Odwagi dzieciaki

  O swoich zmaganiach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli bohaterowie cyklu "(Od)wagi dzieciaki".

  W cyklu "(Od)wagi dzieciaki" edukator kulinarny Sebastian Gołębiewski przyjrzał się pracy kucharek na szkolnych stołówkach.

  Przyszły strażak, 8-letni Igor, w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" pojawił się kilka tygodni temu. Chłopiec postanowił zawalczyć o lepszą sylwetkę i zdrowie. Jak mu idzie?

  Nakłonienie malucha do spożywania warzyw to niełatwe zdanie. Nie jest jednak niemożliwe. To, że nie tylko landrynki mogą przyciągać pięknym kolorem, w cyklu Dzień Dobry TVN "(Od)wagi dzieciaki" udowodniła Julia Malejczyk, edukatorka kulinarna. Poznaj jej przepis na tęczową sałatkę.

  Niestety przez niewłaściwe nawyki żywieniowe, chłopiec zmagał się z otyłością

  Trener Filip Szymański udowadnia, że ta dyscyplina to nie tylko odbijanie piłeczki.

  Brak aktywności fizycznej i złe nawyki żywieniowe sprawiły, że trzynastoletni Jędrek znacząco przybrał na wadze. Chłopiec dołączył do akcji "(Od)wagi dzieciaki", by pod nadzorem specjalistów zmierzyć się z problemem otyłości.

  Katia Roman-Trzaska, edukatorka kulinarna przeprowadziła warsztaty, na których pokazała rodzinie Włosiewicz, jak zdrowo i smacznie gotować posiłki dla dzieciaków. Wykonany obiad zajął zaledwie 20 minut, a jego przygotowanie sprawiło całej rodzinie wielką frajdę.

  Igor Jaskuła ma zaledwie osiem lat i marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem. Niestety chłopiec od pewnego czasu zmaga się z otyłością.

  Statystyki mówią, że 15 proc. dzieci w Polsce zmaga się otyłością lub nadwagą. W tej grupie znajduje się 13-letni Szymon. Szansą dla chłopca na pozbycie zbędnych kilogramów jest wyjazd na turnus odchudzający w Ciechocinku. Jak będzie wyglądał jego pobyt w ośrodku i program leczniczy przygotowali dla niego specjaliści?

  18-letnia Julia Cymerman zdecydowała się na udział w turnusie odchudzającym. Okazało się, że obok walki o zdrowie, kluczowym jest odzyskanie poczucia własnej wartości. Paulina Mierzejewska, psycholożka dziecięca, tłumaczy, jak rozmawiać z dziećmi o problemach z utrzymaniem prawidłowej wagi.

  Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży w dobie pandemii znacząco spadła. Dlatego w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" przedstawiamy wam inspirujące rozwiązania, które poprawiają kondycję i zdrowie najmłodszych. Zalicza się do nich m.in. wspinaczka. - Daje im dużo gibkości i odwagę, bo muszą pokonywać swoje lęki - zauważa Paulina Kajzerek, instruktorka.

  Zuzia ma trzynaście lat i zmaga się z otyłością. Pierwszego lutego dziewczynka przyjechała do uzdrowiska w Ciechocinku, na turnus odchudzający. Jak sobie radzi? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Trzynastoletni Jędrek budzi się o czwartej nad ranem, gra na komputerze, a w międzyczasie sięga po przekąskę. "Słychać tylko trzaskające drzwi lodówki" - opowiada mama chłopca.

  Warzywa powinny przeważać w diecie dzieci (oraz dorosłych). Niestety większość maluchów za nimi nie przepada. Jak to zmienić? W tym mogą pomóc smaczne, ale przede wszystkim zdrowe koktajle.

  Przez trwającą pandemię, zdecydowanie zmniejszyła się aktywność fizyczna dzieci. W związku z tym w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" szukamy sposobów, które pomogą zadbać o ich zdrowie. Jedną z rewelacyjnych aktywności jest łyżwiarstwo.

  "Jak skończę 18 lat, mogę mieć operację zmniejszenia żołądka".

  "Chodziliśmy po lekarzach, wszyscy się dziwią, dlaczego cały czas tyję".

  "Najtrudniejszy jest pierwszy tydzień".

  Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Wśród nich są Julia, Antek oraz Maks. W ramach akcji "(Od)wagi dzieciaki" pomagamy im zgubić zbędne kilogramy. Jak im idzie?

  Problem otyłości, który coraz częściej dotyka dzieci w wieku szkolnym, pogłębił się na skutek pandemii koronawirusa. Zrzucenie zbędnych kilogramów to niełatwe wyzwanie, zwłaszcza w obliczu licznych pokus, które zniechęcają młodych ludzi do zmiany nawyków. Przekonał się o tym dwunastoletni Szymon Wrzesiński, który za namową mamy usiłuje przejść na zdrową dietę i rozwiązać tym samym problem dokuczliwej nadwagi.

  "Było źle, a teraz jest tragicznie".

  "Zajęcia powinny być krótkie, ale też intensywne"

  Według NFZ na otyłość cierpi trzech na pięciu dorosłych Polaków i co czwarte dziecko. W ramach cyklu "(Od)wagi dzieciaki" Antoni i Julia opowiadają o swoich doświadczeniach ze zrzucaniem zbędnych kilogramów.

  "Wiem, że mogę coś jeszcze z mamą zdziałać"

  "Jej stosowanie jest niemożliwe, bo nie ma w niej słodyczy"

  Wychowanie fizyczne w szkołach wciąż kojarzy się z przykrym obowiązkiem, którego wielu uczniów stara się uniknąć. Co więcej, zajęcia z wf-u mają niską rangę nie tylko w oczach dzieci, ale i rodziców. Nowe wytyczne Ministerstwa Edukacji zakładają zachowanie dystansu w czasie zajęć lekcyjnych, co w przypadku ćwiczeń fizycznych jest szczególnie trudne. Jak przekonać dzieci do aktywności fizycznej? Dlaczego wychowanie fizyczne jest tak ważnym przedmiotem?

  W Dzień Dobry TVN rusza nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki", który jest poświęcony problemom związanym z otyłością i nadwagą u dzieci. Podpowiemy rodzicom, jak mogą zadbać o zdrowie swoich pociech. Poznaj szczegóły akcji.