Gwiazdy

Depeche Mode zagra w Polsce. Znamy datę i miejsce koncertu

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Zespół Depeche Mode zagra w Polsce

Wszyscy fani zespołu Depeche Mode zacierają ręce. Niedawno podczas konferencji grupa zdradziła, że szykuje nowy album oraz promującą go trasę koncertową. Na liście miast, które w przyszłym roku odwiedzą muzycy, pojawiła się Warszawa. Koncert zaplanowany został na 2 sierpnia 2023 roku.

Depeche Mode wystąpi w Polsce

Berlin, 4 października, godzina 13:00. Zespół Depeche Mode dzieli się fragmentem nowego utworu i hasłem "Memento Mori". Podczas konferencji prasowej muzycy ogłaszają dobre wieści dla fanów. 

Po nagłej śmierci Andy'ego Fletchera artyści długo nie publikowali nowych informacji. Fani zawieszeni w niepewności spodziewali się zakończenia działalności grupy. Tymczasem muzycy zdradzili plany na dalsze lata. Już wiosną ukaże się ich 15. studyjny album "Memento Mori". Wraz z nową płytą artyści ruszą w trasę koncertową "Memento Mori Tour". Co ciekawe, prace nad albumem "Pamiętaj, że umrzesz" rozpoczęły się jeszcze przed śmiercią Fletchera.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wokalista Dave Gahan i multiinstrumentalista Martin Gore ujawnili plany na trasę koncertową. Specjalne występy rozpoczną się 23 marca w północnoamerykańskich arenach (wystąpią m.in. w nowojorskim Madison Square Garden, chicagowskim United Center, Kia Forum w Los Angeles i Scotiabank Arena w Toronto). Artyści nie pominą także miast na terenie Europy. Jednak tam dotrą dopiero w sezonie wiosenno-letnim. 16 maja pojawią się na Stade de France w Paryżu, a w kolejnych terminach na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, San Siro w Mediolanie i Twickenham Stadium w Londynie. Jednym z przystanków na trasie będzie Polska. Depeche Mode zagrają w Warszawie 2 sierpnia 2023 roku na PGE Narodowym. Bilety w sprzedaży ogólnej od 7.10.2022 od godz. 12:00 na LIVENATION.PL

Pierwsza trasa od pięciu lat

Po ponad 5 latach przerwy muzycy wracają na wielkie sceny. "Memento Mori Tour" będzie 19. trasą koncertową Depeche Mode. Ostatnia z nich, "Global Spirit Tour", odbyła się w latach 2017-2018. Brytyjska grupa zagrała wówczas 130 koncertów w Europie i Ameryce Północnej. Co czeka fanów teraz?

- Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia - mówił Martin Gore.

- Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku - dodał Dave Gahan.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Taylor Hill/Contributor/GettyImages

Pozostałe wiadomości