zarobki

  zarobki

  Z roku na rok zwiększa się liczba ofert kierowanych do absolwentów informatyki i osób specjalizujących się w branży IT. Jednym z zawodów, który jest często wybierany przez absolwentów informatyki, jest praca analityka IT. Osoba na tym stanowisku analizuje złożone systemy, kontaktuje się z klientami i przygotowuje analizy systemowe.

  Ważą się losy wynagrodzeń ponad 1,5 mln Polaków, którzy pobierają najniższe przewidziane przez prawo pensje. Propozycje nowej kwoty wynagrodzenia ma podać rząd w porozumieniu ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracodawców. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się spora podwyżka.

  Jakie zawody w Polsce są najlepiej płatne? Na naprawdę wysoką pensję mogą liczyć przede wszystkim szefowie polskich oddziałów zagranicznych firm. Dużo zarabiać można również na stanowiskach dyrektorskich w sektorach bankowości, energetyki i logistyki, ale nie tylko.

  Praca z domu wydaje się być spełnieniem marzeń wielu ludzi. Coraz większa liczba osób interesuje się zarabianiem w internecie, pracą zdalną i nowymi sposobami na dorobienie do pensji. Istnieje wiele sposób zarabiania w sieci, które mogą okazać się skuteczne, po włożeniu w pracę maksimum wysiłku i czasu.

  Bruksela chce uczynić krok w kierunku wyklarowania systemu płac. W ciągu 3-4 lat zamierza usystematyzować to dyrektywą i wprowadzić sprawiedliwy system wynagrodzeń w myśl zasady "jedna praca, jedna płaca". O tym pomyśle porozmawialiśmy z Katarzyną Łodygowską, specjalistką ds. prawa pracy oraz dr Tomaszem Sobierajskim, socjologiem.

  Piramidy finansowe, choć zakazane są w wielu krajach, w tym w Polsce, ciągle stanowią jedno z najczęstszych oszustw związanych z pieniędzmi na świecie. Ostatnio UOKiK nałożył blisko 450 tys. złotych kary na youtubera Damiana Żukiewicza za namawianie do wzięcia udziału w tego typu strukturze finansowej. Czym jest piramida finansowa? Jak ją rozpoznać i nie dać się nabrać? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział ekonomista Marek Zuber.

  Jak wygląda życie rodzin, w których jedno z rodziców na stałe pracuje za granicą i widują się jedynie kilka razy w roku. Karolina Gałła: "Ja mam swoje życie tutaj, on ma swoje życie tam. Staramy się w jakiś sposób żyć normalnie"

  W pewnej londyńskiej firmie wprowadzono zaskakujące rozwiązanie - osoby w niej zatrudnione same określają, ile chciałyby zarabiać, a następnie inni pracownicy głosują, czy te pieniądze danej osobie się należą. Czy można realnie wycenić swoją pracę? Czy taki pomysł przyjąłby się w Polsce? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog biznesu Iwoną Golonko.

  Według najnowszych danych średnia pensja w naszym kraju szybko dogania uposażenie mieszkańców państw zachodnich. Już teraz zarabiamy więcej niż mieszkańcy południowej Europy. okazuje się, że coraz rzadziej opłaca nam się emigracja zarobkowa. Czy na pewno? Gościem Dzień Dobry TVN był dziennikarz TVN24 i BiS Mateusz Walczak.

  Michelle Williams to amerykańska aktorka znana z filmów Blue Valentine, Tajemnica Brokeback Mountain i Mój tydzień z Marilyn. Wielokrotnie była nominowana do Oscara. Właśnie zagrała w filmie Wszystkie pieniądze świata. Spotkała się z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Rozmawiały o wychowywaniu dzieci, rzeczach, które są najcenniejsze i kontrowersjach związanych z filmem Wszystkie pieniądze świata.

  Film Wszystkie pieniądze świata budził wiele kontrowersji, m.in. z powodu nierówności w zarobkach pomiędzy Michelle Williams a Markiem Wahlbergiem. Czy różnice w gażach mogą niedługo się zatrzeć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Grażynę Torbicką. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o nominacjach do Oscara. Czy dziennikarka jest nimi rozczarowana?

  Czy to w jakiej kolejności przychodzimy na świat w naszej rodzinie determinuje fakt, jak będzie się nam wiodło w życiu? Czy kolejność urodzenia ma wpływ na naszą inteligencję i zarobki? Tym tematem zajęły się dwa ośrodki badawcze - w Edynburgu i Sydney. Ich badania dowodzą, że najstarsi z rodzeństwa mają wyższe IQ, są lepiej wykształceni i lepiej zarabiają. O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Monikę Perkowską, psychologa dziecięcego.

  Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska i Weronika Rosati twierdzą, że polskie aktorki zarabiają mniej niż ich koledzy po fachu. Czy te informacje potwierdziła w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębska Magdalena Boczarska?

  Poseł PiS Adam Abramowicz przedstawił rządowi projekt mający podnieść zarobki Polaków o 25-30 proc. Jakie są założenia projektu? Wyjaśnił je w Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 BiS Paweł Blajer. Czy jest szansa, by projekt został zrealizowany?