W mijającym tygodniu od 10 do 16 lutego wiele się wydarzyło. Na naszej stronie pisaliśmy m.in. o gwiazdach, które przybyły na polską premierę nowej części przygód "Bridget Jones". Dowiedzieliśmy się też więcej na temat uczestników 10. sezonu "Hotelu Paradise", a także o zmianach, które czekają jednego z członków rodziny królewskiej.
Niszczycielskie pożary w Los Angeles uśmierciły kilkanaście osób, a wielu mieszkańcom zabrały domy. Do pomocy potrzebującym zaangażowały się gwiazdy, wśród nich są Beyoncé, Angelina Jolie, a także książę Harry i Meghan.
Polacy kochają zbierać i jeść grzyby. Co więcej, nasz kraj jest jednym z największych producentów pieczarek. Jak się je uprawia? Czy są grzyby, które można wyhodować w domu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Daria Latała, rolniczka, pasjonatka dzikich roślin i grzybów, prowadzi kanał na Instagramie @je_dynie.
Dla niektórych ludzi chodzenie po lesie i zbieranie grzybów to mało ekscytujące zajęcie. Tymczasem zwolennicy tej formy aktywności przekonują, że można się przy niej skutecznie zrelaksować. O zaletach grzybobrania w Dzień Dobry TVN opowiedzieli aktorzy: Dominika Ostałowska, Marta Chodorowska i Mateusz Jakubiec.
Las to doskonałe miejsce dla dzieci. Mogą tam eksplorować i poznawać dziką przyrodę. Niestety dla wielu młodych ludzi bardziej atrakcyjna niż wyprawa do lasu jest gra komputerowa. Jak to zmienić? Co można zrobić, aby zaciekawić dziecko i zachęcić do obcowania z naturą? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci, testerka zabawek.
Kurki to jedne z najpopularniejszych grzybów w polskich lasach. Reporterka Dzień Dobry TVN Magda Bober spotkała się z autorką książki "Polowanie na grzyby. Od borowika do grzybowej" - Zofią Leszczyńską-Niziołek. O czym musimy pamiętać, zbierając kurki?
Jesień nachodzi wielkimi krokami, a co za tym idzie już niebawem fani zbierania grzybów ruszą na łowy. Warto jednak pamiętać o zasadach grzybobrania. Za załamanie przepisów grozi bowiem mandat w wysokości do 500 złotych. W niektórych przypadkach kara może wzrosnąć nawet do 5 tysięcy. Na co zwracać uwagę?
Niemal nikt ich nie widzi, bo jest ich bardzo mało. W polskich lasach obecnie żyje zaledwie ok. 200 rysi. Zamieszkują głównie dwa regiony - góry i pogórze oraz północno-wschodnią część Polski. Jakie są te zwierzęta? Dlatego w naszych lasach jest tak niewiele osobników? Przypominamy z okazji Międzynarodowego Dnia Rysia.
Grzybobranie kojarzy się z jesiennymi spacerami. Jak się okazuje, tych leśnych skarbów można poszukiwać już latem. Michał Konkel od lat związany jest z lasem, o czym opowiada m.in. na swoim kanale Słowiański Zielnik.
Szakal złocisty ponownie był widziany w Polsce. Drapieżnika uchwyciła jedna z fotopułapek. Zwierzę jest ewenementem w tej części Europy, dlatego zaskoczyło swoją obecnością polskich leśniczych.
Wiosna to sezon na kwitnące kwiaty i piękne krzewy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że część z nich może być toksyczna dla człowieka. Przyrodniczka z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego - Anna Albin wyjaśniła w Dzień Dobry TVN, na które rośliny zwrócić szczególną uwagę podczas spaceru po lesie lub łące. Które z nich są trujące?