Gwiazdy

Blowek - kim jest Karol Gązwa? Ile zarabia się na transmisjach YouTube?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Blowek - kim jest Karol Gązwa? Znany polski youtuber opowiada nam o kulisach pracy youtubera. "Trzeba kierować się sercem, w tym co się robi i wtedy to wychodzi". Czy starsze pokolenie "rozumie" czym zajmuje się youtuber? Jak zarabia się pieniądze na internetowych transmisjach i czy Blowek zestresował się występem w DDTVN w towarzystwie "cioci Reginy"?

Blowek - kim jest Karol Gązwa?

Karol Gązwa to jeden z najbardziej znanych polskich youtuberów. Kariere w sieci zaczynał od nagrywania filmików, na których pokazywał, jak gra w gry komputerowe. Gdy miał 20 lat, "Blowek" posiadał już trzy miliony subskrybentów. Miesięcznie materiały na kanale Blowka notują zazwyczaj kilkanaście milionów wyświetleń. Jak sam pisze o sobie:

Siemano ziomeczku! Ja jestem blow i lubię grać w gry i powodować uśmiech na twarzach moich widzów! Kliknij przycisk subskrybuj i zostań ziomalem.

Ile zarabia się na transmisjach YouTube?

Za tysiąc wyświetleń reklamy na YouTubie można zarobić od kilku do kilkunastu złotych. Przyjmuje się, że 100 tys. wyświetleń to około 200-300 zł. Stawki zależą od zasięgu youtubera i skuteczności reklamy. Jeśli na przykład widzowie wyłączają ją po kilku sekundach czy nie przechodzą na stronę reklamodawcy, zarobki są niższe. Największe pieniądze youtuberzy zarabiają jednak na kontraktach z firmami, które chcę u danego youtubera w materiale wideo pokazać swój produkt.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości