7-latka zarobiła ponad 110 milionów złotych w rok. Jak to możliwe?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
YouTube, eska.pl
dziewczynka robiąca coś na laptopie

7-letnia Nastya z Rosji znalazła się w czołówce corocznego zestawienia najlepiej zarabiających Youtuberów. W 2021 roku uzyskała ponad 110 milionów złotych przychodu. Jaki kanał prowadzi na YouTube?

Like Nastya - 6. najbardziej dochodowy kanał na YouTube

Amerykański Forbes opublikował ranking Youtuberów, którzy na swoich filmach w 2021 roku zarobili najwięcej pieniędzy. 7-latka Anastasia Radzinskaya zajmuje 6. miejsce. W 2021 roku zarobiła 28 milionów dolarów, co przy obecnym przeliczniku walut wynosi 112 milionów złotych. Na pierwszym miejscu listy znalazł się 23-letni twórca MrBeast, który w 2021 roku na YouTube zarobił 54 miliony dolarów.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Zarobki z działalności na YouTube potrafią być naprawdę duże. Aby tak się stało, filmy powinny być dodawane często, przyciągać licznych widzów, a więc zawierać interesującą treść, która będzie miała duży wskaźnik watchtime, czyli zatrzyma fanów na dłużej.

Like Nastya - jakie filmy publikuje na YouTube Anastasia Radzinskaya?

Anastasia Radzinskaya, czyli popularna Nastya urodziła się w Rosji. W styczniu 2016 roku jej rodzice otworzyli na YouTube kanał Like Nastya. Na początku na filmach rozpakowywali zabawki, a później przekształcili kanał i pokazywali wizyty Nastii w parkach rozrywki w różnych miejscach na świecie. W 2019 roku Nastya była jednym z najszybciej rozwijających się twórców filmów na YouTube. Nie bez znaczenie pozostaje fakt, że jej filmy powstawały w siedmiu językach. Nastya wraz z rodzicami wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych.

Kanał 7-latki subskrybuje obecnie już ponad 86 milionów osób. Same filmy powstają w klimacie tzw. family friendly content, czyli odpowiednim dla najmłodszych widzów. Nastya oprócz różnych zabaw, publikuje w swoich filmach różnego typu porady, które mogą być pomocne dla innych dzieci, ale również ich rodziców. Tłumaczy np. jak być osobą odpowiedzialną w różnych sytuacjach, np. gdy rodzice zostawią dziecko same w domu, albo gdy do domu puka nieznajomy lub też sposoby na dorobienie do kieszonkowego. W części filmów Nastya i jej rodzina pokazują również swoje codzienne życie w USA.

W Polsce najpopularniejsi Youtuberzy to:

  • Blowek - 4,7 miliona subskrypcji
  • Karol Friz Wiśniewski - 4,5 miliona subskrypcji
  • reZigiusz - 4,3 miliona subskrypcji

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: YouTube, eska.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sebastian Condrea/Getty Images

Pozostałe wiadomości