Podczas spaceru na warszawskiej starówce, nieoczekiwanie z oczu bliskich zniknęła 16-letka ze spektrum autyzmu. Z pomocą ruszyli funkcjonariusze, którzy rozesłali rysopis zaginionej. Wkrótce zadzwonił jeden z mieszkańców.
"Bez niego jestem zbyt niespokojna".
Jak można im pomóc?
Magda Gessler to kolejna gwiazda, która stanęła w ogniu pytań, zadawanych przez uczestników programu "Autentyczni". Restauratorka nie bała się odpowiadać.
Magda Gessler znana jest ze swojego barwnego wizerunku i kolorowych stylizacji. Gwiazda, która będzie gościem najnowszego odcinka programu "Autentyczni", zaskoczyła szczerością i zdradziła sekret swoich bujnych loków.
"Czekała na ratunek".
Osoby w spektrum autyzmu, jak każdy z nas, marzą o budowaniu przyjaźni. Z kolei ich podejście do miłości to dla wielu nadal temat tabu. Rozmowa z bohaterami kampanii "Siła w spektrum" w poruszający sposób prezentuje ich punkt widzenia.
"To taka moja supermoc".
W rolę dziennikarzy i dziennikarek wcielają się osoby ze spektrum autyzmu.
Przemek to podopieczny Fundacji TVN, który jest w spektrum autyzmu. Chłopiec spotkał się z dyskryminacją w szkole, jest wycofany i przygnębiony.
Fobia szkolna to problem, z który często dotyka dzieci ze spektrum autyzmu. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić, aby palcówka edukacyjna była dla nich bardziej przyjaznym miejscem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Karolina Dyrda, psychoterapeuta oraz Maria Natalia Tymańska, mama 10-letniego Teodora.
Grupa nastolatków z Chorzowa znęcała się nad 9-letnim chłopcem. Swoje zachowanie nagrali telefonem. Niedługo potem filmy trafiły do sieci. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Natalia Wiśniewska jest jedną z osób, które wystąpiły w programie "Autentyczni". To format, który ma przybliżyć rzeczywistość osób w spektrum autyzmu. Uczestnicy pod pieczą Macieja Stuhra przeprowadzają wywiady ze znanymi osobami. W rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl Natalia opowiedziała, jak wyglądało jej dzieciństwo oraz czy miała wsparcie rówieśników i nauczycieli.
Spektrum autyzmu niesie ze sobą wiele tajemnic.
Rusza wyczekiwany program "Autentyczni". Zobaczymy w nim osoby w spektrum autyzmu, które sprawdzą się w roli dziennikarzy. Marcin Sawicki zajrzał na uroczystą premierę do warszawskiego kina Kadr. Czego możemy spodziewać się po produkcji?
Pierwsze odcinki programu "Autentyczni" będzie można zobaczyć na antenie TVN już 1 i 2 listopada. Przed emisją odbyła się debata, w jej trakcie eksperci rozmawiali o potrzebach osób w spektrum. Co powinniśmy wiedzieć, aby ich zrozumieć i przestać wykluczać ze społeczeństwa?
Startuje program "Autentyczni" - premierowe odcinki już 1 i 2 listopada o godzinie 20:05 na antenie TVN. To wyjątkowe spotkania i rozmowy, które pozwolą nam wszystkim lepiej zrozumieć osoby ze spektrum autyzmu. Nad przebiegiem tych rozmów czuwał Maciej Stuhr, który w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział nam o szczegółach tego wyjątkowego projektu.
Osób, u których rozpoznano spektrum autyzmu, w naszym otoczeniu jest wiele. Jednak mało kto wie, jak naprawdę wygląda ich życie. Z czym muszą się mierzyć każdego dnia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Magdalena Wyszkowska-Suska, psycholog dziecięcy, pedagog szkolny, diagnosta autyzmu i Olga Legosz, specjalistka HR, przedsiębiorczyni, mama dziecka ze spektrum autyzmu.
Ludzie boją się tego, czego nie znają, dlatego warto rozmawiać. Zobacz poruszające wideo.
Program "Autentyczni" ("The A Talks") to wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym, przeprowadzą oni wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, będzie im towarzyszył Maciej Stuhr.
- Dostaję po prostu groźby, że umieszczą go w "psychiatryku", bo przewrócił biurko na lekcji - powiedziała Tymańska.
Do skandalicznej sytuacji doszło na jednej ze szkolnych stołówek w Bydgoszczy. Autystyczny chłopiec chciał zjeść zupę, jednak została mu ona zabrana sprzed nosa. Intendentka tłumaczyła się tym, że mama chłopca nie opłaciła obiadu.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce, ale też i na świecie, rośnie liczba diagnoz związanych z tym zaburzeniem.
To nieuleczalne zaburzenie, z którym da się funkcjonować.
Cleo Ćwiek na drodze do odkrycia własnej tożsamości usłyszała dwie, kluczowe diagnozy - spektrum autyzmu i choroby afektywnej dwubiegunowej.
Jak wygląda codzienność aktora z 20-letnią Wiktorią?
"Inne dzieci mają tego nie widzieć".
Joanna Jaskółka w sieci znana jest jako Matka tylko jedna. Kobieta relacjonuje życie na wsi z dwoma synami. Nie ukrywa, że jej najbliższą przyjaciółką jest depresja, ma stany lękowe i zaburzenia odżywiania.
Daniel Tammet to światowej sławy pisarz i poliglota, który zna co najmniej 11 języków. Potrafi bardzo szybko wykonywać skomplikowane obliczenia matematyczne, jest rekordzistą Europy w recytowaniu z pamięci cyfr liczby pi po przecinku.