"(Od)wagi dzieciaki!" - akcja społeczna Dzień Dobry TVN. Pomagamy rodzicom zadbać o zdrowie najmłodszych

(Od)wagi dzieciaki
Materiały prasowe
W Dzień Dobry TVN rusza nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki", który jest poświęcony problemom związanym z otyłością i nadwagą u dzieci. Podpowiemy rodzicom, jak mogą zadbać o zdrowie swoich pociech. Poznaj szczegóły akcji.

"(Od)wagi dzieciaki!" - akcja społeczna Dzień Dobry TVN

Trwająca już kilkanaście miesięcy pandemia diametralnie zmieniła styl życia dzieci. Zmniejszyła się ich aktywność fizyczna, a relacje z rówieśnikami przeniosły się do świata wirtualnego. Zamiast zabaw na podwórku, dzieci spędzają więcej czasu przed telewizorem czy komputerem. Społeczna izolacja i nauka zdalna pogłębiły problem otyłości i nadwagi u najmłodszych, dlatego należy szukać sposobów, które pomogą zadbać o ich zdrowie.

W ramach akcji "(Od)wagi dzieciaki" chcemy odnaleźć przyczyny nadwagi pandemicznej u dzieci, ale przede wszystkim chcemy pokazać, jak z niej wyjść i gdzie szukać pomocy. Wskażemy publiczne miejsca, w których można znaleźć bezpłatną pomoc. Pokażemy również, jak zachęcić pociechy do ćwiczeń i podsuniemy pomysły na zdrowe, smaczne i kolorowe posiłki.

"(Od)wagi dzieciaki!" - grupa wsparcia dla rodziców

Nowy cykl w Dzień Dobry TVN "(Od)wagi dzieciaki" może realnie wpłynąć na walkę z otyłością wśród dzieci. Aby tego dokonać, należy zgłosić się do programu, gdzie zespół specjalistów pomoże rodzinom w powrocie do zdrowia. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: ddtvn@tvn.pl.

Stworzyliśmy również grupę na Facebooku, w której rodzice mierzący się z tym problemem, mogą uzyskać wsparcie lub poradę, ale również mają okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i w ten sposób pomóc innym. Znajdziecie tam odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Najważniejsze jest zdrowie dzieci i właśnie w tej grupie chcemy wspólnie o nie zadbać. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Nowy cykl w Dzień Dobry TVN. "Chciałabym, żebyśmy mówili o dobrym, zdrowym jedzeniu"

Dzień Dobry TVN Online

Autor: Justyna Piąsta

podziel się:

Pozostałe wiadomości