atrakcje

  atrakcje

  Normandia ma bogatą historię, dzięki której może poszczycić się wiekowymi zabytkami i muzeami. Nie brakuje tu również malowniczych wiosek i klimatycznych miasteczek. Jest to idealne miejsce na wypoczynek od zgiełku codzienności.

  Wesoły Cmentarz, Cimitirul Vesel, to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych – nie tylko w Rumunii. Składa się on z kilkuset barwnych, rzeźbionych nagrobków, na których zostały namalowane podobizny zmarłych. Na każdym nagrobku znajduje się krótki, rymowany wierszyk, który podsumowuje każdą osobę. Zaprojektował go Stan Ioan Patras, miejscowy rzeźbiarz, malarz i poeta.

  Suwałki to miasto słynące z długich i mroźnych zim oraz festiwalu bluesowego. Położone pomiędzy Suwalskim Parkiem Krajobrazowym a Wigierskim Parkiem Narodowym, zwane jest przez niektórych "polskim biegunem zimna". Jakie są najważniejsze atrakcje Suwałk?

  Loara, najdłuższa rzeka we Francji, nie dość, że przepływa przez piękne miasta, to jeszcze może poszczycić się sąsiedztwem imponujących gotycko-renesansowych zamków, ulokowanych na jej brzegach w Dolinie Loary. Co warto wiedzieć na temat tej rzeki?

  Mariampol jest rzadko odwiedzany przez turystów, ma jednak szczególne znaczenie dla niektórych polskich rodzin. Niewielka miejscowość na Ukrainie nie ma zbyt wiele do zaoferowania obcokrajowcom, jest to jednak jedno z tych miejsc, które chętnie zobaczy ktoś, kto interesuje się historią. Zobacz, co znajduje się w Mariampolu.

  Mendoza leży w zachodniej Argentynie, około 1000 kilometrów na zachód od Buenos Aires. Miasto usytuowane jest u podnóża Andów, przy drodze Panamerykańskiej. To położenie i biegnąca obok transandyjska linia kolejowa sprawiają, że miasto odwiedza wielu turystów podróżujących po Argentynie. Przyciągają ich tutaj nie tylko górskie szczyty, ale i okoliczne winiarnie słynące z oryginalnych szczepów.

  Bariloche to miasto w Argentynie, które jest otoczone jeziorami oraz górami. To miejsce atrakcyjne i urokliwe, które zapewnia fantastyczne krajobrazy. Miasto słynie jednak nie tylko z widoków, ale także ze sportów wodnych, alpinistyki i czekolady.

  Stavanger to nie tylko nazwa miasta leżącego na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii, ale również całego regionu. To idealne miejsce dla miłośników natury, wodnych aktywności, a także wydarzeń kulturalnych. Atrakcje Stavanger to nie tylko fiordy i zapierające dech w piersiach, długie piaszczyste plaże. Turyści mogą liczyć na sporą liczbę muzeów, restauracji serwujących lokalne przysmaki i interesujące zabytki.

  Republika Nauru to państwo położone na jednej z wysp Mikronezji, zlokalizowanych w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Kraj jest bardzo rzadko odwiedzany przez turystów – szacuje się, że rocznie dociera tam ok. 200 przybyszy z zagranicy. Czym wyróżnia się Nauru i co warto tam zobaczyć?

  Monachium, o którym często mówi się jako o "najbardziej wysuniętym na północ miastem Włoch", wyróżnia się dużą liczbą zabytków w stylu renesansowym i barokowym. Jego wizytówką jest Marienplatz, czyli Plac Mariacki, na którym można zobaczyć najważniejsze zabytki miasta, czyli dwa ratusze oraz Stary Dwór. Można podziwiać tu także fontannę z rybą, która została zaprojektowana w XIX w. przez Konrada Knolla.

  Kamczatka to półwysep położony na wschodnich krańcach Rosji. Słynie z wielu wulkanów, także aktywnych, oraz gejzerów i nieokiełznanej, dzikiej przyrody. Latem średnie temperatury dobowe sięgają kilkunastu stopni, a od jesieni do późnej wiosny Kamczatka jest pokryta śniegiem, jednak to nie odstrasza coraz liczniejszych turystów.

  Kumbria to jedno z hrabstw Anglii. Położona jest w północnej części, przy granicy ze Szkocją. Jest to hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne. Kumbria zaliczana jest do największych regionów w Anglii – większe jest tylko North Yorkshire i Lincolnshire. Region ten kusi przede wszystkim niesamowitą przyrodą i klimatem, który pozwala poczuć się, jakbyśmy przenieśli się w czasie.

  Wesele trwa w najlepsze, wszyscy świetnie się bawią, aż tu nagle DJ ogłasza oczepiny. Parkiet pustoszeje momentalnie, a większość gości nagle czuje silną potrzebę sprawdzenia, czy nie zostawili czegoś w aucie, przewietrzenia się czy skorzystania z toalety. Atrakcje, które zazwyczaj po północy mają zachęcić gości do dalszej zabawy, stają się dla wielu powodem, żeby ją jak najszybciej skończyć.

  Półwysep Pelješac w Chorwacji jest znany i chętnie odwiedzany co najmniej z kilku powodów. Turyści doceniają piękne plaże, czystą wodę, malownicze ukształtowanie terenu, a także lokalne produkty – to tutaj powstaje wino Dingač i najsmaczniejsza w całej Chorwacji oliwa z oliwek.

  Irbil, znany również jako Arbil, jest jednym z największych miast irackiego Kurdystanu. Co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Niepowtarzalna architektura, piękne widoki i zabytki historyczne przyciągają obcokrajowców i zachęcają do poznania odmiennej kultury. Co ciekawego można zwiedzić w Irbilu? Poznaj największe atrakcje miasta i zorganizuj niezapomnianą podróż.

  Wieluń to miasto o niezwykłej historii. Obecnie zamieszkuje je ok. 23 tysiące osób. Będąc w Wieluniu, warto zwiedzić Muzeum Ziemi Wieluńskiej, a także skorzystać z miejscowych atrakcji – lodowiska, basenu lub szlaku turystycznego.

  Honsiu jest jedną z wysp Japonii, na której od wieków znajdują się najważniejsze instytucje państwowe. Na Honsiu leżą miasta stołeczne cesarstwa, zarówno historyczne, takie jak Kioto, jak obecne – Tokio. Przyjezdni mogą zobaczyć całą plejadę atrakcji w postaci pięknych, historycznych miast lub majestatycznych widoków, na przykład wciąż aktywnego na Honsiu wulkanu Fuji.

  Boston został założony w 1630 roku. Zaliczany jest do grupy najbogatszych i najbardziej wpływowych miast w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnia się jednak nie tylko pod względem gospodarczym. Turyści z różnych krajów świata przyjeżdżają tu o każdej porze roku, żeby poznać historię Bostonu, pozwiedzać i udać się na najciekawsze atrakcje w okolicy. Co warto zobaczyć w stolicy jednego z pięćdziesięciu amerykańskich stanów?

  Oman wciąż nie jest celem masowej turystyki, dlatego doskonale nadaje się dla podróżników, którzy podążają mało uczęszczanymi szlakami. Problemu nie stanowi spanie na dziko w namiocie ani bezpieczeństwo – w Omanie spotkamy przyjaznych i gościnnych ludzi. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w tym malowniczym kraju.