Parenting

Mama depiluje brwi 3-latce. Ma bardzo ważny powód. "Ratujesz ją przed latami traumy"

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Edziecko.pl
Depilacja brwi dziecka

Leah Garcia jest mamą trzylatki. Kobieta przyznaje, że regularnie depiluje córce brwi. Opublikowane przez nią w sieci nagranie wzbudziło mnóstwo pozytywnych, jak i negatywnych reakcji. Dlaczego zdecydowała się to robić?

Regulacja brwi u dziecka

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecku żyło się jak najlepiej. Opiekunowie już od najmłodszych lat inwestują w przyszłość malucha i starają się chronić go przed możliwymi przeciwnościami losu. Liczą, że dopasowując pociechę do oczekiwań społeczeństwa, zmniejszą prawdopodobieństwo wykluczenia jej np. przez rówieśników.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Przykładem takiej postawy jest zachowanie pewnej amerykańskiej mamy. Kobieta regularnie depiluje brwi trzyletniej córeczce. Zdecydowała się na ten krok, ponieważ uważa, że jej dziecko ma zbyt bujne brwi, przez co tworzy się u niej tzw. monobrew. Na taki zabieg stawia wielu dorosłych, jednak czy powinien być wykonywany u kilkuletnich dzieci?

Mama depiluje brwi 3-letniej córce

Leah Garcia udostępniła krótki film na TikToku. Pokazała w nim, w jaki sposób reguluje owłosienie z twarzy córki. Choć starała się być delikatna, to nie udało się jej wykonać tego zabiegu całkowicie bezboleśnie. - Auć. Mamo, to mnie boli - zareagowała dziewczynka.

Mama depiluje brwi córce Źródło: TikTok

- Wolę, żeby mnie nazywali złą matką, niż pozwolić córce na monobrew, jak to zrobili moi rodzice - wyjaśnia w nagraniu. Zachowanie mamy 3-latki wzbudziło oburzenie u niektórych internautów. - "Przecież to jest jeszcze dziecko", "Ja bym się na to nie zdecydowała", "Dziwny pomysł" - czytamy pod postem.

Wiele osób miało jednak odmienne zdanie i uważało, że w ten sposób kobieta chroni pociechę przed drwinami ze strony innych dzieci.

- "Kiedyś ona ci za to podziękuje", "Ratujesz ją przed latami traumy i dokuczania", "Chciałbym, żeby moja mama zrobiła to dla mnie. Tak mocno prześladowano mnie za moje brwi i ramiona" - pisano w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości