W komentarzach posypały się gratulacje i życzenia od internautów, ale też i od znajomych z show-biznesu.
Zdarza ci się powiedzieć do dziecka: "jesteś dużym chłopcem, a tak płaczesz", "taka ładna dziewczynka, a znów masz pobrudzone ubranie"? Takie komentarze sprawiają, że nieświadomie zawstydzasz swoją pociechę.
Chrzest święty jest często tematem sporów między rodzicami a resztą rodziny.
Odpoczynek w pierwszym roku życia dziecka jest szczególnie ważny, a mamy zbyt często nakładają na siebie presję, by być najlepsze we wszystkim.
Pod hasłem "Blisko telefonu-daleko od dziecka" Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rusza z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój najmłodszych.
Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko w 2. roku życia przechodzi tzw. bunt. Jak się jednak okazuje, w późniejszym okresie także mogą się pojawić podobne problemy wychowawcze – z siedmiolatkiem. Dlaczego pociecha łatwo daje się wyprowadzić z równowagi i krzyczy?
Zatrważające dane Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
Została mamą dwóch córek w ciągu zaledwie 12 miesięcy.
Który z przewoźników zdecydował się na taki krok?
Teraz grozi jej pięć lat pozbawienia wolności.
Jak podało Ministerstwo Cyfryzacji rozstrzygnięto 49 z 73 przetargów na dostarczenie laptopów.
"To też działa".
Grzegorz Markowski, od kiedy zakończył karierę muzyczną, stroni od wystąpień publicznych. Zdarza się jednak, że gościnnie pojawia się na koncertach swojej córki.
Skąd bierze się takie zachowanie i jak na nie reagować?
Według statystyk przeklinamy dużo, chętnie i często, szczególnie gdy ponoszą nas pozytywne lub negatywne emocje. Niestety nawet gdy staramy się nie robić tego przy dzieciach, maluchy bardzo często wychwytują brzydkie słowa z otoczenia. Jak reagować na niecenzuralne teksty naszych pociech? Co robić w takich sytuacjach? O tym opowiedzieli nam Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny oraz Krzysztof Wiśniewski, tata dwóch synów. Natomiast Filip Chajzer odwiedził miasto, w którym Polacy przeklinają najwięcej.
Dlaczego takie zachowanie może negatywnie wpłynąć na pociechę?
Pewna nauczycielka z warszawskiego przedszkola zwróciła uwagę na "karygodne" zachowania dorosłych, przez które dzieci czują się sfrustrowane i zdenerwowane.
Tygrysie rodzicielstwo opiera się na dyscyplinie, perfekcjonizmie.
"Ratujesz ją przed latami traumy".
Jak sobie z nim radzić i dlaczego warto dać sobie pomóc?
Sprawdź, czym jest parentyfikacja dziecka.
Bulwersująca sprawa 9-letniej uczennicy pobitej przez chłopca w świetlicy szkoły w Kaliszu skłania nas do dyskusji na temat przemocy rówieśniczej. Agresja, współzawodnictwo, zazdrość, walka o pozycję w grupie, to tylko niektóre z powodów niepokojących napięć między uczniami polskich szkół. Z jakimi wyzwaniami mierzą się rodzice, a z jakimi nauczyciele? Na to i inne pytania odpowie Krzysztof Obrębski, specjalista-pedagog, kurator sądowy oraz Anna Babicka-Wirkus - Dyrektor Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Poznaj porady pedagoga.
Ukochany pluszak rocznego Louisa został na pokładzie samolotu.
Mężczyzna przestrzega innych rodziców.
Jak tłumaczył się policjantom?
Wybór szkoły średniej, czy kierunku studiów to wyzwanie przed jakim stają dzieci w wieku nastu lat. O tym, czy w tym wieku, taka decyzja powinna być już jasno określona i jak wspierać w jej podejmowaniu swoje dziecko, opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN, psycholog dziecięca i terapeutka Paulina Mierzejewska.
Dorota Zawadzka - znana jako "Superniania" - poruszyła w mediach społecznościowych kwestię nazewnictwa miejsc intymnych przez rodziców. - To nie jest kaczuszka, muszelka, myszka - podkreśliła psycholożka. Jak rozmawiać z dzieckiem o budowie ciała?
Córka Moniki Mrozowskiej już za kilka dni sprawdzi swoją wiedzę podczas egzaminu maturalnego.