Parenting

Została najmłodsza babcią w kraju. Jak zareagowała na ciążę 14-letniej córki?

Parenting

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
The Sun
Nastolatka w ciąży

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Kelly Healey powitała na świecie swojego pierwszego wnuka w wyjątkowo młodym wieku. To nie jedyny rekord w tej rodzinie. Nieletnia matka uczyniła bowiem swoja babcię najmłodsza prababcią w kraju.

Ciąża z zaskoczenia

30-letnia Kelly Healey nie spodziewała się, że zostanie babcią. Nie sposób się temu dziwić, gdyż do 36. tygodnia ciąży nawet jej 14-letnia córka nie wiedziała, że zostanie mamą. Odmienny stan zaskoczył dziewczynkę tym bardziej, że właśnie planowała rozpocząć stosowanie metod zapobiegania ciąży. Chciała poprosić ginekologa o implant antykoncepcyjny, jednak wcześniej musiała wykonać test ciążowy. Dla aktywnej seksualnie nastolatki nie stosującej żadnego zabezpieczenia, wiadomość o tym, że spodziewa się dziecka, była prawdziwym szokiem. Przez całą ciążę pozostawała aktywna i brała udział w zajęciach z wychowania fizycznego.

- Oczywiście tak późne odkrycie, że jestem w ciąży, oznaczało, że aborcja nie wchodziła w grę - powiedziała Skye w rozmowie z "The Sun". - Ale i tak nie mogłam tego zrobić. Widząc bicie serca mojego dziecka na ekranie, moje serce było wypełnione miłością. Wiedziałam, że od tego momentu zawsze będę zajmowała drugie miejsce, a mój synek będzie pierwszy - wyjaśniła.

Lekarz początkowo błędnie ocenił etap ciąży na podstawie daty ostatniej miesiączki, twierdząc, że dziewczyna jest w 25. tygodniu. Dalsze badania wykazały, że do rozwiązania pozostały zaledwie 4 tygodnie.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

14-latka mogła liczyć na matkę. - Nie było sensu krzyczeć na Skye. Stało się - stwierdziła Kelly. - Wszystko, co mogłam zrobić, to dać miłość i wsparcie. Zachować się tak, jak zrobiła moja mama w podobnym przypadku - dodała.

Najmłodsza babcia

Tym sposobem Kelly w wieku 30 lat została babcią, a jej mama została prababcią w wieku 48 lat. Wcześniej tytuł najmłodszej babci w Wielkiej Brytanii należał do Gemmy Skinner, która została babcią, mając zaledwie 33 lata.

- To dość dziwne, bo sama zachowuję się jak dwudziestolatka i bycie babcią niekoniecznie idzie z tym w parze - stwierdziła Kelly. - Moi przyjaciele uważają, że to zabawne, że mam wnuka. Nie jestem też pewna, że moja mama była gotowa na bycie prababcią w tym wieku - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: The Sun

Źródło zdjęcia głównego: Image Source / Getty Images

Pozostałe wiadomości