niebezpieczeństwo

  Konsekwencje nowego trendu pokazała jedna z użytkowniczek aplikacji.

  Dorota Wellman i Marcin Prokop prowadzili serię koncertów plenerowych. O jednym z nich opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. - Chwilę po decyzji, że musimy natychmiast zejść ze sceny, spadła cała rampa z lampami - wspominała.

  W mieszkaniu oprócz niej przebywała dwójka małych dzieci.

  Ta historia mogła skończyć się tragicznie.

  Biuro Informacji Kredytowej (BIK) ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze przez telefon. W minionym kwartale dokonano ponad 1800 prób takich wyłudzeń na łączą kwotę 598 tysięcy złotych. Na czym polega nowe oszustwo? Na co uważać?

  Zatrucie rtęcią, nazywane rtęcicą, spowodowane jest akumulacją tego związku w organizmie człowieka. Jakie są tego objawy? Czy możliwe jest zachorowanie przez zanieczyszczenie Odry?

  W związku z tragiczną sytuacją na Odrze i zanieczyszczeniem rzeki zostały ogłoszone alerty RCB. Eksperci apelują, aby nie korzystać z pochodzącej z rzeki wody i do niej nie wchodzić. Także organizacja WWF ostrzega przed przebywaniem w pobliżu Odry. Które województwa obejmuje alert RCB?

  Dwóch chłopców stanęło na parapecie otwartego okna usytuowanego na 8. piętrze. Mieszkaniec osiedla nagrał sytuację i wezwał na miejsce służby.

  Do szpitala przetransportował je śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  Gdzie nie wolno wchodzić do wody? 

  Marcin Prokop lubi działać spontanicznie i nie boi się podejmować nowych wyzwań. Czasami jednak brawura może wpędzić w kłopoty. Jakie?

  Karygodne zachowania opiekunów na polskich plażach rażą w oczy. Do czego są zdolni rodzice?

  Suknia ślubna uniemożliwiła jej swobodne wynurzenie się z wody.

  Nastolatek został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

  Maluchy zaczęły spadać z dużej wysokości.

  Blackout Challange zbiera kolejne żniwa.

  To nie było jedyne przewinienie, jakiego dopuściła się kobieta.

  Oszuści po raz kolejny próbują wyłudzać dane. Tym razem podszywają się pod popularną platformę streamingową - Netlix. Rozsyłają SMS-y z wiadomością o niezapłaconej subskrypcji. Na co należy uważać?

  "Cieszę się, że zauważyłam to w porę". Kobieta opublikowała w sieci niepokojące nagranie.

  Niestety okres urlopowy wystawia nas na ryzyko zetknięcia się z rodzajem alkoholu, którego spożycie może być śmiertelne.

  "Dzieci zaczynają się nią bawić, a to niebezpieczne".

  Policja w Świebodzinie otrzymała nietypowe zgłoszenie. Para młodych ludzi postanowiła zadbać o dreszczyk emocji w związku i wybrała się na przechadzkę po betonowych elementach wiaduktu nad drogą ekspresową. Romantyczną wyprawę zakończyli mundurowi.

  Ruszyła nowa kampania spamerska, rozsyłane są wiadomości z rosyjskich domen z wiadomością rekrutacyjną. Oszuści próbują zdobyć dane wrażliwe i wciągnąć w piramidę finansową. Na co należy uważać? Jak zareagować?

  Mogłoby się wydawać, że nocą lepiej przemieszczać się taksówką niż autobusem czy pieszo, zwłaszcza, kiedy jesteś kobietą. Niestety wiele pań także w taxi doświadczyło bardzo nieprzyjemnych sytuacji. Oto kilka przykładów.

  IMGW wydał alarmy drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w wielu regionach kraju. Porywy mogą sięgać do 100 kilometrów na godzinę. Zagrożenie stanowić będą także opady marznące. Gdzie będzie najgorzej?

  Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Wbrew pozorom, to właśnie tam ginie najwięcej ludzi, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy. Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach dochodzi do emisji tlenku węgla. Niestety "cichego zabójcy" nie widać, nie słychać i nie czuć. Jak się przed tym chronić?

  Burze niektórych przerażają, innych fascynują. Wiele osób jest zaintrygowanych tym zjawiskiem pogodowym i pragną obserwować je z bliska, stając się tzw. łowcami burz. Niestety, coraz więcej dzieci również wyrusza w środek gwałtownych wyładowań. Jakie niesie to za sobą zagrożenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział łowca burz, który prowadzi grupę hobbystyczną Burze Podkarpacia, Piotr Witek.

  Popularne influencerki reklamują aplikację, która umożliwia śledzenie znajomych. Dzięki niej można poznać adres zamieszkania, aktualne miejsce przebywania, a nawet sprawdzić stan baterii smartfona drugiego użytkownika. - Czy to na pewno dobry pomysł? – pyta Tomasz "REVO" Bagiński.

  Nigeria to kraj, który jednocześnie fascynuje i przeraża. Jest trzy razy większy od Polski i prawdopodobnie trzy razy bardziej niebezpieczny. Wielu turystów omija go szerokim łukiem, gdyż wyjazd w to miejsce może zakończyć się tragedią. Co warto wiedzieć o Nigerii?

  Mieszkańcy Łeby mogą być zaskoczeni dowiadując się, że tereny, na których mieszkają są zupełnie nowym miastem. To, które było tu wcześniej, wiele lat temu zostało przykryte przez piach. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marek Glegoła z Towarzystwa Przyjaciół Łeby.