Co robić, gdy widzimy niebezpieczne zdarzenie? "Niekoniecznie jest to fizyczna konfrontacja z przeciwnikiem"

Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Polskie media wciąż żyją tragedią 25-letniej Białorusinki, która została brutalnie zaatakowana w centrum Warszawy. Na policję zgłosiły się dwie kobiety, które miały być świadkami tego zdarzenia i widać je na monitoringu. Jak reagować, gdy widzimy niebezpieczne zdarzenie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz TVN24, Łukasz Jedliński.

Jak reagować w groźnych sytuacjach?

Kilka dni temu zmarła 25-letnia Białorusinka brutalnie zgwałcona na ulicy Żurawiej w Warszawie. Naga, nieprzytomna kobieta, bez funkcji życiowych, została znaleziona na schodach jednego z budynków. Była reanimowana i została przewieziona do szpitala. Niestety, nie udało się jej uratować.

- Pojawiają się pytania, jak to jest możliwe, że to wydarzyło się w centrum miasta. Według np. "Faktu" w tym czasie przechodziły tamtędy różne osoby - powiedział w studiu Dzień Dobry TVN, prezenter TVN24 Łukasz Jedliński. Dwie kobiety, które widać na monitoringu, zgłosiły się na policję.

Dziennikarz opowiedział, co robić, gdy będziemy świadkami niebezpiecznego zdarzenia.

- Co się zawiera w słowie "reakcja"? Niekoniecznie jest to fizyczna konfrontacja z przeciwnikiem, nie każdy ma w sobie tyle odwagi, by wdać się w bój z kimś, kto kogoś atakuje. Co może być reakcją? Narobienie krzyku, rabanu, czy odejście kawałek dalej i zadzwonienie na policję, numer alarmowy 112, poproszenie kogoś innego o pomoc - zaznaczył.

Newsy z Polski i świata

Łukasz Jedliński opowiedział także o decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Polityk w 2025 roku nie wybiera się na emeryturę, zadecydował o pozostaniu w partii Prawo i Sprawiedliwość. - Mówi, że jeśli by odszedł, to mogłyby się zacząć w partii procesy, które jej nie służą - tłumaczył dziennikarz.

Sukces polskich skoczków. Aleksander Zniszczoł po raz pierwszy stanął na podium w zawodach Pucharu Świata w konkursie indywidualnym. - To idealny prezent, bo 8 marca obchodzi 30. urodziny - dodał prezenter wiadomości.

Więcej newsów w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości