Miał trzy latka i ważył 50 kg. Jak wygląda jako dorosły mężczyzna?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak walczyć z problemem otyłości?
Jak walczyć z problemem otyłości?
Operacja bariatryczna
Operacja bariatryczna
Dziś Światowy Dzień Walki z Otyłością
Dziś Światowy Dzień Walki z Otyłością
Ekonomia a otyłość - niezdrowe rzeczy są najtańsze?
Ekonomia a otyłość - niezdrowe rzeczy są najtańsze?
W 1996 roku na świat przyszło dziecko, które niebawem stało się sensacją mediów na całym świecie. Kiedy chłopczyk miał 17 miesięcy, mierzył już 90 cm i ważył aż 30 kilogramów. Niedawno, już jako dorosły mężczyzna, wystąpił w talk show, by opowiedzieć o swojej historii.

Otyły noworodek budził sensację

O tym dziecku mówił cały świat, przez moment nazywano go nawet celebrytą, choć nie było jeszcze niczego świadom. Gdy Zach Strenkert liczył zaledwie 17 miesięcy, mierzył już 90 cm i ważył około 30 kilogramów. Do telewizji trafił, gdy bezradni rodzice próbowali znaleźć odpowiedź, co dolega ich synowi.

W momencie przyjścia na świat chłopczyk ważył 5 kilogramów. Tygodniowo przybierał na wadze około 1,5 kg i zyskiwał 2,5 cm wzrostu. W wieku trzech lat ważył już 50 kilogramów. Co dolega dorosłemu już dziś mężczyźnie?

Dlaczego noworodek urodził się otyły?

Rodzice chłopca, Laurie i Chris, odwiedzili wielu lekarzy, by poznać przyczynę szybkiego wzrostu chłopca i jego ekspresowego przybierania na wadze. Prowadzący amerykański talk show, Jerry Springer, skontaktował rodzinę Strenkertów z genetykiem, który postawił diagnozę. Okazało się, że dziecko cierpi na zespół Simpsona-Golabiego-Behmela (SGBS).

Choć rodzice odetchnęli z ulgą, poznając odpowiedź na zadawane sobie przez lata pytania, musieli jednocześnie zmierzyć się z faktem, że nie wynaleziono leczenia, które mogłoby zatrzymać to zaburzenie.

Zach w wieku 23 lat przestał rosnąć i postanowił odmienić swój los. Regularne ćwiczenia sprawiły, że jego ciało zaczęło zmieniać swój wygląd. Dziś jest przykładem dla osób, które mierzą się z podobnymi problemami.

- Jeśli ja mogę to zrobić, każdy może to zrobić. Musisz iść swoim tempem. Dojdziesz do celu, jeśli będziesz trzymał się drogi i stawiał kroki - motywuje obecnie innych. Opowiada, jak zaczął swoją przygodę ze sportem od 10-minutowych spacerów.

Zobacz także:

edziecko.pl, today.com

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Image Source/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana