Parenting

Ewa Chodakowska rozpoczyna treningi dla dzieci. "Żeby było jasne, nie chodzi o odchudzanie"

Parenting

Aktualizacja:

Ewa Chodakowska postawiła sobie nowe wyzwanie. Po tym jak odchudziła tysiące Polek, postanowiła pochylić się nad kondycją najmłodszych. I słusznie, bo dane są niepokojące. Do 2030 roku w Polsce będzie milion dzieci z nadwagą – alarmują międzynarodowi eksperci z "World Obesity Federation".

Nowa misja Chodakowskiej – zdrowe nawyki u dzieci

Jak odkleić dziecko od ekranu smarfona i tabletu? To pytanie zadają sobie codziennie tysiące rodziców, obserwując dzieci zgarbione nad urządzeniami. Problem jest o tyle poważny, że nawet najmłodsze dzieci migają się od lekcji wychowania fizycznego, nie wyrabiając w sobie pozytywnych nawyków.

- Mamy w Polsce epidemię otyłości, polskie dzieciaki tyją najszybciej w Europie. Otyłe dziecko to prawdopodobnie otyły dorosły - ostrzega trenerka. - Zwłaszcza okres pandemii mocno zapracował na niekorzyść. 46% dzieciaków w ogóle się nie rusza, ponad 50% korzysta z niezdrowych przekąsek i częściej są to rzeczy niezdrowe - zaznacza.

Jak zachęcić dzieci do treningu?

Po tym, jak na Ewę Chodakowską wylała się fala krytyki, sugerująca, że chce odchudzać dzieci, trenerka zapewnia, że nadrzędnym celem jej projektu jest propagowanie właściwych postaw wśród najmłodszych.

- Taką sobie obrałam misję na kolejne dziesięć lat, żeby promować zdrowe nawyki wśród dzieci - zdradza Ewa Chodakowska. - Żeby było jasne, nie chodzi o odchudzanie, tylko o budowanie świadomości - podkreśliła, zaznaczając, że kluczową rolę w tym procesie odgrywają rodzice.

Ewa Chodakowska swoimi treningami skradła serca kobiet. Dla dzieci przygotowała ich specjalną wersję. Aby wzbudzić zainteresowanie najmłodszych, wprowadzono do nich postaci, z którymi dzieci z mogą się utożsamiać. Proste, konkretne polecenia oraz krótki czas ćwiczeń - ok. 10 minut, sprawiają, że dzieci chętnie angażują się w zajęcia. Ćwiczenia przygotowane są dla najmłodszych w wieku 4-8 lat, jednak wzbudzają entuzjazm również u starszych pociech.

W przyszłości Ewa Chodakowska planuje również uruchomienie ćwiczeń dostosowanych do potrzeb nastolatków.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Emily Ratajkowski zapozowała z 3-miesięcznym synem. Sposób trzymania dziecka, przeraził jej fanów

COVID-19 zniszczył płuca kobiecie w ciąży. Przeszła cesarskie cięcie i przeszczep. "Zadzwoniłam do domu się pożegnać"

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości