Nowa misja Ewy Chodakowskiej. Jej program treningowy dla dzieci budzi wątpliwości. Co na to trenerka?

Ewa Chodakowska

Trenować i dbać o swoje zdrowie może każdy – z takiego założenia wychodzi Ewa Chodakowska, która od lat zachęca Polki i Polaków do ćwiczeń i pracy nad swoim ciałem, a co za tym idzie – poprawy swojego samopoczucia. Teraz poszerza grono swoich odbiorców o dzieci.

Program treningowy dla dzieci Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska zapowiedziała wyjątkową niespodziankę na Dzień Dziecka. Już od jakiegoś czasu pracowała nad nowym projektem, który skierowany jest do najmłodszych odbiorców - przygotowała program treningowy dla dzieci w wieku 4-8 lat. - To specjalnie zaprojektowany materiał dla dzieci, nie ma czegoś takiego ani na rynku w Polsce, ani na świecie - wskazuje w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.
W zamieszczonym w mediach społecznościowych poście, Ewa Chodakowska wyjaśnia, że o zestawie ćwiczeń dla dzieci myślała od lat, ale wiedziała, że ze sama nie ma dzieci, może spotkać się z falą krytyki i wątpliwości. W końcu jednak zdecydowała się podjąć ryzyko.

Mam wokół siebie ekspertów, profesorów, doktorów habilitowanych, którzy przychodzą ze swoją pomocą, wiedzą popartą latami nauki, doświadczeniem. Tylko działać. W końcu DZIECIAKI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ. I tak dwa lata temu z moimi partnerami i ekspertami - podjęłam pracę nad REWOLUCYJNYM PROJEKTEM. (…) Przede mną MISJA zaplanowana na kolejną dekadę, która - jak obstawiam - zaskoczy WSZYSTKICH...

- czytamy na instagramowym profilu Ewy.
Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy mam, które są zachwycone nowym pomysłem Chodakowskiej. "Super cudowny pomysł. Moje dzieciaczki na pewno będą ćwiczyć" – pisze jedna z nich. "Moje dziewczyny już nie mogą się doczekać" – dodaje kolejna.
Wśród pozytywnych reakcji znalazły się jednak te wątpiące w użyteczność i bezpieczeństwo ćwiczeń dla kilkulatków. Czy dzieci, które raczej nie skupiają się na technice, mogą zrobić sobie krzywdę podczas treningów?

Ewa Chodakowska odpowiada na krytykę

Zapytaliśmy Ewę, jak odnosi się do tego typu wątpliwości. Trenerka podkreśla, że wszystkie ćwiczenia są opracowane z uwzględnieniem wieku ich odbiorców, a ich celem jest poprawa koordynacji ruchowej, zapobieganie kontuzjom, wzrost odporności i budowanie dobrej formy u dzieci.
- Program będzie dostępny za darmo - zatem z wątpliwościami każdy powinien poczekać – zaznacza Chodakowska i dodaje: - Wszystko odbywa się na podstawie bardzo prostych ćwiczeń. (…) Zainwestowaliśmy z mężem w rozwiązania, które są szalenie atrakcyjne dla dzieci. Podczas treningu towarzyszą mi cztery stworki animowane, z którymi wchodzę w interakcję.
mat. prasowy
Program treningowy stworzony przez Ewę i jej męża, Lefterisa Kavoukisa, to początek nowej drogi, którą obrali. W planach mają też edukację rodziców i niesienie pomocy w budowaniu zdrowych nawyków u dzieci. Okazuje się, że zarówno plan szkoleniowy, jak i narzędzia do pracy, są już gotowe.
- To pierwsze etapy rewolucji. Resztę będę mogła zakomunikować za 10 dni. Od września ruszam z rewolucyjnym projektem, który będzie dostępny zupełnie za darmo dla każdego dziecka i nastolatka. Mamy epidemię otyłości wśród dzieci. Pora coś z tym zrobić – zauważa Ewa Chodakowska.
Zobacz wideo: Ewa Chodakowska z mężem: Nie mamy cichych dni
Zobacz także:
Autor: Kamila Glińska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości