5-latka w spektrum autyzmu znaleziona sama w lesie. Nagranie rozczula. "Czekała na ratunek"

Źródło: Dzień Dobry TVN
News
News
Co wiemy o autyzmie?
Co wiemy o autyzmie?
Codzienność rodziców dzieci w spektrum autyzmu
Codzienność rodziców dzieci w spektrum autyzmu
Prawdziwe życie w spektrum autyzmu
Prawdziwe życie w spektrum autyzmu
Mam autyzm, jestem wyjątkowy
Mam autyzm, jestem wyjątkowy
Spektrum autyzmu – kiedy mózg rozwija się inaczej
Spektrum autyzmu – kiedy mózg rozwija się inaczej
5-letnia dziewczynka w spektrum autyzmu oddaliła się samodzielnie z miejsca zamieszkania. Zaniepokojeni rodzice poinformowali o tym fakcie policję. Dziecko zostało odnalezione w pobliskim lesie bagiennym. Ze względu na uwarunkowania terenu ta historia mogła zakończyć się tragicznie.

USA. Zaginięcie 5-latki w spektrum autyzmu

W miejscowości Tampa na Florydzie doszło do groźnego incydentu. 5-letnia dziewczynka w spektrum autyzmu wyszła niezauważona z domu około godz. 17 czasu lokalnego. - Rodzice nie wiedzieli, gdzie jest. Zgłosili informację dotyczącą tego, że jej poszukują - zaznacza w przeglądzie newsów w Dzień Dobry TVN Joanna Kryńska. Zawiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze zaangażowali się w akcję poszukiwawczą, która ostatecznie trwała godzinę. Dziewczynkę udało się odnaleźć w pobliskim lesie, w którym występuje silne uwilgotnienie gleby oraz okresowe zalewanie wodą.

Policjant uratował dziecko w bagiennym lesie

Biuro szeryfa hrabstwa Hillsborough poinformowało, że ocalona 5-latka jest cała i zdrowa. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak jeden z funkcjonariuszy skutecznie nawoływał dziewczynkę w lesie.

- Otwiera ramiona, zachęcając ją do tego, żeby ona do niego wyszła. Bardzo często dzieci w spektrum takiego zaufania nie mają. Dziewczynka na szczęście zaufała temu człowiekowi. Jak państwo widzą, wpadła w jego ramiona. Nawet uśmiech pojawił się na buzi, więc czekała na ten ratunek zagubiona w lesie na Florydzie - zaznaczyła Joanna Kryńska, pokazując w studiu Dzień Dobry TVN wspomniane wideo.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Joanna Kryńska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości