Zdarza ci się powiedzieć do dziecka: "jesteś dużym chłopcem, a tak płaczesz", "taka ładna dziewczynka, a znów masz pobrudzone ubranie"? Takie komentarze sprawiają, że nieświadomie zawstydzasz swoją pociechę.
Pod hasłem "Blisko telefonu-daleko od dziecka" Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rusza z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój najmłodszych.
Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko w 2. roku życia przechodzi tzw. bunt. Jak się jednak okazuje, w późniejszym okresie także mogą się pojawić podobne problemy wychowawcze – z siedmiolatkiem. Dlaczego pociecha łatwo daje się wyprowadzić z równowagi i krzyczy?
Grzegorz Markowski, od kiedy zakończył karierę muzyczną, stroni od wystąpień publicznych. Zdarza się jednak, że gościnnie pojawia się na koncertach swojej córki.
Według statystyk przeklinamy dużo, chętnie i często, szczególnie gdy ponoszą nas pozytywne lub negatywne emocje. Niestety nawet gdy staramy się nie robić tego przy dzieciach, maluchy bardzo często wychwytują brzydkie słowa z otoczenia. Jak reagować na niecenzuralne teksty naszych pociech? Co robić w takich sytuacjach? O tym opowiedzieli nam Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny oraz Krzysztof Wiśniewski, tata dwóch synów. Natomiast Filip Chajzer odwiedził miasto, w którym Polacy przeklinają najwięcej.
Pewna nauczycielka z warszawskiego przedszkola zwróciła uwagę na "karygodne" zachowania dorosłych, przez które dzieci czują się sfrustrowane i zdenerwowane.
Bulwersująca sprawa 9-letniej uczennicy pobitej przez chłopca w świetlicy szkoły w Kaliszu skłania nas do dyskusji na temat przemocy rówieśniczej. Agresja, współzawodnictwo, zazdrość, walka o pozycję w grupie, to tylko niektóre z powodów niepokojących napięć między uczniami polskich szkół. Z jakimi wyzwaniami mierzą się rodzice, a z jakimi nauczyciele? Na to i inne pytania odpowie Krzysztof Obrębski, specjalista-pedagog, kurator sądowy oraz Anna Babicka-Wirkus - Dyrektor Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Wybór szkoły średniej, czy kierunku studiów to wyzwanie przed jakim stają dzieci w wieku nastu lat. O tym, czy w tym wieku, taka decyzja powinna być już jasno określona i jak wspierać w jej podejmowaniu swoje dziecko, opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN, psycholog dziecięca i terapeutka Paulina Mierzejewska.