"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

Siła w Spektrum
Siła w Spektrum
Co wiemy o autyzmie?
Co wiemy o autyzmie?
Codzienność rodziców dzieci w spektrum autyzmu
Codzienność rodziców dzieci w spektrum autyzmu
Prawdziwe życie w spektrum autyzmu
Prawdziwe życie w spektrum autyzmu
Mam autyzm, jestem wyjątkowy
Mam autyzm, jestem wyjątkowy
Spektrum autyzmu – kiedy mózg rozwija się inaczej
Spektrum autyzmu – kiedy mózg rozwija się inaczej
Osoby w spektrum autyzmu, jak każdy z nas, marzą o budowaniu przyjaźni. Z kolei ich podejście do miłości to dla wielu nadal temat tabu. Rozmowa z bohaterami kampanii "Siła w spektrum" w poruszający sposób prezentuje ich punkt widzenia.

Osoby w spektrum też chcą kochać

Druga część spotu kampanii społecznej "Siła w spektrum", która była realizowana równolegle ze zdjęciami do programu "Autentyczni", poruszyła temat intymnych uczuć i relacji osób w spektrum autyzmu. Bohaterowie zaprezentowali swój punkt widzenia, który udowadnia, że bez względu na to, czy jesteśmy neurotypowi, czy neuroróżnorodni, dążymy do tej samej podstawowej potrzeby – bycia kochanym i akceptowanym. Historie bohaterów odkrywają, że miłość i przyjaźń nie znają granic, a prawdziwe połączenia serc mogą przekraczać wszelkie różnice.

Celem akcji jest m.in. uświadomienie społeczeństwu, jak poruszające mogą być odczucia i relacje osób w spektrum autyzmu, które dzielą się swoimi doświadczeniami, marzeniami i pragnieniem miłości. Serce nie rozróżnia, kto jest po drugiej stronie.

Program "Autentyczni" - Mata. Kiedy i gdzie oglądać?

"Autentyczni" to niezwykły format w stacji TVN, w którym osoby w spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy. Pod nadzorem profesjonalistów przeprowadzają rozmowy z cenionymi osobami świata sztuki, kultury czy show-biznesu. Dotychczasowymi gośćmi byli Robert Makłowicz i Natalia Kukulska. W najbliższym odcinku widzowie zobaczą w roli gościa specjalnego rapera Matę, czyli Michała Matczaka.

Młody muzyk na co dzień stroni od mediów tradycyjnych, dlatego jego udział w tym niezwykłym show jest gratką dla każdego fana jego twórczości. 23-latek rozpoznawalność zyskał w 2019 roku, gdy jego utwór "Patointeligencja" trafił do sieci. Od tamtej pory z sukcesami nagrywa nowe materiały muzyczne i koncertuje.

"Autentycznych" z udziałem Maty będzie można obejrzeć w Playerze i stacji TVN w niedzielę, 25 lutego o godzinie. 20:00.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

podziel się:

Pozostałe wiadomości