Parenting

Zajęcia z beatboxu. Jak dziecko może na nich skorzystać?

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferieDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Ferie to okres, w którym wielu rodziców nie wie, jak zorganizować swojemu dziecku wolny czas. Rozwiązaniem tego kłopotu może być zapisanie pociechy na zajęcia z beatboxu. Czym właściwie jest? Co dziecko może dzięki niemu zyskać? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Zajęcia z beatboxu. Dlaczego warto zapisać na nie dziecko?

Jak zacząć swoją przygodę z beatboxem? - To jest jak z rysowaniem. Nie każdy musi być Picassem, ale początki są bardzo proste. Wystarczy powiedzieć parę słów, które zawierają głoski wybuchowe, np. bomba, bułka. [...] Te dźwięki wybuchowe naśladują niektóre elementy perkusyjne - mówił w Dzień Dobry TVN Patryk Matela, nauczyciel beatboxu. - Układasz sobie rytmy, budując słowa, czy jakieś śmieszne zdania, które pozwalają dzieciakom łatwo zapamiętać dźwięki - dodał.

Warto dodać, że ćwicząc beatbox dziecko może sporo zyskać. - To przede wszystkim ćwiczy mięśnie mowy. Jeśli ktoś ma tzw. leniwy język albo po prostu chce trochę poprawić swoją dykcję, to właśnie rozwija mięśnie języka, przeponę, poprawia oddech. Pozwala aktywizować nasze mięśnie - mówił Patryk Matela.

Czy każde dziecko może chodzić na zajęcia z beatboxu?

Czy są jakieś przeciwwskazania? Czy dziecko, które ma jakieś kłopoty z aparatem mowy, nie powinno próbować? - Wręcz przeciwnie. Dziecko powinno wtedy ćwiczyć, robić różne dźwięki, to nawet nie musi być beatbox. To mogą być dźwięki zwierząt, maszyn, dźwięki po prostu otoczenia - mówił.

Kiedy jest najlepszy czas, aby zapisać dziecko na takie zajęcia? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości