Wielka Brytania

  "Bardzo poważnie ucierpiało w żłobku".

  Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku na zamku Balmoral we wschodniej Szkocji. Tamtejszy departament rządowy opublikował właśnie akt zgonu monarchini. Podano w nim przyczynę śmierci królowej.

  5-letnia Mya Crosbie urodziła się z zespołem Ellisa-van Crevelda. Aż osiem razy musiała stoczyć walkę z zagrażającą życiu sepsą. Za każdym razem, gdy dochodziła do siebie, zdumiewała lekarzy.

  Całą podróż spędziła w ciasnej kuchni, w której umieściły ją stewardessy.

  George Ward zasłynął z udziału w drugiej serii telewizyjnego programu "RuPaul's Drag Race". Widzowie szybko go pokochali.

  Choroby cywilizacyjne to nie jedyne problemy ze zdrowiem, jakie mamy w dzisiejszych czasach. Według NHS (National Health Service) w Wielkiej Brytanii obserwowany jest wzrost chorób wiktoriańskich. Poziom jest najwyższy od 5 lat. Jakie choroby powróciły i dlaczego?

  W poniedziałek, 19 września 2022 roku oczy całego świata skupione były na Londynie, gdzie odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Najdłużej panująca w historii Wielkiej Brytanii monarchini zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. W ostatnim pożegnaniu wzięli udział członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej i zagraniczni dygnitarze, w tym monarchowie, prezydenci i premierzy. Uroczystości żałobne rozpoczęły się od przedpołudniowej mszy w Opactwie Westminsterskim i trwały aż do późnych godzin wieczornych.

  Szacuje się, że transmisję z tego wydarzenia obejrzą 4 miliardy ludzi.

  Wielka Brytania pogrążona jest w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II. Przed Pałacem Westminsterskim w Londynie tłumnie gromadzą się osoby pragnące oddać hołd zmarłej monarchini. Poddani ustawiają się w kilkukilometrowej kolejce, nie zważając na dokuczliwy chłód czy inne niedogodności.

  Charlotte Awbery opowiedziała w Dzień Dobry TVN o tym, jak zmieniło się jej życie.

  Z okazji rozpoczęcia nowego sezonu show, z Johnem Oliverem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN, Artur Zaborski.

  Poddani mogą oddać hołd królowej.

  Zdjęcie jest chętnie udostępniane przez internautów.

  - Chciałam pokazać, że jest tu mile widziana - komentuje dziewczyna.

  Jaki przesąd jest związany z tą tradycją?

  Po śmierci królowej Elżbiety II jej najstarszy syn Karol, książę Walii, został królem Zjednoczonego Królestwa. Jak Brytyjczycy przyjęli nowego monarchę?

  Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają swoje oficjalne profile w mediach społecznościowych. Na dotychczasowym koncie króla Karola III pojawiła się ważna informacja. Nastąpi duża zmiana w jego komunikacji z internautami.

  Następca tronu Wielkiej Brytanii, nowo mianowany książę Walii William, zdecydował się opublikować poruszające oświadczenie.

  Uroczystość w Opactwie Westminsterskim ma charakter państwowy.

  Odejście monarchini szczególnie dotknęło zapewne członków jej najbliższej rodziny. Niestety, w związku z narodową żałobą nie mogą oni spokojnie opłakiwać swojej straty.

  Jak wyglądają przygotowania do pogrzebu Elżbiety II?

  W piątek 9 września - po śmierci królowej Elżbiety II - następca tronu w Wielkiej Brytanii Karol III wygłosił orędzie do narodu. We wzruszających słowach pożegnał mamę. - Niech lot aniołów poprowadzi cię na spoczynek - podkreślił.

  Dzień po śmierci matki, Elżbiety II, król Karol III wrócił do Londynu, żeby wypełniać obowiązki. Zanim udał się do swojej nowej rezydencji, wysiadł z królewskiego samochodu i podszedł do zebranego na miejscu tłumu.

  Pierwszy poranek po śmierci królowej Elżbiety przyniósł ogromne poruszenie w świecie. Media wszystkich krajów informują o końcu epoki elżbietańskiej i żegnają monarchinię. Anna Senkara pokazała okładki czołowych brytyjskich gazet, które są pełne symbolicznych zdjęć i wymownych nagłówków. Zobacz relację prosto z Londynu.

  Jej nietuzinkowe poczucie humoru, memiczne zdjęcia i absolutnie wyjątkowe wystąpienia w najbardziej zaskakujących rolach pozostaną, tak jak ona, niezapomniane.

  Jak wygląda kolejka do brytyjskiego tronu?

  Nie ma wątpliwości, że śmierć królowej to potężny cios dla Brytyjczyków. Dla wielu z nich Elżbieta II była jedynym monarchą, jakiego znali. Od 70. lat nie zmieniały się wzory banknotów, monet czy znaczków pocztowych - na wszystkich widniał wizerunek królowej. Kiedy pojawi się na nich postać jej następcy?

  O której godzinie zmarła brytyjska królowa?

  W chwili śmierci Elżbiety II książę Karol stracił ukochaną matkę i jednocześnie został królem Karolem III, władcą Zjednoczonego Królestwa. Pierwsze oświadczenie nowego monarchy związane jest, oczywiście, z odejściem królowej.

  Królowa Elżbieta II nie żyje. Brytyjska Monarchini zmarła w wieku 96 lat. W tym roku obchodziła Platynowy Jubileusz panowania. Jak wyglądała jej młodość i kiedy poznała swojego męża, księcia Filipa?