rodzic

  Bulwersująca sprawa 9-letniej uczennicy pobitej przez chłopca w świetlicy szkoły w Kaliszu skłania nas do dyskusji na temat przemocy rówieśniczej. Agresja, współzawodnictwo, zazdrość, walka o pozycję w grupie, to tylko niektóre z powodów niepokojących napięć między uczniami polskich szkół. Z jakimi wyzwaniami mierzą się rodzice, a z jakimi nauczyciele? Na to i inne pytania odpowie Krzysztof Obrębski, specjalista-pedagog, kurator sądowy oraz Anna Babicka-Wirkus - Dyrektor Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

  Poznaj porady pedagoga.

  Ukochany pluszak rocznego Louisa został na pokładzie samolotu.

  Mężczyzna przestrzega innych rodziców.

  Jak tłumaczył się policjantom?

  Wybór szkoły średniej, czy kierunku studiów to wyzwanie przed jakim stają dzieci w wieku nastu lat. O tym, czy w tym wieku, taka decyzja powinna być już jasno określona i jak wspierać w jej podejmowaniu swoje dziecko, opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN, psycholog dziecięca i terapeutka Paulina Mierzejewska.

  Dorota Zawadzka - znana jako "Superniania" - poruszyła w mediach społecznościowych kwestię nazewnictwa miejsc intymnych przez rodziców. - To nie jest kaczuszka, muszelka, myszka - podkreśliła psycholożka. Jak rozmawiać z dzieckiem o budowie ciała?

  Córka Moniki Mrozowskiej już za kilka dni sprawdzi swoją wiedzę podczas egzaminu maturalnego.

  Skąd biorą się te emocje i jak sobie z nimi radzić?

  "Już wiadomo, po kim uroda".

  Dziecięca fryzura wbrew pozorom może budzić wiele emocji. Nie chodzi tu wcale o to, czy maluch jest właścicielem bujnej i ciężkiej do ujarzmienia czupryny, czy raczej skromnych pasemek, z których trudno jest wyczarować spektakularne upięcie. Okazuje się, że niektórzy rodzice zabierają swoje dzieci do fryzjera nie tylko po to, aby ich pociechy czuły się komfortowo ze swoimi włosami a ich pielęgnacja była łatwiejsza.

  "Córka potrafiła się uprzeć i zimą iść do przedszkola w adidaskach"

  Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Odgrywanie tej roli przynosi wiele szczęścia i satysfakcji, ale bywa też stresujące i pochłaniające energię. O tym, jak zapobiec wypaleniu rodzicielskiemu porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką oraz Joanną Mokosą-Rykalską, autorką bestsellerowej książki "Matka siedzi z tyłu".

  Konrad Koterba proponuje gadżety, w które powinien zaopatrzyć się każdy rodzic oraz prezentuje najbezpieczniejsze baterie na rynku.

  Agata Rubik, Olivier Janiak i Krzysztof Hołowczyc zdradzają, jakimi rodzicami są. Opowiadają o tym, czy jako osoby znane również w mediach elektronicznych, pozwalają swoim dzieciom korzystać z internetu.

  W internecie zawrzało, kiedy duński komik Torben Chris zamieścił na jednym z portali społecznościowych zdjęcie ukazujące jego kapiącego się z córeczką. Wiele osób zarzuciło mu, że w ten sposób propaguje pedofilię. W Dzień Dobry TVN zastanawialiśmy się, czy taka bliskość powinna być akceptowalna, czy komik jednak przekroczył granicę? W studiu gościliśmy psycholog Karinę Muchę i seksuologa Katarzynę Klimko-Damską. Czy dziecko powinno widywać rodziców nago?