nadwaga

  nadwaga

  Mówi się, że po 30.- 40. roku życia metabolizm zwalnia i łatwiej przybieramy na wadze. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że to nie do końca prawda. Naukowcy dowiedli, że metabolizm jest na tym samym poziomie od 20. do 60. roku życia. Zwalnia dopiero wtedy, gdy zaczynamy się starzeć.

  Nawyki i styl życia to coś, co od najmłodszych lat przekazują nam rodzice. Jak się okazuje, wpływ na zdrowie dzieci ma także psychika mamy i taty. Przeprowadzone niedawno badania wyraźnie pokazują, że dorośli, którzy miewają stany lękowe oraz są mało podatni na stres, nieświadomie narażają swoje maluchy na zwiększone ryzyko nadwagi i otyłości.

  Kingę Zawodnik widzowie TVN Style znają przede wszystkim z programów "Dieta czy cud" i "Pierwszy raz Kingi". Jest niestrudzona w poszukiwaniu sposobów na zrzucenie kilogramów. Nie boi się wyzwań, a nadwaga nie jest dla niej tematem tabu. Co jednak najważniejsze, akceptuje siebie taką, jaką jest! Jej walka ze zbędnymi kilogramami trwa, a swoją postawą motywuje innych. Cel? Poprawia zdrowia i kondycji. U nas pokazała kilka bardzo prostych ćwiczeń dla każdego.

  Mija już praktycznie rok od lockdownu związanego z koronawirusem. W tym czasie lekcje prowadzone są zdalnie i choć w przypadku niektórych przedmiotów może się to sprawdzać, w kwestii wychowania fizycznego pojawił się znaczny problem. Dzieci obecnie są coraz mniej sprawne, co prowadzi do ich nadwagi, a nawet otyłość. O tym, jak temu zaradzić powiedział w Dzień Dobry TVN trener sprawności fizycznej, Paweł Raczyński.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza Borkowskiego, który schudł 133 kg. Co spowodowało, że postanowił zmienić swoje życie? Jak wyglądała jego walka z otyłością? Jak długi był to proces? I co było najtrudniejsze?

  Przemysław Klimkiewicz w ciągu trzech lat schudł aż 60 kg. O swojej walce z nadwagą i walce o zdrowie opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Ile ważył zanim zaczął się odchudzać? Jaka dietę stosuje? Czy trenuje? I jakie ma rady dla tych, którzy chcą się odchudzić?

  24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość to poważna cywilizacyjna, choroba, na którą cierpi ponad 60 proc. mężczyzn i 45 proc. kobiet. Problem otyłości dotyczy także dzieci. O przyczynach otyłości, prawidłowym odżywianiu, sprawności fizycznej i metodzie "małych kroczków" rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Ewą Chodakowską, trenerkę fitness i idolką milionów kobiet. - Nie ma wymówek (...), możemy o siebie zadbać, bo zdrowie jest priorytetem - mówiła w Dzień Dobry TVN Ewa Chodakowska.

  Kucharz Giancarlo Russo jest w trakcie terapii odchudzającej. W ciągu 4 tygodni schudł aż 11 kg! To jednak bardzo duże tempo utraty kilogramów. Jak racjonalnie chudnąć? Wystarczy odstawienie cukru, czy konieczny jest większy wysiłek? A może kluczem do sukcesu jest indywidualna dieta? W Dzień Dobry Wakacje mówiła o tym dietetyczka Olga Kryczka, która ma pod swoimi skrzydłami Giancarlo. Ciekawe czego kucharzowi na diecie brakuje najbardziej...

  Aneta Gawrońska-Klementewicz schudła 48 kilogramów, a jej córka Wiktoria - 25.Zaprosiliśmy je do Dzień Dobry TVN, aby powiedziały o swojej walce z nadwagą. Co było impulsem do zmiany stylu życia? Jak obecnie wygląda ich dieta? Naszym gościem była również kardiolog prof. Anna Fijałkowska z Instytutu Matki i Dziecka. Zapytaliśmy ją, czym grozi otyłość u dziecka i jak często dzieci z nadwagą trafiają do kardiologa. Zobaczcie, co wujek Prokop miał do przekazania dzieciom, które śmieją się z innych.

  W wieku 24 lat Luis Trigo ważył ponad 180 kg. Postanowił pozbyć się nadwagi i schudł 100 kg. W trakcie odchudzania pokazywał w internecie, co w trakcie przemiany dzieje się z jego ciałem. Dziś Luis jest trenerem personalnym i udziela rad, jak się odchudzać. Dlaczego jego zdaniem osoba otyła nie może być szczęśliwa? Co sprawiło, że postanowił zmienić swoje życie? Jak to zrobił? Dlaczego zdecydował się pokazać w mediach społecznościowych swoją obwisłą skórę? Co jadł przed przemianą, a czym odżywia się teraz? Z Luisem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Aktorce Annie Powierzy w czasie ciąży przybyło parę kilogramów. Jak poradziła sobie z nadwagą? I co było dla niej najtrudniejsze w tej walce? Anna Powierza opowiedziała o tym dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Co piąte polskie dziecko ma problemy z otyłością. A około 30 proc. polskich dzieci nie uczęszcza na lekcje WF-u. A ponieważ 22 maja obchodzić będziemy Europejski Dzień Walki z Otyłością, do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prof. Wiesława Tarnowskiego, chirurga bariatrę, by porozmawiać z nim na temat problemu otyłości. Profesor wyjaśnił czym jest bariatria, jakie są choroby towarzyszące otyłości oraz, jakie skutecznie leczyć otyłość.

  Ślub. W tym dniu każda kobieta chce wyglądać zachwycająco. I nawet jeśli nie ma figury modelki może wyglądać świetnie, poda warunkiem, że dobrze dobierze suknię ślubną. Stylistka Ewelina Rydzyńska podpowiada w Dzień Dobry TVN, czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej.

  Karolina Gilon przeszła w "Top Model" ogromną metamorfozę i zachwycała wszystkich szczupłą sylwetką. Podobno modelka walczy z powracającymi kilogramami. O to jaka jest prawda, zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Premierę książki Dominiki Gwit poprowadził Mateusz Hładki. Okazuje się, że aktorkę i dziennikarza Dzień Dobry TVN łączą nie tylko sprawy zawodowe. Mateusz i Dominika lubią się również prywatnie. Gdzie się poznali? Zapytała ich o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.