgiełku codzienności.

  Podpowiadamy, jak ciekawie wykorzystać ten czas.

  Wesoły Cmentarz, Cimitirul Vesel, to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych – nie tylko w Rumunii. Składa się on z kilkuset barwnych, rzeźbionych nagrobków, na których zostały namalowane podobizny zmarłych. Na każdym nagrobku znajduje się krótki, rymowany wierszyk, który podsumowuje każdą osobę. Zaprojektował go Stan Ioan Patras, miejscowy rzeźbiarz, malarz i poeta.

  Golden Gate Bridge to most z bardzo ciekawą historią i równie upiorną sławą. Nazywa się go czasami nawet Mostem Samobójców. Co najbardziej wpłynęło na historię Golden Gate Bridge?

  Suwałki to miasto słynące z długich i mroźnych zim oraz festiwalu bluesowego. Położone pomiędzy Suwalskim Parkiem Krajobrazowym a Wigierskim Parkiem Narodowym, zwane jest przez niektórych "polskim biegunem zimna". Jakie są najważniejsze atrakcje Suwałk?

  Loara, najdłuższa rzeka we Francji, nie dość, że przepływa przez piękne miasta, to jeszcze może poszczycić się sąsiedztwem imponujących gotycko-renesansowych zamków, ulokowanych na jej brzegach w Dolinie Loary. Co warto wiedzieć na temat tej rzeki?

  Szkocja położona jest w najbardziej wysuniętej na północ części Wysp Brytyjskich, przez co tamtejszy klimat odstrasza niektórych turystów. Jednak u brzegów opływającego ją Atlantyku i Morza Północnego, zamiast słonecznych plaż, można zobaczyć malowniczo piętrzące się wzniesienia.

  To słynne hasło wciąż jest aktualne. Tylko jak wcielić ten plan w życie? Odpowiedź jest prosta - wsiądź do ulubionego środka komunikacji i eksploruj niezwykłe miejsca w Bieszczadach. Oto nasze propozycje, które reprezentują "bieszczadzki klimat".

  Mariampol jest rzadko odwiedzany przez turystów, ma jednak szczególne znaczenie dla niektórych polskich rodzin. Niewielka miejscowość na Ukrainie nie ma zbyt wiele do zaoferowania obcokrajowcom, jest to jednak jedno z tych miejsc, które chętnie zobaczy ktoś, kto interesuje się historią. Zobacz, co znajduje się w Mariampolu.

  Èze to średniowieczne miasteczko położone we Francji, w jednym z jej najpiękniejszych regionów, na Lazurowym Wybrzeżu. Zapierająca dech w piersiach architektura oraz usytuowanie miasta sprawiają, że turyści zawsze chętnie tutaj wracają. Warto się przekonać, czym tak bardzo kusi Èze.

  Mendoza leży w zachodniej Argentynie, około 1000 kilometrów na zachód od Buenos Aires. Miasto usytuowane jest u podnóża Andów, przy drodze Panamerykańskiej. To położenie i biegnąca obok transandyjska linia kolejowa sprawiają, że miasto odwiedza wielu turystów podróżujących po Argentynie. Przyciągają ich tutaj nie tylko górskie szczyty, ale i okoliczne winiarnie słynące z oryginalnych szczepów.