Metamorfozy gwiazd budzą powszechne zainteresowanie. Spektakularną zmianą wyglądu może poszczycić się wielu artystów, w tym także Bryska. Kilka lat temu wokalistka stoczyła walkę ze zbędnymi kilogramami.
Influencerka plus size promuje ciałopozytywność. Jej najpopularniejsze nagrania to te, na których pojawia się ze swoim mężem. Mężczyzna jest umięśniony i ma wyrzeźbioną sylwetkę.
Katarzyna Guzik przeszła imponującą przemianę w drodze po zdrowie i szczuplejszą sylwetkę. Pewnego dnia obudziła się przerażona. Zdała sobie sprawę, że jeśli nie zrobi czegoś z nadwagą, może młodo umrzeć. Dzisiaj daje przykład i nadzieję dla tych, którzy jeszcze walczą o siebie. W Dzień Dobry TVN zdradziła, jak udało jej się tego dokonać.
Urszula Chowaniec i Natalia Skoczylas są autorkami podcastu o nazwie "Vingardium Grubiosa". Mówią wprost, że są grube, ale to, jak wyglądają, nie określa tego, jakimi są osobami ani nie zaniża ich kompetencji. W Dzień Dobry TVN rozprawiły się z krzywdzącymi stereotypami na temat osób plus size.
Brak aktywności fizycznej i złe nawyki żywieniowe sprawiły, że trzynastoletni Jędrek znacząco przybrał na wadze. Chłopiec dołączył do akcji "(Od)wagi dzieciaki", by pod nadzorem specjalistów zmierzyć się z problemem otyłości.
Problem otyłości dotyka coraz więcej dzieci. Większość rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w zrzuceniu zbędnych kilogramów pomocna może okazać się zmiana nawyków i diety, jednak poruszanie tego tematu z pociechą to niełatwe zadanie. Jak rozmawiać z najmłodszymi o nawadze?
Katia Roman-Trzaska, edukatorka kulinarna przeprowadziła warsztaty, na których pokazała rodzinie Włosiewicz, jak zdrowo i smacznie gotować posiłki dla dzieciaków. Wykonany obiad zajął zaledwie 20 minut, a jego przygotowanie sprawiło całej rodzinie wielką frajdę.
Trzynastoletni Jędrek budzi się o czwartej nad ranem, gra na komputerze, a w międzyczasie sięga po przekąskę. "Słychać tylko trzaskające drzwi lodówki" - opowiada mama chłopca.
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Wśród nich są Julia, Antek oraz Maks. W ramach akcji "(Od)wagi dzieciaki" pomagamy im zgubić zbędne kilogramy. Jak im idzie?
Od wybuchu pandemii Covid 19 ponad 40% Polaków przybrało na wadze. Przyczyn jest wiele: brak ruchu, zmniejszone zapotrzebowanie energetyczne i zajadanie stresu. Dietetyczka kliniczna dr Wanda Baltaza wyjaśnia, ile zbędnych kalorii może kryć się w resztach dziecięcych posiłków.
W Dzień Dobry TVN rusza nowy cykl "(Od)wagi dzieciaki", który jest poświęcony problemom związanym z otyłością i nadwagą u dzieci. Podpowiemy rodzicom, jak mogą zadbać o zdrowie swoich pociech. Poznaj szczegóły akcji.
Mówi się, że po 30.- 40. roku życia metabolizm zwalnia i łatwiej przybieramy na wadze. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że to nie do końca prawda. Naukowcy dowiedli, że metabolizm jest na tym samym poziomie od 20. do 60. roku życia. Zwalnia dopiero wtedy, gdy zaczynamy się starzeć.
W Polsce średnio podczas pandemii przytyliśmy od 3 do 6 kg. Konsekwencje nadwagi i otyłości dla zdrowia są ogromne. Najwyższy czas na zmiany. Niewystarczający poziom aktywności fizycznej jest czwartą wiodącą przyczyną śmiertelności na świecie – odpowiada za około 5 mln zgonów rocznie.
Otyłość u kotów, podobnie jak u ludzi, może być groźna dla ich zdrowia i życia. Właściciele czworonogów nie powinni zatem ignorować nadwagi zwierzaka. Jak właściwie zabrać się za odchudzanie naszych pupili? Na te pytania odpowiedziała dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker, specjalistka chorób psów i kotów.
Kto by pomyślał, że Mateusz Hładki przed laty borykał się z nadwagą i miał kompleksy na punkcie swojego ciała. Teraz dziennikarz Dzień Dobry TVN może się pochwalić nienaganną sylwetką. Na najnowszym zdjęciu, na którym prezentuje się bez koszulki i z łopatą w dłoniach, doskonale widać, ile pracy włożył w to, by tak wyglądać.
Mieszkańcy Unii Europejskiej zmagają się z nadwagą. Z danych opublikowanych przez Eurostat wynika, że najgorzej wypada Chorwacja i Malta, ale w Polsce też nie jest najlepiej. Jak obliczyć wskaźnik BMI i jaka jest jego norma?
Anna Powierza zabrała głos w sprawie niesławnego wpisu w szpitalu w Oleśnicy. Aktorka powołując się na własne doświadczenia przypomniała, że dodatkowe kilogramy nie zawsze są wynikiem lenistwa. Zaznaczyła również, że piętnowanie osób walczących z nadwagą jest bardzo krzywdzące.
O Pauline Potter było głośno w 2011 r., kiedy to zdobyła tytuł najcięższej kobiety na świecie wg księgi Guinnessa. Ważyła wówczas 630 funtów, czyli 290 kg. To, jak wygląda dziś, jest efektem wielu lat ciężkiej pracy i operacji.
Nawyki i styl życia to coś, co od najmłodszych lat przekazują nam rodzice. Jak się okazuje, wpływ na zdrowie dzieci ma także psychika mamy i taty. Przeprowadzone niedawno badania wyraźnie pokazują, że dorośli, którzy miewają stany lękowe oraz są mało podatni na stres, nieświadomie narażają swoje maluchy na zwiększone ryzyko nadwagi i otyłości.