Gwiazdy

Kanye West na wybiegu w bluzie z podobizną Jana Pawła II. Z tyłu widniał kontrowersyjny napis

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Pudelek.pl
Kanye West

W przedostatnim dniu trwającego Paris Fashion Week raper Kanye West zaprezentował kolekcję ubrań swojej marki odzieżowej Yeezy. Na wybiegu towarzyszyły mu między innymi Naomi Campbell i Amelia Hamlin. Amerykański celebryta i były partner Kim Kardashian wzbudził kontrowersję swoim strojem. Na bluzie, w której pojawił się na wydarzeniu, zestawił podobiznę polskiego papieża z hasłem głoszonym między innymi przez Ku Klux Klan.

Paris Fashion Week. Kanye West w kontrowersyjnej bluzie z podobizną Karola Wojtyły

Od 26 września do 4 października trwa jedno z najważniejszych w roku świąt mody. W tej edycji Paris Fashion Week wzięło udział gros gwiazd z całego świata, a swoje autorskie pomysły mieli okazję zaprezentować między innymi: Victoria Beckham, Givenchy, Balenciaga czy Valentino.

Do zaszczytnego grona sławnych projektantów dołączył w tym roku również Kanye West ze swoją marką Yeezy. 3 października odbył się pokaz stworzonej przez niego kolekcji ubrań. Na wybiegu nie zabrakło między innymi Naomi Campbell czy Amelii Hamlin.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Największą uwagę fotoreporterów i opinii publicznej zwrócił jednak sam raper, który wystąpił w czarnej bluzie z podobizną Jana Pawła II na przodzie. Z tyłu natomiast widniał napis "White Lives Matter" - hasło głoszone przez przeciwników ruchu Black Lives Matter, czyli m.in. przez członków rasistowskiej organizacji Ku Klux Klan. Slogan wzbudził kontrowersje, szczególnie że Kanye West jest jednym z przedstawicieli czarnoskórych Amerykanów.

Kanye West promuje hasło organizacji rasistowskich

Niecodzienną stylizację, którą Kanye West zaprezentował podczas Paris Fashion Week, zdążyło już ocenić wielu znawców mody na całym świecie. Głos w dyskusji zabrali również ludzie nauki, którzy potępili zachowanie amerykańskiego rapera i zwrócili uwagę na szkodliwość jego czynu.

- Decyzja Kanye Westa, by włożyć koszulkę "White Lives Matter", jest obrzydliwa, niebezpieczna i nieodpowiedzialna. Niektórzy z Was popędzą, by go bronić. Powinniście zadać sobie pytanie: dlaczego? - oznajmił na Twitterze Marc Lamont Hill, profesor uniwersytetu Temple.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Pudelek.pl

Źródło zdjęcia głównego: Edward Berthelot/Contributor/Getty Images, Instagram

Pozostałe wiadomości