86-latka została prapraprababcią. W sumie ma 90 wnucząt, prawnuków, praprawnuków i prapraprawnuków

Dziecko, babcia

86-letnia Mary Marshall ze Szkocji ma w sumie 90 wnucząt, prawnuków, praprawnuków i prapraprawnuków. Obecnie w jej rodzinie żyje aż sześć pokoleń. - Jesteśmy całkiem liczni. Kiedy się spotykamy, zawsze jest zabawa i śmiech - powiedziała najstarsza córka kobiety.

Mary Marshall jest jedyną prapraprababacią w Szkocji

Urodzona w 1935 roku Mary Marshall doczekała się ośmiorga dzieci, dzięki czemu może się teraz pochwalić bardzo dużą rodziną. Jej najbliżsi mieszkają w Edynburgu lub w jego okolicach. - Zawsze ktoś się o ciebie troszczy. Jestem niesamowicie szczęśliwą kobietą - stwierdziła.
Niedawno 86-latka przywitała na świecie swoją prapraprawnuszkę, Nyli Ferguson. Dziewczynka urodziła się 25 maja 2021 r., a jej mamą jest 17-letnia Toni-Leigh Aitken. Prababcią młodej mamy jest najstarsza córka Mary - 68-letnia Rose Thorburn, babcią - 50-letnia Chyrel Borthwick, a matką - 35-letnia Carrie Dow.
Co ciekawe, wszystkie kobiety rodziły, kiedy miały ok. 18 lat.
- Kiedy dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży, żartowaliśmy, iż pobiliśmy jakiś rekord - powiedziała ze śmiechem Toni-Leigh Aitken, a następnie dodała: - Trochę jest za wcześnie, aby dostrzec podobieństwo Nyli do jej prapraprababci, ale kiedy się poznały, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Mieszkamy 10-15 minut jazdy od siebie, więc widzimy się dość często.
- Wspaniale jest mieć nowe dziecko. Jestem jedną z ośmiu, więc w pewnym sensie zawsze miałam dużą rodzinę - stwierdziła Rose.

Mary Marshall ma 90 wnucząt

Ze względu na wielkość rodziny, najbliżsi Mary wybaczają jej to, że nie kupuje dla wszystkich prezentów urodzinowych i świątecznych, ponieważ zajęłoby jej to przynajmniej pół roku.
- Jesteśmy całkiem liczni. Kiedy się spotykamy, zawsze jest zabawa i śmiech. Zawsze jest ktoś dla ciebie - stwierdziła Rose.
Uważa się, że rodzina Mary Marshall jest jedyną w Szkocji, w której żyje jednocześnie sześć pokoleń.
Zobacz wideo: 93-latek gwiazdą serwisu YouTube
>>> Zobacz także:
Autor: Iza Dorf
Źródło: BBC
Pozostałe wiadomości