Nowy cykl w Dzień Dobry TVN. Ewa Drzyzga: "Chciałabym, żebyśmy mówili o dobrym, zdrowym jedzeniu"

Aktualizacja:

W jesiennej ramówce TVN obok dobrze znanych pozycji, będzie można zobaczyć także nowości. W programie Dzień Dobry TVN pojawi się nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki" - poświęcony problemom związanym z otyłością i nadwagą u dzieci. Jak przyznała podczas konferencji ramówkowej Dorota Wellman: "Po pandemii dzieci mają bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Dbamy o ich zdrowie psychiczne, budując klinikę razem z Fundacją TVN i będziemy dbać także o zdrowie fizyczne".

Już od 1 września powraca Dzień Dobry TVN

Wraz z początkiem września na antenę powraca program Dzień Dobry TVN, który zastąpi Dzień Dobry Wakacje. Tak jak do tej pory, wśród prowadzących znajdą się: Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak, Dorota Wellman i Marcin Prokop, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, Małgorzata Ohme i Filip Chajzer oraz Anna Kalczyńska-Maciejewska i Andrzej Sołtysik. W programie ponownie będzie można zobaczyć dobrze znane cykle, które cieszą się dużą sympatią ze strony widzów.
- My powrócimy w naszych duetach to jest rzecz pewna i stała. Powrócą stałe cykle, które państwo lubią, np. cykl Mikołaja Reja o jedzeniu czy Michała Cessanisa o zwiedzaniu różnych pięknych stron świata - przyznała podczas konferencji ramówkowej TVN Dorota Wellman.

Nowy cykl w Dzień Dobry TVN poświęcony zdrowiu dzieci

Obok dobrze znanych propozycji w programie Dzień Dobry TVN będzie można zobaczyć również nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki" - dotyczący problemu nadwagi u dzieci. Pandemia pogłębiła problem otyłości i nadwagi u dzieci, dlatego należy poszukać sposobów, które pomogą zadbać o ich zdrowie fizyczne.
- Pojawią się nowe cykle, np. dotyczące naszych dzieci, ponieważ po pandemii mają bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Podobnie jak dorośli, zasiedziały się w domu i troszkę im przybyło. Szkoła nie była tak regularna jak zwykle, dlatego trzeba nad nimi popracować. Ktoś musi o te nasze dzieci dbać. Dbamy o ich zdrowie psychiczne, budując klinikę razem z Fundacją TVN i będziemy dbać także o zdrowie fizyczne – powiedziała Dorota Wellman.
Na ważny aspekt dotyczący problemu otyłości i nadwagi u dzieci zwróciła uwagę Ewa Drzyzga. Zamiast na odchudzaniu, warto skoncentrować się na zdrowych nawykach żywieniowych. Zwłaszcza że, jak zauważyła prowadząca Dzień Dobry TVN, w przypadku młodych osób jest to szczególnie delikatny temat. Zdarza się że, presja dotycząca odchudzania może doprowadzić do poważnych zaburzeń a nawet chorób.
- To jest bardzo ważny temat dla mnie. Bardzo bym chciała, żebyśmy mówili o ruchu, o dobrym, zdrowym jedzeniu, o odżywianiu - a nie o "odchudzaniu". To nie chodzi o to, żeby odchudzać, bo to jest bardzo niebezpieczne i może być pułapką. Robiąc przez lata programy w "Rozmowach w toku" o anoreksji, bulimii i o innych chorobach i zaburzeniach odżywiania, wiem jak - nomen omen - ważyć trzeba słowa - powiedziała Ewa Drzyzga.
Nowy cykl w Dzień Dobry TVN "(Od)wagi dzieciaki" może realnie wpłynąć na walkę z otyłością wśród dzieci. Aby tego dokonać należy zgłosić się do programu, gdzie zespół specjalistów pomoże rodzinom w powrocie do zdrowia. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: ddtvn@tvn.pl
Zobacz także:
Autor: Martyna Trębacz
Pozostałe wiadomości