zachowanie

  zachowanie

  Bierna agresja to typ postawy, która może objawiać się na różne sposoby. Relacje z osobami, które ją przejawiają, często są jednak toksyczne. Tacy ludzie zazwyczaj mają dwie twarze: z jednej strony wydają się nad wyraz uprzejmi, z drugiej – pod płaszczykiem niby-komplementów potrafią przemycić bardzo wiele złośliwości, a wypowiadane przez nich tezy często kłócą się z ich własnym zachowaniem.

  Koty to niezwykle zwinne drapieżniki, które często zaskakują człowieka swoją szybkością. Kiedy jednak przyjdzie czas na odrobinę pieszczot i małe lenistwo, decydują się zaszczycić swoich opiekunów uroczym mruczeniem. Ale czy koty mruczą tylko wtedy, gdy są zadowolone? Przeczytaj koniecznie, skąd bierze się ten przyjemny dla wszystkich dźwięk, i dowiedz się, dlaczego koty mruczą. Poznaj kocie zachowania, by móc lepiej zrozumieć swojego podopiecznego i wiedzieć więcej na jego temat.

  Już jutro przed uczestniczkami "Projektu Lady" poważne wyzwanie. W Paryżu wybiorą się z wizytą do Akademii Międzynarodowej Dyplomacji, gdzie spotkają się z ambasadorami i wezmą udział w kursie poświęconym zasadom protokołu dyplomatycznego. Na koniec czeka je poważny egzamin - uroczysta kolacja w towarzystwie przedstawicieli arystokracji i dyplomacji! W studiu, o tym co było najtrudniejsze w tym zadaniu oraz jak poradzić sobie w nieznanym towarzystwie, rozmawialiśmy z uczestniczką programu Klaudią Obrzut i dr Ireną Kamińską-Radomską, która jest mentorką w "Projekcie Lady".

  Już jutro o 21.30 kolejny odcinek programu "Projekt Lady". Jak uczestniczki poradzą sobie z kolejnymi wyzwaniami? A jak na co dzień radzić sobie z nietypowymi dla nas sytuacjami? Zapytaliśmy o to naszego gościa - Tatianę Mindewicz-Puacz, mentorkę w programie „Projekt Lady”.

  Co robić, gdy koleżanki i koledzy Twojego dziecka działają Ci na nerwy? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do zaproszonych do studia Dzień Dobry TVN gości: Odety Moro, mamy nastoletniej córki i syna, który urodzi się w sierpniu, Dominiki Figurskiej, mamy piątki dzieci oraz Moniki Chrapińskiej-Krupy, psychologa. Czy i jak zwrócić uwagę koleżance/ koledze naszego dziecka, by nie stracić w oczach dziecka?

  Co słyszy się na brytyjskich ulicach w tydzień po książęcym ślubie? Kto stał za barem na weselu? Jakie są najświeższe plotki dotyczące młodej pary? Sprawdziła to Anna Senkara.

  Co denerwuje nas w komunikacji miejskiej? W studiu Dzień Dobry TVN o grzechach naszych i naszych współpodróżnych rozmawialiśmy z Tomaszem Sobierajskim i Wojtkiem Fiedorczukiem. Macie swoje ulubione miejsca w autobusach i tramwajach? Co Was najbardziej wkurza?

  Trwa sezon na "firmowe śledziki". Wspólnie z Miłoszem Brzezińskim, korzystając z pomocy aktorów Teatru XL: Izabeli Górskiej, Diany Karamon, Sandry Stencel, Grzegorza Jarka i Patryka Pawlaka, postanowiliśmy zastanowić się, co podczas takiego spotkania wypada, a czego powinniśmy kategorycznie unikać, żeby ustrzec się wpadki, a nawet utraty pracy!

  Shawn Kathleen zbiera, a następnie umieszcza w sieci zdjęcia ukazujące niestosowne zachowania pasażerów samolotów, a jako stewardessa widziała ich wiele. O swoich doświadczeniach powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz. Dowiedzieliśmy się także, kto jej wysyła fotografie i jakie zachowania szczególnie piętnuje.

  Co czuje aktor, gdy na przedstawieniu widz chrząka, pisze sms-y, nie wycisza komórki, a co gorsza - podjada paluszki? O tym, w Dzień Dobry TVN: Tomasz Karolak, Andrzej Nejman oraz Beata Ścibakówna. Jak, ich zadniem, powinien wyglądać i zachowywać się w teatrze widz?