Parenting

Tragiczny finał zabawy balonem. Pięcioletni chłopiec zmarł wskutek zatrucia helem

Parenting

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
mirror.co.uk
Balon z helem w kształcie dinozaura

5-latek bawił się w pobliżu domu balonem wypełnionym helem. Pamiątka z wesołego miasteczka miała posłużyć mu jako kostium. Pozostawiony bez opieki maluch próbował do niej wejść, narażając się tym samym na groźne zatrucie gazem. Matka zmarłego chłopczyka postanowiła przestrzec innych rodziców przed zagrożeniem, jakie niosą za sobą popularne zabawki.

Dunston, Wielka Brytania. Tragiczna w skutkach zabawa balonem z helem

Wypełniony helem balon w kształcie dinozaura miał być prezentem upamiętniającym rodzinną wizytę w wesołym miasteczku. Matka pięcioletniego chłopca, 43-letnia Lisa Donaghey nie spodziewała się, że pozornie niegroźny gadżet doprowadzi do tragedii.

Mieszkanka osady Dunston w Wielkiej Brytanii spędzała spokojne popołudnie w przydomowym ogrodzie. Towarzyszyła jej czwórka dzieci, w tym pięcioletni Karlton Noah. Kobieta zostawiła pociechy na kilka minut, by skorzystać z toalety. W tym czasie jej najmłodszy syn postanowił wejść do przywiezionego z lunaparku balonu. Gdy 43-latka wróciła do bliskich, jej dziecko było już nieprzytomne.

- Zaczęłam głośno krzyczeć. Z tego, co pamiętam, zaniosłam go na patio. Jako matka wiedziałam, że jego stan jest ciężki, nie dawał znaku życia. Miał szeroko otwarte oczy i był blady - wspomina Lisa .

Pięciolatek zmarł wskutek zatrucia helem

Nieprzytomny chłopiec został przewieziony do szpitala. Po sześciu dniach spędzonych na oddziale intensywnej terapii zmarł. Lekarska diagnoza była jednoznaczna. Hel, którym napełniony był balon, dostał się do krwiobiegu dziecka, a ostatecznie doprowadził do jego śmierci. 43-letnia matka postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi rodzicami po to, by przestrzec ich przed groźnymi skutkami pozornie niewinnej zabawy.

- Próbował walczyć, ale miał niewiele energii. Powiedziałam mu: "Nie musisz być dzielny, po prostu zamknij oczy i odpocznij. Poradzę sobie bez ciebie" - wspomina kobieta. - Chcę, aby rodzice, dziadkowie, opiekunki, dorośli, studenci, wszyscy, którzy mieli styczność z helem, uważali na to, w jaki sposób go używają - podsumowuje Lisa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: mirror.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Susanne Walstrom/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości