Depeche Mode

    Depeche Mode

    Zespół Tulia tworzą wokalistki: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Dziewczyny podbiły serca internautów publikując w sieci cover utworu „Enjoy the Silence” grupy Depeche Mode. Zachwyciły też sam zespół Depeche Mode. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonały premierowo swój autorski utwór: „Jeszcze cię nie ma”.

    Depeche Mode to jeden z największych gigantów muzycznych na świecie. Powstali w 1980 roku i od tego momentu sprzedali ponad 100 mln płyt. Z wokalistą grupy Davem Gahanem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka. Rozmawiali o przeznaczeniu, dorastaniu, pierwszych występach oraz córce piosenkarza. Co powiedział psychiatra, którego wzięli na jedną z tras? Jaki jest Dave Gahan, kiedy nikt nie widzi?

    Peter Gabriel, Depeche Mode, Kate Bush, Joe Jackson, Queen, Ringo Starr, The Clash, Placebo, Brian May, Iggy Pop, R .E.M. Brian Griffin jest fotografem największych gwiazd. Przywiózł do Łodzi swoją kolekcję niezwykłych zdjęć. Jak po latach patrzy na swoje zdjęcia? Jak wspomina charyzmatycznego Freddie'go Mercury'ego i Kate Bush - artystkę o podobno trudnym usposobieniu? Z fotografem rozmawiał Marcin Sawicki. Wystawę będzie można zobaczyć na "Fotofestiwalu" w Łodzi między 5 a 15 czerwca, przy ul. Wydawniczej 4 (budynek Monopolis).

    Wpłynęli tak mocno na ewolucję kulturową, że powstała oddzielna, tylko im dedykowana, subkultura. Już niebawem ukaże się ich trzynasty album. Niebawem też zawitają do Polski. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz rozmawiał z Martinem Gorem i Andrew Fletcherem o życiu poza Depeche Mode oraz o tajemnicy ich nieprzeciętnego sukcesu.