Parenting

Ferie zimowe w województwie mazowieckim. Kiedy wypadają i co warto zobaczyć?

Parenting

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
stronapodrozy/werandaweekend
Rodzina bawiąca się na śniegu
avtk/Getty ImagesFerie zimowe w województwie mazowieckim. Terminy i atrakcje

Część województw rozpoczęła już ferie, w niektórych wolne od szkoły dopiero nadejdzie. Warto zaplanować ten czas i znaleźć miejsca i atrakcje, które warto odwiedzić. Kiedy ferie wypadają w Mazowieckiem? Co warto zwiedzić i zobaczyć?

Kiedy wypadają ferie w województwie mazowieckim?

Ferie zimowe w województwie mazowieckim w 2022 roku rozpoczynają się 29 stycznia i trwają do 13 lutego. W tym samym czasie przerwę od zajęć będą mieli również uczniowie z dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. W przeciwieństwie do zeszłego roku przywrócono podział na województwa podczas zimowej przerwy od nauki. Ma to na celu odciążenie miejsc turystycznych oraz zapewnienie możliwości wypoczynku wszystkim uczniom z całej Polski. 

Ferie zimowe 2022

Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Ferie zimowe 2022 w województwie mazowieckim - zwiedzanie

Osobom lubiącym zwiedzanie i łono natury z pewnością spodoba się wizja wolnych dni na świeżym powietrzu. Zimowe krajobrazy można podziwiać między innymi na Pulwach pod Wyszkowem lub w Puszczy Kampinoskiej. Warto też odwiedzić Sierpce, w których znajduje się skansen - Muzeum Wsi Mazowieckiej lub Kozienice wraz z okoliczną Puszczą Kozienicką, gdzie polował sam Władysław Łokietek. Można tutaj pobiegać na nartach biegowych, przejść się licznymi szlakami turystycznymi lub zwiedzić XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy. 

Ferie zimowe 2022 w województwie mazowieckim - atrakcje

Z atrakcji, na które warto się wybrać z dziećmi, są lodowiska dostępne nie tylko w Warszawie, ale również w mniejszych miastach. To świetny sposób na aktywny wypoczynek, a przy tym wejście na taflę nie jest drogie. Ceny biletów ulgowych wahają się od 6 do 15 złotych. Dobrym pomysłem może być też wykupienie lekcji dla naszej pociechy.

Wieczorami w Warszawie warto wybrać się do ogrodów świateł i na iluminacje. Nie tylko spacer może zapewnić wspaniałą rozrywkę, ale jest to też dobre zdjęcie do robienia wspólnych zdjęć. Co więcej, w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie pod Warszawą znajduje się ogród świateł, którego motywem przewodnim jest "Piotruś Pan" i Nibylandia. Na miejscu znajdują się również video-mappingi i pokazy laserowe.

Osobom tęskniącym za wakacjami polecamy termy i aquaparki na terenie województwa mazowieckiego. Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci i dorosłych - dostępne są zjeżdżalnie, ale także strefy wellness i SPA, czyli dla każdego coś dobrego!

Chociaż ciężko o narty w województwie mazowieckim, to z pewnością można skorzystać z innych zimowych atrakcji, np. kuligów organizowanych w Puszczy Kampinoskiej czy w Chojnowskim Parku Krajobrazowym. Nawet jeśli nie będzie śniegu, organizatorzy zapewniają przystosowane sanie, które będą mogły ciągnąć konie.

Jeżeli jeszcze nie mamy pomysłu na obóz dla dziecka, warto sprawdzić ofertę lokalnych domów kultury i muzeów, gdyż często organizują one specjalne półkolonie (dzienne zajęcia dla młodzieży) lub warsztaty. Dzieci i młodzież mają szansę poznawać nowe zainteresowania, nabyć kolejne umiejętności, a także nawiązać znajomości z rówieśnikami. 

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: stronapodrozy/werandaweekend

Źródło zdjęcia głównego: avtk/Getty Images

Pozostałe wiadomości