Nie czytając składów, możemy zupełnie nieświadomie spożywać jego duże ilości.
Czy istnieje skuteczny sposób na wyleczenie otyłości? O tym mówił bariatra, prof. Mariusz Wyleżoł.
24-letnia influencerka z Chiń Pan Xiaoting padła ofiarą internetowego wyzwania. Młoda kobieta podjęła próbę zjedzenia 10 kilogramów jedzenia, co przerosło jej zdrowotne możliwości. Kobieta zmarła podczas nagrywanej na żywo transmisji on-line. Czym jest mukbang, który doprowadził do tragedii?
- Taka otyłość zabija - podkreślił dr Mariusz Wyleżoł. Co należy o niej wiedzieć?
Co musiał zrobić mężczyzna?
Bardzo wiele osób, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, sięga po lek stosowany w leczeniu cukrzycy. Osoby z tym schorzeniem często mają też nadwagę lub otyłość. Farmaceutyk pomaga im wyrównać wagę i zapanować nad chorobą. Jak lek zadziała u zdrowej osoby? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Łukasz Preibisz, dermatolog, Ewa Kempisty – Jeznach, endokrynolog i Gabriela Mercik, lekarz medycyny estetycznej.
O swojej historii opowiedział w talk show.
"Taka interwencja nigdy wcześniej nie miała miejsca".
Metamorfozy gwiazd budzą powszechne zainteresowanie. Spektakularną zmianą wyglądu może poszczycić się wielu artystów, w tym także Bryska. Kilka lat temu wokalistka stoczyła walkę ze zbędnymi kilogramami.
Autorki podcastu Vingardium Grubiosa postanowiły rozprawić się ze stereotypem, jakoby otyłość była problemem tylko współczesnego świata.
Gościem 12. odcinka "Miasta Kobiet' będzie m.in. prof. Paweł Bogdański.
Influencerka plus size promuje ciałopozytywność. Jej najpopularniejsze nagrania to te, na których pojawia się ze swoim mężem. Mężczyzna jest umięśniony i ma wyrzeźbioną sylwetkę.
Katarzyna Guzik przeszła imponującą przemianę w drodze po zdrowie i szczuplejszą sylwetkę. Pewnego dnia obudziła się przerażona. Zdała sobie sprawę, że jeśli nie zrobi czegoś z nadwagą, może młodo umrzeć. Dzisiaj daje przykład i nadzieję dla tych, którzy jeszcze walczą o siebie. W Dzień Dobry TVN zdradziła, jak udało jej się tego dokonać.
Urszula Chowaniec i Natalia Skoczylas są autorkami podcastu o nazwie "Vingardium Grubiosa". Mówią wprost, że są grube, ale to, jak wyglądają, nie określa tego, jakimi są osobami ani nie zaniża ich kompetencji. W Dzień Dobry TVN rozprawiły się z krzywdzącymi stereotypami na temat osób plus size.
Brak aktywności fizycznej i złe nawyki żywieniowe sprawiły, że trzynastoletni Jędrek znacząco przybrał na wadze. Chłopiec dołączył do akcji "(Od)wagi dzieciaki", by pod nadzorem specjalistów zmierzyć się z problemem otyłości.
Problem otyłości dotyka coraz więcej dzieci. Większość rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w zrzuceniu zbędnych kilogramów pomocna może okazać się zmiana nawyków i diety, jednak poruszanie tego tematu z pociechą to niełatwe zadanie. Jak rozmawiać z najmłodszymi o nawadze?
Katia Roman-Trzaska, edukatorka kulinarna przeprowadziła warsztaty, na których pokazała rodzinie Włosiewicz, jak zdrowo i smacznie gotować posiłki dla dzieciaków. Wykonany obiad zajął zaledwie 20 minut, a jego przygotowanie sprawiło całej rodzinie wielką frajdę.
Trzynastoletni Jędrek budzi się o czwartej nad ranem, gra na komputerze, a w międzyczasie sięga po przekąskę. "Słychać tylko trzaskające drzwi lodówki" - opowiada mama chłopca.
"Dobre programowanie to kontrola masy ciała przed ciążą".
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Wśród nich są Julia, Antek oraz Maks. W ramach akcji "(Od)wagi dzieciaki" pomagamy im zgubić zbędne kilogramy. Jak im idzie?
Które przechodzą chorobę najciężej?
Jak jeść, by się dobrze wyspać?
"Spoczywaj w pokoju smutny, spocony, lekko pijany wieprzku".
Nowe badania nie napawają optymizmem
12-letni Marek walczy z kilogramami.
Ekspertka zdradza zdrowy sposób odżywiania najmłodszych.
Od wybuchu pandemii Covid 19 ponad 40% Polaków przybrało na wadze. Przyczyn jest wiele: brak ruchu, zmniejszone zapotrzebowanie energetyczne i zajadanie stresu. Dietetyczka kliniczna dr Wanda Baltaza wyjaśnia, ile zbędnych kalorii może kryć się w resztach dziecięcych posiłków.
W Dzień Dobry TVN rusza nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki", który jest poświęcony problemom związanym z otyłością i nadwagą u dzieci. Podpowiemy rodzicom, jak mogą zadbać o zdrowie swoich pociech. Poznaj szczegóły akcji.
Mówi się, że po 30.- 40. roku życia metabolizm zwalnia i łatwiej przybieramy na wadze. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że to nie do końca prawda. Naukowcy dowiedli, że metabolizm jest na tym samym poziomie od 20. do 60. roku życia. Zwalnia dopiero wtedy, gdy zaczynamy się starzeć.