Przepis na surówkę z marchwi wywołał sporo kontrowersji.
Otyłość to choroba, która dotyka coraz więcej dzieci. W niektórych sytuacjach także u nich przeprowadza się operacje bariatryczne. Specjaliści z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD) niedawno wykonali taki zabieg metodą gastric bypass. To pierwsza w Polsce operacja wykonana tą techniką. Czym się charakteryzuje?
O swoich zmaganiach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli bohaterowie cyklu "(Od)wagi dzieciaki".
Brak aktywności fizycznej i złe nawyki żywieniowe sprawiły, że trzynastoletni Jędrek znacząco przybrał na wadze. Chłopiec dołączył do akcji "(Od)wagi dzieciaki", by pod nadzorem specjalistów zmierzyć się z problemem otyłości.
Problem otyłości dotyka coraz więcej dzieci. Większość rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w zrzuceniu zbędnych kilogramów pomocna może okazać się zmiana nawyków i diety, jednak poruszanie tego tematu z pociechą to niełatwe zadanie. Jak rozmawiać z najmłodszymi o nawadze?
Igor Jaskuła ma zaledwie osiem lat i marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem. Niestety chłopiec od pewnego czasu zmaga się z otyłością.
Zuzia ma trzynaście lat i zmaga się z otyłością. Pierwszego lutego dziewczynka przyjechała do uzdrowiska w Ciechocinku, na turnus odchudzający. Jak sobie radzi? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Warzywa powinny przeważać w diecie dzieci (oraz dorosłych). Niestety większość maluchów za nimi nie przepada. Jak to zmienić? W tym mogą pomóc smaczne, ale przede wszystkim zdrowe koktajle.
"Dobre programowanie to kontrola masy ciała przed ciążą".
"Jak skończę 18 lat, mogę mieć operację zmniejszenia żołądka".
"Chodziliśmy po lekarzach, wszyscy się dziwią, dlaczego cały czas tyję".
"Najtrudniejszy jest pierwszy tydzień".
Otyłość wymaga specjalistycznego leczenia. Od pewnego czasu mówi się, że w walce z nią pomocna może być terapia hormonalna. Kiedy wskazane jest jej stosowanie?
Umrze, jeśli nie schudnie.
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Wśród nich są Julia, Antek oraz Maks. W ramach akcji "(Od)wagi dzieciaki" pomagamy im zgubić zbędne kilogramy. Jak im idzie?
Które przechodzą chorobę najciężej?
Problem otyłości, który coraz częściej dotyka dzieci w wieku szkolnym, pogłębił się na skutek pandemii koronawirusa. Zrzucenie zbędnych kilogramów to niełatwe wyzwanie, zwłaszcza w obliczu licznych pokus, które zniechęcają młodych ludzi do zmiany nawyków. Przekonał się o tym dwunastoletni Szymon Wrzesiński, który za namową mamy usiłuje przejść na zdrową dietę i rozwiązać tym samym problem dokuczliwej nadwagi.
Według NFZ na otyłość cierpi trzech na pięciu dorosłych Polaków i co czwarte dziecko. W ramach cyklu "(Od)wagi dzieciaki" Antoni i Julia opowiadają o swoich doświadczeniach ze zrzucaniem zbędnych kilogramów.
"Wiem, że mogę coś jeszcze z mamą zdziałać"
W których produktach jest go najwięcej?
Otyłość to choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Co gorsza, problemy z wagą mają również młode osoby. Jedną z nich jest trzynastoletni Tomek. Jak wygląda jego walka ze zbędnymi kilogramami? Gdzie udało mu się znaleźć specjalistyczną pomoc? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Badania pokazują, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Problem jeszcze bardziej się nasilił w czasie pandemii. Jak to zmienić? Co zrobić, aby wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n. med. Grażyną Spychałowicz-Brol, lekarzem rehabilitacji medycznej i pediatrą oraz Leszkiem Klimasem, specjalistą ds. zdrowego żywienia i walki z otyłością.
W Dzień Dobry TVN rusza nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki", który jest poświęcony problemom związanym z otyłością i nadwagą u dzieci. Podpowiemy rodzicom, jak mogą zadbać o zdrowie swoich pociech. Poznaj szczegóły akcji.
W jesiennej ramówce TVN obok dobrze znanych pozycji, będzie można zobaczyć także nowości. W programie Dzień Dobry TVN pojawi się nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki" - poświęcony problemom związanym z otyłością i nadwagą u dzieci. Jak przyznała podczas konferencji ramówkowej Dorota Wellman: "Po pandemii dzieci mają bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Dbamy o ich zdrowie psychiczne, budując klinikę razem z Fundacją TVN i będziemy dbać także o zdrowie fizyczne".
Temat karmienia piersią nie od dziś budzi wiele emocji, a opinie z nim związane są skrajnie różne. Dyskusje nie milkną, zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy osób znanych. Ostatnio w jednym z wywiadów amerykańska celebrytka Nicole Austin przyznała, że wciąż karmi piersią swoją 5-letnią córkę. Choć wywołało to wiele kontrowersji to warto sprawdzić, jakie konsekwencje niesie za sobą długotrwałe karmienie dziecka mlekiem matki.
Łukasz Brzeski to pochodzący z Zakopanego zawodnik MMA, który pod koniec sierpnia powalczy o kontrakt w renomowanej organizacji UFC. Walka odbędzie się w Las Vegas w ramach programu emitowanego w telewizji ESPN. Teraz w Dzień Dobry TVN sportowiec opowiedział o przygotowaniach, a także o swojej wyjątkowej pasji.
Mateusz Hładki miał w dzieciństwie sporą nadwagę. Z powodu otyłości rówieśnicy nie szczędzili mu przykrych komentarzy. Po latach dziennikarz postanowił zmienić swoje życie, choć droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki była ciężka i długa. Nam opowiedział o swojej metamorfozie i o tym, z czym musiał zmagać się, kiedy był mały.
Ewa Chodakowska postawiła sobie nowe wyzwanie. Po tym jak odchudziła tysiące Polek, postanowiła pochylić się nad kondycją najmłodszych. I słusznie, bo dane są niepokojące. Do 2030 roku w Polsce będzie milion dzieci z nadwagą – alarmują międzynarodowi eksperci z "World Obesity Federation".
Trenować i dbać o swoje zdrowie może każdy – z takiego założenia wychodzi Ewa Chodakowska, która od lat zachęca Polki i Polaków do ćwiczeń i pracy nad swoim ciałem, a co za tym idzie – poprawy swojego samopoczucia. Teraz poszerza grono swoich odbiorców o dzieci.
W wieku 8 lat, przy 140 centymetrach wzrostu, ważył 88 kilogramów. To był moment krytyczny. Jednak dzięki odpowiedniej diecie, ćwiczeniom i wsparciu Hubertowi udało się schudnąć aż 40 kilogramów. Poznajcie jego historię.