Poprosiła lekarzy, by mogła rodzić z psem. "Bez niego jestem zbyt niespokojna"

Tekst akapitu - 2024-05-27T131752
Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy nasz poród ma wpływ na nasze dorosłe życie?
Czy nasz poród ma wpływ na nasze dorosłe życie?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
Amee Tomkin jest w spektrum autyzmu i zmaga się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. W trudach codzienności wspiera ją jej wierna suczka Bella. Gdy kobieta dowiedziała się, że jest w ciąży, poprosiła lekarzy, by pies mógł towarzyszyć jej w tych emocjonujących chwilach.

Chciała rodzić z psem

Amee Tomkin wraz z partnerem przez wiele lat starali się o potomstwo. Gdy w końcu udało im się dostrzec na teście ciążowym dwie kreski, ekscytacja kobiety szybko zaczęła mieszkać się z lękiem. Amee obawiała się, jak przebiegnie jej ciąża oraz poród, ponieważ jest w spektrum autyzmu i na co dzień zmaga się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi.

Zarówno przed ciążą, jak i przez następne 9 miesięcy bardzo dużym wsparciem dla przyszłej mamy była jej suczka rasy staffordshire bulterier. Belle została przeszkolona tak, by wyczuwać, że z jej właścicielką może się dziać coś złego.

- Belle potrafi wykryć objawy ataku paniki i na przykład pomaga mi znaleźć wyjścia w zatłoczonych miejscach, jeśli wyczuje, że czuję niepokój. Naciska przyciski w windach, a nawet przykłada moją kartę debetową do automatu, żeby zapłacić za zakupy. Zasadniczo bez niej nie mogę wyjść z domu - tłumaczyła Amee w rozmowie z dziennikarzami.

- W czasie ciąży towarzyszyła mi na wszystkich wizytach i zapewniała mi spokój - bez niej nie dałabym sobie rady - dodała kobieta.

Pies przy porodzie

Kobieta była tak związana z suczką, że nie wyobrażała sobie rozłąki podczas tak emocjonalnego wydarzenia, jakim bez wątpienia jest poród. Ciężarna poprosiła więc położne, by Belle mogła jej przy nim towarzyszyć. Lekarze, biorąc pod uwagę wyjątkową więź Amee i Belle zgodzili się, by pies spał z właścicielką na szpitalnym łóżku.

- Belle mogła zostać ze mną do momentu, aż poszłam na cesarskie cięcie. Przydzielono nam własny pokój, by po zabiegu mogła opiekować się mną i dzieckiem - zaznaczyła Amee.

- Gdy tylko zobaczyła Olly’ego, delikatnie go powąchała, a następnie na powitanie delikatnie polizała jego twarz… Od tego czasu nigdy go nie opuściła - podsumowała Brytyjka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Justin Paget/Facebook/Birmingham Live

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?