Wybili szybę w aucie, by ratować 1,5-roczne dziecko. Matka je zostawiła, bo nie chciała budzić

Wybili szybę w aucie, by ratować 1,5-roczne dziecko. "Nie reagowało na hałasy"
Wybili szybę w aucie, by ratować 1,5-roczne dziecko. "Nie reagowało na hałasy"
Źródło zdj. gł.: GettyImages/princigalli
Policjanci wybili szybę w aucie, by uratować pozostawione w nim 1,5-roczne dziecko. Dziewczynka miała zamknięte oczy i nie reagowała na hałas. Jaki był stan dziecka, gdy wyciągnięto je z samochodu? Policja wystosowała pilny apel do opiekunów dzieci i zwierząt.

Dalsza część tekstu pod wideo:

DD_20220603_Podroze_REP
Podróże małe i duże - jak podróżować z dzieckiem
Źródło: Dzień Dobry TVN

Orzesz. 1,5-roczne dziecko zamknięte w aucie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę 6 maja na jednym z parkingów w Orzeszu. Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zamkniętego w samochodzie małego dziecka.

Policjanci oraz ratownicy medyczni natychmiast ruszyli na pomoc.

- W samochodzie były pozamykane wszystkie okna. Dziecko miało zamknięte oczy i nie reagowało na hałasy i wołanie. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania, ostatecznie wybili szybę w osobówce i wyjęli dziecko - czytamy w komunikacie KWP w Katowicach.

Pozostawiła córkę w aucie, bo nie chciała jej budzić ze snu

Policjanci poinformowali, że 1,5-roczne dziecko prawdopodobnie spało - na szczęście nic mu się nie stało. Matka w tym czasie poszła do apteki. Jak tłumaczono w komunikacie, zostawiła córkę w samochodzie, ponieważ nie chciała jej budzić ze snu. Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

- Niezależnie od tego, na jak długo pozostawiamy dziecko w szczelnie zamkniętym samochodzie, niebezpieczeństwo może zaistnieć bardzo szybko, zwłaszcza gdy na dworze panują coraz wyższe temperatury. Wystarczy kilkanaście minut, aby w pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać życiu. Osoby lub zwierzęta pozostawiane w takich warunkach mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią - apeluje policja.

Zobacz także:

Źródło: Policja.pl
Autorka/Autor: Aleksandra Matczuk